Тривалість сну: скільки необхідно?

Тривалість сну: скільки необхідно?
Спати необхідно кожній людині. Чи хтось з цим посперечається. Всі знають, що нестача сну катастрофічно позначається на здоров`я: псується зовнішній вигляд, порушується обмін речовин, накопичується втома, можуть навіть розвинутися хвороби або з`явитися ожиріння. Але як визначити, скільки саме сну потрібно саме вашому організму? Стандартні 8 годин підходять не кожній людині. Хтось спить 5-6 годин і відмінно висипається, а іншим потрібно близько 10 годин сну.

Кількість сну, яка необхідна організму, безпосередньо залежить від того, як саме він витрачає енергію. У процесі сну енергія відновлюється, організм повністю відпочиває. Але процеси витрати сил відбуваються у всіх людей трохи по-різному.

Недосипання, як і надто рясний сон, можуть серйозно вплинути на здоров`я, зіпсувавши його. При цьому недолік сну набагато більше небезпечний, ніж його надлишок. Підібрати час, необхідний саме вашому організму, можна. Це індивідуальний процес, що дає різні результати для кожної людини. Є набір рекомендацій, виконуючи які, ви зможете визначити потрібну вам кількість сну. Але пам`ятайте, що якщо у вас є якісь серйозні порушення здоров`я, підсумки «дослідження» можуть виявитися не зовсім вірними. Також, якщо в подальшому ви пополнеете або схуднете, необхідну вам кількість сну також зміниться.

Тим, хто заробляє собі на життя фізичною працею, потрібно більше спати, ніж людям, які ведуть сидячий спосіб життя. Жінки повинні спати трохи більше, ніж чоловіки - так влаштовано природою. зазвичай дорослому людині потрібно приблизно 5-8 годин сну, людям старшого та похилого віку часом вистачає менше, ніж 5 годин сну, але дітям і підліткам його потрібно більше. Діти необхідно спати 10-12 годин, а підлітки 8-10.


Щоб визначити потрібну кількість сну, виберете тиждень або дві, коли ви не будете відчувати стресів, займатися важкими фізичними навантаженнями. У цей період лягайте приблизно в однаковий час. У перший день вставайте через 8-9 годин після засипання. Потім кожен день трохи зменшуйте час сну, хвилин на 15-20. Як тільки відчуєте, що ви прокинулися свіжими і з бадьорими силами, значить, це «ваше» час. Щоб перевірити, точний результат, ще кілька спокійних днів спите саме ця кількість часу.

Пам`ятайте, що більш пізніше засинання, фізичні навантаження, перевтома та інші фактори, здатні змінювати кількість необхідного вам сну. Прислухайтеся до свого організму, щоб висипатися кожен день, не йдіть сліпо цифрам, навіть якщо самі їх вивели.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як правильно спати фото

Як правильно спати

Сон є невід`ємною частиною життя кожної людини. Будь-якому організму потрібен повноцінний відпочинок. Від нього…

В обіймах морфея фото

В обіймах морфея

Сон - відпочинок для всього організму, перш за все для нервової системи. Повноцінний сон - це чергування різних фаз…

Здоров'я, молодість і краса фото

Здоров'я, молодість і краса

Наша сучасна життя повне стресів, проблем і нагадує біг з перешкодами. Нам все важче тримати себе в формі, стежити за…

Худнути уві сні фото

Худнути уві сні

Близько двох дюжин серйозних досліджень продемонстрували, що у людей, які сплять менше, ніж слід, існує тенденція до…

Факти і міфи про сон фото

Факти і міфи про сон

Сон - найприємніше і необхідне для будь-якої людини, адже ви будете почувати себе не кращим чином при його нестачі. А…

Скільки потрібно спати фото

Скільки потрібно спати

Проблема здорового сну є дуже актуальною для сучасної людини. При завантаженому робочому графіку, значному часу, який…

» » Тривалість сну: скільки необхідно?