Роздільне харчування: доводи

Про роздільне харчування говорять і пишуть багато, але толком мало хто знає, що, як і коли є. У чому користь і шкода? Пропонуємо дві точки зору: практичне керівництво до дії на основі особистого досвіду і погляд на проблему авторитетного вченого - вибирайте, що для вас переконливіше.

Індійський гороскоп

Смачний ранок

"Для Наталії Костянтинівни Лінько, експерта-консультанта з дієтичного харчування, відповідь однозначна: завдяки роздільному харчуванню 52-й розмір вона змінила на 46-й і впевнено націлюється на обсяги топ-моделей. У неї квітучий вигляд, легкість рухів і незмінно гарний настрій.

- Вивчивши спеціальну літературу, - каже вона, - я вирішила випробувати оздоровче живлення на собі - чи дійсно ефект такий, як пишуть. Перший час перехід на роздільне харчування давався важко, до того ж я не належу до вольовим особам. Але роздільне харчування - це не дієта, а принцип раціонального розподілу продуктів, і дотримуватися його зовсім нескладно.

головний принцип цього живлення - білки і вуглеводи треба вживати окремо. білки тваринного походження (Яйця, м`ясо, риба, молоко, кефір, сир) не можна вживати разом з вуглеводами (хліб, шоколад, солодкі фрукти, картопля, борошняне). Не слід поєднувати в одній трапезі рибу і м`ясо, а також м`ясо або рибу з картоплею, макаронами, крупами - тільки овочі можуть бути гарніром. Якщо є проблеми з шлунково-кишковим трактом, а у повних людей це не рідкість, краще їжа варена, парена або тушкована.

Роздільне харчування - це відмова від чаю і кави. Для мене цей момент був досить важкий: хто з жінок не любить перехопити кави з чимось смачненьким? Але тим і приваблива ця оздоровча система, що будь-який відхід від правил в розумних межах цілком дозволений: заборонених продуктів в роздільному харчуванні немає, а є звичка до корисної, легкої їжі.

Тепер до полудня у мене немає потреби в щільному сніданку. Мюслі (якщо хочете схуднути, вибирайте без горіхів), фрукти, свіжі соки дають колосальний заряд енергії з самого ранку. Обід складається з м`яса, риби, або вареної картоплі з олією, або запечених овочів. При такій схемі гарантована здорова перистальтика - травні канали не забиті залишками їжі. Поступово організм звільняється від шлаків, що накопичилися роками від переїдання, нездорового харчування. Тому самі собою випаровуються зайві кілограми - без всяких голодовок і обмежень.

Тепер вранці я встаю з почуттям бадьорості, легкості в рухах. Змінилися і мої колишні пристрасті: зараз я з подивом згадую, як простоювала в черзі за гамбургерами. Така їжа мені тепер не до смаку. Але не подумайте, що з переходом на роздільне харчування ресторани не для вас - в будь-якому меню є салат, риба або м`ясо, приготовані на пару або без вершкового масла.

До речі, потреба в м`ясі з часом знижується - тепер навіть після невеликого шматочка біфштекса я відчуваю неприємну тяжкість, відсутність енергії. Інша справа квасоля: за поживними речовинами вона з успіхом замінює м`ясо, а засвоюється дуже легко.

Перейшовши на роздільне харчування, я нарешті здійснила головний його принцип - приготував і з`їв, щоб не залишив нічого на завтра. Всі знають, що тижневі щі і котлети - прямий шлях до гастритів і коліту, але готувати кожен день все-таки лінуються.

Звичайно, роздільне харчування вимагає певної дисципліни, але зате ви виграєте здоров`я. Я, наприклад, стала менше застудитися, пішли колишні нездужання, пов`язані із зайвою вагою: задишка, підвищений тиск, серцебиття.


І останнє - я схудла поступово і без всякого дискомфорту, що не голодуючи на жорстких дієтах.

самообман

"Так відноситься до теорії і практиці роздільного харчування професор кафедри гігієни харчування і токсикології Московської медичної академії ім. І. М. Сеченова і Інституту харчування РАМН Борис Петрович Суханов.

- Теорія роздільного харчування, - коментує він, - неспроможна перш за все тому, що для переварює систем організму людини абсолютно байдуже, разом або окремо білки і вуглеводи надходять в кишечник. Більш того, в результаті тривалої еволюції людина в повній мірі пристосувався до змішаного харчування як найбільш задовольняє його потреби в різноманітних харчових речовинах. Запропонована Г. Шелтон теорія роздільного харчування заснована на припущенні, що різні види їжі вимагають для свого перетравлення різних травних соків, які проявляються або в кислому середовищі, або в лужному.

А якщо в шлунку виявляються одночасно білки, що вимагають для перетравлення кислого середовища, і вуглеводи, яким необхідна лужне середовище, то процес перетравлення їжі порушується, бо "кислі" і "лужні" ферменти як би нейтралізують один одного або негативно впливають на їх синтез. З цих позицій неприпустимі, по Г. Шелтону, бутерброди з м`ясом, м`ясні пиріжки, неприйнятно вживання молока з хлібом, каш на молоці, не можна змішувати одночасно різні види білків (молоко і яйця, риба і сир) або білки з жирами. Молоко, на його думку, взагалі не поєднується ні з якими продуктами, а солодкі ягоди і фрукти слід приймати окремо від усіх продуктів.

Основні припущення Г. Шелтона зроблені на початку століття, коли ще не були проведені досліди нашого чудового співвітчизника академіка І. П. Павлова. У них він виявив цілий ряд закономірностей, повністю заперечували погляди Г. Шелтона. Відкриття ці визнані у всьому світі і стали класикою фізіології харчування, а сам І. П. Павлов, в тому числі і за ці дослідження, був удостоєний Нобелівської премії.

Дотримати рекомендовані Г. Шелтон принципи сумісності продуктів харчування на практиці, в домашніх умовах, вкрай складно. Особливо в Росії, де зима панує кілька місяців і асортимент продуктів харчування ще в багатьох регіонах вкрай обмежений по овочам, фруктам, зелені. Єдина можливість дотримуватися цих рекомендацій - при кожному прийомі їжі вживати тільки один вид продукту. Але ми вже відзначили, що немає хімічно однорідних продуктів.

Чи доцільно так ускладнювати життя? Наука на ці запитання відповідає негативно. На сьогоднішній день немає доказів правильності висловлюваних Г. Шелтон ідей, хоча в окремих випадках для хворих людей, безумовно, щось і може виявитися корисним.

https://pravda.ru/

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Здорове роздільне харчування фото

Здорове роздільне харчування

Здоровим роздільним харчуванням називають спеціальну систему правильно харчування, яка допомагає людям позбутися від…

Роздільне харчування фото

Роздільне харчування

Роздільне харчування - система, успішно застосовується для схуднення і нормалізації здоров`я. Які основні приципи…

» » Роздільне харчування: доводи