Дієта для здоров'я суглобів

Дієта для здоров`я суглобів
Хвороби суглобів - це перенесені травми та інфекції, надмірні навантаження і переохолодження, порушений обмін речовин і гормональні зміни. Характер болю при захворюваннях суглобів теж досить різноманітний і відрізняється як місцем виникнення (стопи, кисті, коліна), так і тривалістю і ступенем гостроти (миттєва різка, ниючий постійна або виникає при русі).

Щоб зберегти здоров`я суглобів необхідно правильне харчування, збагачене вітамінами і дотримання раціону з вживанням достатньої кількості кальцію і калію. Дієта при захворюванні суглобів, як і будь-яка інша дієта, повинна враховувати фазу захворювання (активна або неактивна), а також стан внутрішніх органів травлення і роботу інших важливих органів, тобто можливі ускладнення.

При артритах прийом їжі повинен здійснюватися не менше 4-5 разів на день. Дієтологи рекомендують обмежити споживання солі і збільшити вживання продуктів з вмістом солей калію. Важливо збагатити дієту продуктами з високим вмістом кальцію, вітамінами, особливо аскорбінової кислотою, ніацином і биофлавоноидами. Вживати в достатній кількості гречану крупу, м`ясо і рибу. Виключити вживання солінь і маринадів, копченостей і гострих соусів.

При захворюванні на подагру, хвороба протікає через відкладення в тканинах солей сечової кислоти і вражає в першу чергу суглоби. Правильне харчування при подагрі на увазі вживання: молочнокислих продуктів, яєць, овочів (цибулі, моркви, картоплі, огірків, томатів), фруктів (персиків, вишень, яблук, груш, слив, апельсин), горіхів, круп`яних виробів, меду, сала, пшеничного хліба. Раціон хворих на подагру не повинен містити бобових і продуктів з великим вмістом щавлевої кислоти, необхідно обмежити вживання м`яса, риби, соусів. Дієта при подагрі розрахована на 10 днів.

Примірне одноденне меню:


- в 7-00 ранку натщесерце випити підігріту лужну мінеральну воду-
- на сніданок до 8-00 ранку приготувати молочну кашу-
- в 10-00 можна випити склянку виноградного сока-
- в 13-00 зробити овочевий суп, бажано протертий і приготувати молочний кісель-
- в 17-00 випити морквяний сік-
- в 19-00 - вечеря, який складається з рідкої каші на молоке-
- в 21-00 - випити нежирний кефір-
- на ніч можна зробити чай з молоком (без цукру).

При загостренні хвороб судин рекомендують 1-2 денний голодування з вживанням великої кількості рідини (чаю, шипшини, овочевих і фруктових соків, лужної мінеральної води, води з лимоном).

Здоров`я суглобів - це рухливість і молодість, працездатність і гарний настрій.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Хронічний гастрит. Дієта. фото

Хронічний гастрит. Дієта.

Хронічний гастрит"Залежно від захворювання, його стадії, звичок хворого, національності вибудовується режим харчування…

Арабська дієта фото

Арабська дієта

Арабська дієта все більше і більше привертає увагу європейських дам своєї ситістю і різноманітністю дозволених…

Цитрусова дієта на тиждень фото

Цитрусова дієта на тиждень

Цитрусова дієта - чудове рішення в боротьбі із зайвими кілограмами: вона позбавляє організм від зашлакованості,…

Рисово-овочева дієта фото

Рисово-овочева дієта

Раціон цієї дієти відрізняється великою кількістю свіжих овочів, тому ви не будете відчувати нестачі у вітамінах. Меню…

Без солі дієта фото

Без солі дієта

Без солі дієта - це дієта, в яку входить абсолютно солона їжа. Таке харчування рекомендується людям з хронічними або…

» » Дієта для здоров'я суглобів