Вегетаріанство і здоров'я

Вегетаріанство і здоров`я
Слово вегетаріанство зобов`язане своїм походженням європейцям. На латині «vegetabilis» означає «рослинний». Це явище набуло широкої популярності в країнах Європи до кінця XIX століття. Але до теперішнього часу немає єдиної думки про вплив вегетаріанства на здоров`я людини. Використовуючи правильний підхід до цього питання, можна отримати від вегетаріанства тільки користь для свого здоров`я.

сьогодні можна зустріти строгих вегетаріанців і прихильників вегетаріанства несуворого. Перших - не так багато, і це цілком розумно. Медики довели, що якщо в харчуванні людини присутні яйця і молочні продукти, здоров`я від цього не тільки не несе втрати, а, навпаки, стає міцнішою. Багато дієтологів таке харчування розглядають як оздоровче. Лікарі попереджають, що повне вегетаріанство, що передбачає відмову від цих продуктів, не можна назвати здоровим. Брак в раціоні білка призводить до ослаблення захисних сил організму. Він втрачає здатність до опору різним захворюванням. Виникають млявість, розлад кишечника, недокрів`я, порушення функцій підшлункової залози і печінки, затримка росту, недокрів`я.

Безумовно, рослинна їжа дозволяє оздоровити організм, сприяє його очищенню, знижує ризик захворювань серцево-судинної системи. Однак вегетаріанство підійде далеко не кожному. Це означає, що людина не може почерпнути з рослинної їжі всі необхідні організму речовини. Тому необхідно заповнити отримання тваринних жирів через вживання молочних продуктів. Є групи людей, яким вегетаріанство взагалі протипоказано, оскільки може негативно позначитися на їх здоров`ї. Обережно треба підходити до вегетаріанського способу життя дітям, підліткам та вагітним.

Якщо жінка завжди вживала в їжу м`ясні продукти, то їй не слід сідати на вегетаріанську дієту під час вагітності. Якщо організм звик заповнювати запаси білка з м`яса, то в разі відмови від нього виникне дефіцит білка. Організму потрібно не менше півроку для перебудови. Якщо жінка не дотримується суворого вегетаріанства і вживає яйця і молочні продукти, то саме вони стануть головним джерелом білка. Необхідно також доповнити щоденний раціон горіхами, соєвими продуктами, сухофруктами і хлібом грубого помелу. На час вагітності, навіть якщо жінка сувора вегетаріанка, вона повинна як виняток додати в свій раціон хоча б молочні продукти.


Зростаючому організму дитини, так само як і підлітка, життєво необхідні тваринні білки. Вони є будівельним матеріалом кісток, шкіри, клітин крові, м`язів і ін. Залізо, яке міститься тільки в м`ясних продуктах, бере участь в диханні, утворенні гемоглобіну, реакціях імунітету.

Слід врахувати, що в Росії вибір рослинної їжі скромніше, ніж в інших країнах. А це означає, що одна і та ж дієта спричинить за собою різні наслідки для всіх. Перш ніж сідати на вегетаріанську дієту, порадьтеся з лікарем, а потім зіставте всі плюси і мінуси.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Що таке вегетаріанство? фото

Що таке вегетаріанство?

Для того що б людський організм розвивався нормально і залишався здоровим необхідна величезна кількість різних речовин.…

Вегетаріанство і фітнес фото

Вегетаріанство і фітнес

Вегетаріанство - вже само по собі - викликає безліч суперечок. Існує величезна кількість книг і статей про…

Вегетаріанство: за і проти фото

Вегетаріанство: за і проти

Близько 17% людей всього світу відмовляються від їжі тваринного походження. Вегетаріанці бувають різні: одні не їдять…

Небезпечне вегетаріанство фото

Небезпечне вегетаріанство

Все більше число людей намагаються звернутися до вегетаріанства - системі харчування, в основі якої лежить…

Вегетаріанство і вагітність фото

Вегетаріанство і вагітність

Вегетаріанство як система харчування викликає запеклі суперечки між його прихильниками і противниками. Особливо коли…

Вегетаріанство і краса фото

Вегетаріанство і краса

Сучасні уявлення про зовнішню привабливість безпосередньо пов`язують красу і здоров`я. Підтягнуте струнке тіло,…

» » Вегетаріанство і здоров'я