Медитація: керівництво для початківця

Медитація: керівництво для початківця
Медитація - це спосіб зняти напругу, метод боротьби зі стресом. Однак незважаючи на всю доступність і простоту, часом буває важко почати заняття. Ця стаття розповість про те, як полюбити "самоспоглядання" і подолати всі труднощі. Якщо ви раніше вважали, що мистецтво медитації доступно тільки буддистським ченцям, тоді ви сильно помилялися. Кожен може навчитися медитувати. Щодня розслабляючись і відточуючи свою майстерність, ви витягаєте користь для фізичного і душевного здоров`я.
Медитація допоможе початківцям:
- знизити рівень кортизолу (гормон стресу) і холестерину в крові, а ще кров`яний тиск-
- розвинути творчі способності-
- зміцнити імунну систему-
- позбавитися від необгрунтованого занепокоєння.

Нещодавно проведені дослідження показали, що у людей, які почали медитацію, стало вироблятися в організмі в кілька разів більше антитіл до вірусу грипу. До того ж підтвердився факт благотворного впливу цих занять на емоційний стан людини.

Початок шляху

Перед більшістю людей, які починають медитувати, коштує одна конкретна мета - це зняти накопичили напруга. Медитація для них - просто незвичайний інструмент. Найголовніше полягає в тому, що позитивні емоції, які ви отримуєте в процесі медитації, гарантують вам спокій і стриманість протягом цілого дня. Після початку регулярних занять практично відразу зможете переконатися, що ви вже стоїте на шляху до абсолютної гармонії зі своєю душею і тілом і відчуєте любов до оточуючих і самого себе, навчитеся легко сприймати життя очима людини, який володіє здоровим почуттям гумору. Ви зможете з часом помітити, що життя споглядає свіжим, ясним поглядом, і на всі виникаючі труднощі і проблеми відповісти правильними і відмінно продуманими рішеннями.

Перед початком медитації слід вивчити одну просту техніку і щодня її практикувати. При цьому важливо дотримуватися за власними відчуттями, пробувати і шукати.

У цій статті наведено варіант медитації з популярної книги "Медитація для новачків" Стівена Бодіена. Сівши на стілець, прийміть зручне положення, спина повинна бути ненапряженной і прямий. Якщо вам важко розслабитися, перебуваючи на стільці, тоді спробуйте на підлозі, під себе підклавши подушку. Інший спосіб запропонований у книзі "Медитація для дилетантів" Міріем Остіна, в якій рекомендовано ноги покласти на крісло і лягти на підлогу.

Увімкніть при цьому спеціальну релаксуючу або іншу приємну музику, під яку ви зможете розслабитися і підготуватися до медитації. Вимкніть музику на початку медитації.

Поставте НЕ цокаючий, цифровий таймер, вам необхідна повна тиша. Почніть з п`ятихвилинного заняття, на наступний день збільште час медитації на п`ять хвилин і так далі. Але можуть пройти і місяці перед тим, як значно збільшиться тривалість занять, так як головне - не прагнути виконати поставлене норму, а істинно розслабити кожен сантиметр тіла і відчути, як йде тяжкість, напруга, неприємні думки. Слід займатися з власної, індивідуально виробленої програмі.

Спокійно дихайте через ніс, закрийте рот. Очі можуть бути і закриті, і відкриті - це як вам зручніше. Слідкуйте за рухами живота або зосередьтеся на своєму диханні: вдих-видих.

Якщо починаєте міркувати про стороннє, то постарайтеся зосередитися на диханні. Слідкуйте за тим, щоб не заснути - це дуже заманливо, якщо ви лежите.

Перешкоди на вашому шляху


Є шість найбільш поширених бар`єрів, які долаються систематичними тренуваннями:

1. "Мені важко відігнати сторонні думки, я постійно про щось думаю".
Це природно, таким чином влаштовано мислення людини. Почніть вважати видихи і вдихи або про себе повторюйте просте односкладове слово (наприклад, "світ"). "Медитація полягає не в придушенні думки, а в її випередженні. Спостерігаючи за диханням, ви якраз цього і домагаєтеся", - оповідає Віктор Девіч в книзі "8-хвилинна медитація: зміни своє життя".

2. "Я засинаю".
Це природна реакція, якщо людина розслабився. Ви схильні до засипанню, тоді вам підійде варіант зі стільцем. Постійно стежте за тим, щоб ваша спина була прямою, і не закривайте очі. Дивіться прямо перед собою в одну точку.

3. "Я не можу нерухомо сидіти".
Спробуйте медитацію під час прогулянки:
- Прогулюйтеся будинку або в парку в своєму звичайному темпі або повільніше.
- Узгодьте ритм дихання з ритмом кроків.
- Слідкуйте за тим, як ваші ноги стикаються землею.
- Зосередьтеся на своєму диханні.

4. "Болить шия (спина, коліна)".
Тіла треба звикнути і пристосуватися до таких навантажень, ще може позначатися втома. Швидше за все, для вас підійде медитація, лежачи. Якщо ви відчуваєте досить сильний біль, то прийміть найбільш зручне положення, наприклад, спиною спершись об стіну. Також варто спробувати медитацію під час прогулянки.

5. "Я не відчуваю нічого особливого".
Ви мало зосереджені на диханні або скептично ставитеся до медитації. Слідкуйте за ритмом свого подиху. Усередині домагайтеся поставленої перед собою мети і будьте при цьому терплячі.

Медитація - дуже інтимне заняття, яке побудоване за індивідуально виробленої програмі. Для одних це просто метод відсторонитися від настирливих думок, для інших - почуття глибокої концентрації, для інших - звільнення від тривог і напруги. На практиці кожна людина, якою займається медитацією, проходить через ці стани, випробовуючи різні почуття.

6. "У мене не вистачає часу на медитацію".
Ви стомлені і дуже зайняті або просто немає сил. Ви зможете обдурити час. Поставте на 15 хвилин раніше будильник або спробуйте медитувати перед сном.

І, в ув`язненні, найважливіше - це те, що медитувати необхідно регулярно, хоча б щодня по десять хвилин. І незабаром ви відчуєте море позитивних емоцій і прилив сил.

Автор: Юлія Соболєва
Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Медитація під час ходьби фото

Медитація під час ходьби

Для динамічного жителя Європи звичайна медитація з багатогодинним, а іноді і багатоденних сидінням і зануренням в себе…

Медитація проти болю фото

Медитація проти болю

Медитація здавна вважається способом «духовного» лікування. Але як свідчать численні дослідження, після її…

Як навчитися медитувати фото

Як навчитися медитувати

Ритм сучасного життя все прискорюється, і людський організм часом не встигає за ним. Хочеться спокою, заглибленості,…

Медитація для початківців фото

Медитація для початківців

Медитації приписується маса дивовижних властивостей - від лікування депресії до виконання найпотаємніших бажань. Чи так…

Правила медитації фото

Правила медитації

Сучасні психологи пропонують людям величезну кількість різноманітних методик, що дозволяють формувати позитивне…

Як зайнятися медитацією фото

Як зайнятися медитацією

Медитація - внутрішня робота людини з власною свідомістю. Ця практика дозволяє приборкати емоції, прийти в гармонію з…

Як провести медитацію фото

Як провести медитацію

Важлива частина ряду східних релігійних практик - це медитація. Під час цього процесу людина отримує можливість…

» » Медитація: керівництво для початківця