Як я позбулася від безсоння?

Є думка, що ті, хто страждає від безсоння, сильно перебільшують своє реальне недосипання. Але так легко міркувати про це можуть тільки ті, хто сам ніколи не страждав від безсоння. Коли ти встаєш вранці абсолютно розбитий і втомлений, як ніби не стулив очей всю ніч, то вже немає ніякої різниці - спав ти півночі або 2 години уривками або зовсім не спав. Висновок для кожної з цих ситуацій один: з будь-якої безсонням треба боротися і негайно!

У рубриці Модні тенденції: спідниці 2009

Я знаю про безсоння досить багато. Свого часу мені довелося випробувати це болісний стан, і я перечитала гору літератури з цього приводу. І не просто перечитала, а все сумлінно випробувала на собі.

Що відомо про безсонні?

"Спочатку я визначилася для себе в поняттях. Безсоння - лише в дослівному розумінні означає відсутність сну як такого. Але, по суті, будь-який розлад сну вважається безсонням: зменшення тривалості сну, його уривчастість, неможливість заснути швидко або передчасне пробудження. З`ясувавши для себе все це, мені довелося з сумом констатувати: у мене - безсоння.

Далі я з подивом виявила, що страждаю не просто безсонням, а хронічної її формою. Для цього, як виявилося, багато не треба. Епізодичній називають ту, що виникає через сильний переживання після чого-небудь або хвилювання перед чим-небудь.

Короткочасної вважають ту, що триває днів 10-15 і пов`язана зі складним періодом в сім`ї, труднощами на роботі, необхідністю щось кардинальне вирішити в життя. Безсоння, що триває більше ніж 10-15 днів, діагностується як хронічна. Я до того моменту мала проблеми зі сном самого різного штибу вже більше 3-х тижнів і без всяких очевидних причин, тобто моя безсоння стала закономірністю для кожної ночі.

Коли я говорю "без всяких очевидних причин", це означає, що насправді причина у безсоння є завжди. А, як відомо, впоратися з будь-якою проблемою, можна усунувши її причину.

Я почала аналізувати обставини свого життя, поступово виключаючи одне за іншим. Перевтома? Ні. Перезбудження? Ні. Прийом нейротропних медикаментів? Бог милував. Позмінна робота? На жаль, теж не про мене. Так, нарешті, я докопалася до справжньої причини своєї безсоння, яка значилася як дуже складна - депресія.

Що радять традиційно?

"Наскільки складна причина - настільки складно і позбавлення від безсоння.

При безсонні через депресії виходить замкнуте коло: депресія провокує безсоння, безсоння посилює депресію. Тому в такому випадку рекомендують діяти масштабно, тобто дотримуватися практично всі існуючі поради по боротьбі з безсонням. І я почала слухняно виконувати всі можливі рекомендації. Сама тільки снодійні таблетки, тому що читала не найкращі відгуки про їх застосування.

Я відмовилася від збудливих нервову систему продуктів - кава, чорного чаю і гіркого шоколаду, незважаючи на те, що це були мої найулюбленіші продукти. Переглянула раціон харчування і виключила гостру, жирну і смажену їжу.

Чи не їла після 19-00. Увечері пила виключно чай із суміші трав - меліса, м`ята, чебрець. Чи не дивилася на ніч телевізор і не читала на ніч книг, щоб не провокувати емоційну і розумову активність. Перед сном я прогулювалася як мінімум по півгодини, а якщо вдавалося викроїти час, то і по годині. Потім брала теплу ванну з відваром з хмелю або душ із заспокійливим гелем.

Ліжко у мене була просторою, а піжама - зручною. І розташування ліжка "південь-північ" я вибрала правильний і головою теж лягала в потрібному напрямку. За годину до сну я створювала в спальні приємну атмосферу: включала музику, вікна в спальні закривала щільними жалюзі, запалювала свічки. Чи не будувала, проти ночі, ніяких "наполеонівських" планів завтрашнього дня, не перебирала в пам`яті прожиті невдачі. Сексом, зрозуміло, не нехтувала.


Ну, природно, що на увазі 8-годинного робочого дня, спати вдень я не мала можливості, тому пересипання було виключено саме по собі. І аутотренінгом, як радять, опановувала потихеньку - вчила себе розслаблятися, "відключатися", вселяти собі потрібні думки. І мені навіть здавалося, що у мене стало виходити володіти собою.

Однак, не дивлячись на всі зусилля, спати повноцінно я так і не могла. Моє життя було підпорядкована єдиній меті - перемогти безсоння, але чим більше я з нею боролося, тим очевидніше, на жаль, перемагала безсоння.

А, крім того, депресія ставала все нестерпнішим. Я психували через те, що не можу вживати свої улюблені чорний чай, каву і гіркий шоколад. Мені набридли вечірні трав`яні чаї, мені навіть стало здаватися, що вони виробляють зворотний ефект - збуджують мої нерви вже самою необхідністю їх пити. А головне, з настанням кожного вечора мене буквально трусило: "засну - не засну ?!"

Що допомогло мені?

"Про всяк випадок хочу уточнити, що я ні в якій мірі не збираюся описом своїх мук з безсонням зганьбити рекомендовані фахівцями заходи боротьби з нею. Але я змушена визнати, що особисто мене вони привели в глухий кут. Виправдовуюсь тим, що мій випадок був не з легких.

Не знаю, чим би закінчилися мої безсонні митарства, якби мені в руки не потрапили книги В. Леві. Психологічні дослідження цього автора глибокі, іронічні і зачіпають величезна кількість проблем людського життя.

Зокрема, і по безсонні там є ряд рекомендацій. Але головним основоположний принципом всього вчення В. Леві є зміна кута зору на проблему: "У тебе проблема? Забудь! У тебе немає проблеми!"

За порадою В. Леві я перестала боротися з безсонням! Так Так! Не жартую! Перестала. Я, звичайно, не кинулася з протесту міняти корисний раціон живлення на некорисний або правильний режим дня на неправильний.

Але я тепер дозволяла собі і гіркий шоколад, і кава, і чорний чай - без надмірностей, але дозволяла. Ванну я брала, не тому що вона корисна від безсоння, а тому що вона була мені приємна. Те ж відносилося до прогулянок перед сном і приємній атмосфері в спальні. А ось аутотренінгом я стала займатися зовсім з протилежними цілями.

В. Леві придумав психологічного помічника на ім`я доктор Торобоан (прочитайте справа наліво), який радить все робити Навпаки. Не можеш заснути - роби все, щоб так і не заснути ні на хвилину!

Переконуй себе: "Не спати, не спати, не спати ... Тільки б не заснути. Як добре спати! Скільки можна всього встигнути. А то спиш, як колода половину свого життя, тільки час даремно витрачаєш".

Лягаючи в ліжко, я лягала НЕ спати, а почитати книгу або послухати музику або помріяти про щось. Так і усипана непомітно для себе. Якщо ж прокидалася вночі, щось не дратувалася, а раділа: "Дуже добре! Дочитати книгу, дослухавши музику, домечтаю!"

результати моєї НЕ боротьби з безсонням були просто фантастичні. Вже на третій день я стала засипати без проблем. Ще через два дні я перестала прокидатися серед ночі. І ще через два дні я виявила, що ні підхоплююся раніше будильника. Безсоння зникла! За тиждень!

Більше того, якщо безсоння знову статися в моєму житті, я її не злякаюся вже, а прийму з розпростертими обіймами: "Здрастуй, дорога! Ну, нарешті-то! У мене стільки справ накопичилося незроблені! Буду не спати із задоволенням!"

P.S. До речі, перемога над безсонням була моїм першим і найважливішим кроком по виходу з депресії. Але це вже інша історія ...

Автор: Юлія Дєточкіна
Жіночий журнал aboutginka.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Безсоння під час вагітності фото

Безсоння під час вагітності

Здоровий і повноцінний сон, без сумніву, має величезне значення для будь-якої людини. А якщо мова йде про вагітну…

Безсоння і як з нею боротися фото

Безсоння і як з нею боротися

Дуже часто, люди думають, що не спали всю ніч. А насправді не спали всього лише деякий час. Безсоння - це стомлююче…

Як побороти безсоння фото

Як побороти безсоння

Добре спати ночами - мрія кожного третього дорослого росіянина. Замість цього, кожен третій вночі або часто…

Безсоння фото

Безсоння

Безсоння - одне з найпоширеніших захворювань на землі. Перш за все, це порушення сну. Безсоння може проявлятися в…

Безсоння фото

Безсоння

Безсоння - справжній бич нашого часу, і сьогодні ми розповімо вам про те, що робити, якщо вас мучить безсоння, які…

Причини безсоння фото

Причини безсоння

Причини безсоння у кожної людини свої - сьогодні ми разом спробуємо з`ясувати, які причини викликають безсоння у вас і…

Безсоння - причини і наслідки фото

Безсоння - причини і наслідки

День закінчений. Всі справи зроблені: звіти написані, діти покладені, білизна відпрасовані, посуд виблискує в шафі ...…

Як впоратися з безсонням фото

Як впоратися з безсонням

Безсоння - хвороба не заразна і страшними наслідками не загрожує. Але, тим не менше, людина, що страждає від порушень…

У вас безсоння? фото

У вас безсоння?

Однозначної відповіді на питання «Скільки повинна спати людина?» Не існує. Вчені говорять про 7-8 годин…

Як впоратися з безсонням фото

Як впоратися з безсонням

Однією з найважливіших фізіологічних потреб людини є сон. Без нього він не може існувати, тому тим, хто не може…

Як боротися з безсонням фото

Як боротися з безсонням

Сон життєво важливий, як їжа і повітря. Він дає відпочити нервовій системі, розслаблює м`язи, під час нього оновлюються…

» » Як я позбулася від безсоння?