Пранаяма: подих здоров'я

Пранаяма: подих здоров`я
Дихання - це життя, йоги вважають, що для кожної людини відведено певну кількість вдихів. У стані стресу дихання стає поривчастим і неглибоким, через це організм отримує мало кисню, в результаті з`являється слабкість, млявість.
Пранаяма - контроль дихання, який допомагає заспокоїтися і розслабитися фізично і розумово. Завдяки усвідомленого дихання відбувається повне оновлення кисню в легенях, підвищується його рівень в крові, а також рівень життєвої енергії.

Пранаяма дозволяє знайти здоров`я і внутрішнє спокій, справлятися зі стресами. Правильне дихання стимулює кровообіг і допомагає виведенню токсинів з організму. Практика пранаями покращує стан хворих на астму, хронічний бронхіт.

Метою дихальних вправ є контроль над тривалістю і якістю вдихів і видихів, з поступовим їх уповільненням. Видих по тривалості повинен відповідати вдиху, а краще, якщо він буде в два рази довше. Живіт під час вправ повинен бути розслабленим.

Для початку слід навчитися контролювати дихання животом і грудною кліткою. Після цього потрібно перейти до повного диханню, що включає в себе обидва види.


Дихання животом слід практикувати сидячи або лежачи на підлозі, руки при цьому слід покласти на живіт трохи нижче пупка. Під час вправи повністю розслабтеся так, щоб відчути, як плавно піднімається і опускається живіт і як рухається діафрагма при диханні. При вдиху живіт піднімається, при видиху - опускається. Зробіть десять вдихів і десять видихів.

Дихання грудьми виконуйте теж сидячи або лежачи на підлозі, поклавши руки на ребра з боків. Живіт потрібно втягнути так, щоб при вдиху кисень наповнював верхню частину легенів. Вдихайте повітря грудьми, не дозволяйте йому проникати глибоко в легені, він повинен залишатися на рівні грудної клітини. Відчуйте, як грудна клітка піднімається при вдиху і опускається при видиху.

Також на підлозі приступайте до повного подиху, видихніть і звільніть організм від застояного повітря. Вдихніть, поступово наповнюючи нижню, середню і верхню частину легенів. Повільно видихніть, звільніть повністю легені від повітря. Під час вдиху ви повинні відчути, як по черзі піднімаються живіт, діафрагма і груди.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як тренувати легені фото

Як тренувати легені

Тренування легких - дуже корисне заняття, яке показано не тільки людям після травм і захворювань дихальних шляхів.…

Дихальні вправи фото

Дихальні вправи

Користь дихальної гімнастики для організму величезна. Наші легкі в звичайних умовах працюють не в повну силу. У зв`язку…

Гімнастика від депресії фото

Гімнастика від депресії

Під час депресії дуже важливо перебувати в русі і вміти повністю розслабитися. Позбутися від депресії і підтримувати…

» » Пранаяма: подих здоров'я