Вегетаріанство: за і проти

Близько 17% людей всього світу відмовляються від їжі тваринного походження. Вегетаріанці бувають різні: одні не їдять навіть меду, тому що є продуктом життєдіяльності живих істот, а інші не соромлячись замовляють в ресторані курячу грудку, переконані, що це абсолютно «вегетаріанська» - в сенсі дієтична - їжа. Вся справа в тому, що різні вегетаріанці утримуються від м`яса з різних причин - одні не хочуть заподіювати зло тваринному світу, інші піклуються лише про власне здоров`я.


Деякі люди стають вегетаріанцями, мотивуючи цей вибір тим, що не бажають брати участь у вбивстві тварин. Іноді навіть доходить до того, що вони відмовляються від шкіряного взуття і зимового хутряного одягу.

До речі, саме мода на вегетаріанство надихнула більшість дослідників, які довели шкоду для людського організму тваринних жирів і що міститься в м`ясі холестерину. Після цього переконаними вегетаріанцями зробилися навіть ті, кого нітрохи не хвилювали страждання окремо взятої корови: турбота про здоров`я стала для них вирішальним аргументом.

Багато жінок для того, щоб схуднути, відмовляються від м`яса і риби. Їм настільки подобається така вегетаріанська дієта, що це не заважає їм носити взимку елегантну шубу з чорнобурки, песця або мутона.

Незважаючи на всі «за» і «проти» вегетаріанство - система правильного харчування, яка здатна зробити ваш організм здоровим.

користь вегетаріанства

"• Значний вміст в раціоні рослинних волокон, що сприяють своєчасній появі почуття ситості, видаленню з кишечника шкідливих речовин, попередженню атеросклерозу і рака-
• Значний вміст в овочах і фруктах вітамінів, захищають від хвороб (вітаміни С і Р, фолати, бета-каротин), а також протиракових терпеноідов-
• Значний вміст в овочах і фруктах калію- переважання в них лужних еквівалентів, важливих для захисту від хвороб-високий вміст магнія-
• Сприятливий для захисту від хвороб співвідношення насичених і ненасичених жирних кислот-
• Придушення фітонцидами рослинної їжі бактерій, що утворюють в кишечнику отрути
• Відсутність в рослинній їжі холестерину, здатність ряду рослинних продуктів знижувати вміст холестерину в крові-
• Захист організму від захворювань серцево-судинної системи.

Такі хвороби, як артеріальна гіпертензія, сечокислий діатез і апендицит, у вегетаріанців майже не зустрічаються, а деякі інші - порушення обміну речовин, серцево-судинні захворювання, діабет і подагра - виникають значно рідше.

У міру зростання популярності вегетаріанства розвивається і відповідний бізнес. Якщо чверть століття тому соєві замінники м`ясних продуктів можна було придбати лише в особливих магазинах, то тепер вони є в будь-якому супермаркеті.

Виробники взуття і косметики випускають вироби без використання тварин матеріалів. Вегетаріанство все більше входить в моду. Не випадково вегетаріанців багато серед тих, хто цю моду задає - діячів шоу-бізнесу, мистецтва, журналістів, викладачів.

Небезпеки суворого вегетаріанства

1. Недостатнє забезпечення організму вітаміном D, відсутність у рослинній їжі вітаміну В12, необхідного для кровотворення і роботи нервової системи.

2. Брак ряду амінокислот, особливо необхідних для росту і розвитку дітей.

3. Нестача вітаміну В2 через відмову від молочних продуктів.

4. Брак вітаміну С при вживанні переважно зернових культур. Як наслідок уповільнення росту дітей, ризик відставання їх в розвитку, поява рахіту, недокрів`я і інших захворювань, обумовлених неповноцінним харчуванням.

До сих пір деякі медики виступають проти вегетаріанства. М`який варіант такої дієти, що передбачає вживання молочних продуктів і яєць, не небезпечний для здоров`я.

Наприклад, існують лактовегетаріанці (від латинських слів lactis - молоко і vegetativus - рослинний), які допускають включення в раціон молока і молочних продуктів.

Лактоововегетаріанці (від латинських слів lactis - молоко, ovo - яйце, vegetativus - рослинний) споживають разом з рослинною їжею і молочними продуктами також яйця. Що стосується строгих вегетаріанців, що відмовилися від продуктів тваринного походження, то у них можуть виникнути проблеми.

Недолік в організмі містяться лише в м`ясі, яйцях, молоці, сирі незамінних амінокислот призводить до зниження м`язової маси, анемії і пошкоджень кісток.

Життєво важливі вітаміни D і B12 - в надлишку зустрічаються лише в тваринній їжі. дефіцит вітаміну О 12 викликає зміни практично у всіх органах і тканинах, особливо в нервовій системі.


брак вітаміну D у дітей призводить до рахіту і відставання в розвитку, а у дорослих - до ламкості кісток, випадання волосся і зубів. Недолік кальцію, основним джерелом якого є молочні продукти, призводить до остеопорозу і анемії.

Поради вегетаріанцям

"• Лактовегетаріанство і лактоововегетарианство переважно в порівнянні із суворим вегетаріанством.
• Дотримуючись режим строгого вегетаріанства, потрібно подбати про включення в раціон відсутніх харчових речовин. Джерелом білка, близького за складом до тварині, можуть служити бобові. Доцільно вживати полівітамінні препарати і препарати, що поєднують у своєму складі вітаміни і мінеральні речовини.
• Суворим вегетаріанцям необхідно звернути особливу увагу на забезпечення повноцінності харчування вагітних жінок, матерів-годувальниць та дітей, оскільки на їх здоров`я нестача їжі тваринного походження позначається найсильніше.
• Мед, апілак, квітковий пилок при вживанні їх в загальноприйнятих кількостях не можуть забезпечити організм вітамінами і мінеральними речовинами, відсутніми в раціонах строгих вегетаріанців.

Рослинні замінники м`яса

"Людям, які збираються перейти на вегетаріанську дієту, найбільше занепокоєння доставляють питання: чи отримає моє тіло достатню кількість поживних речовин, якщо я не буду їсти м`ясо? Чи зможу я отримати достатню кількість білків?

Незважаючи на масову рекламну пропаганду м`ясної їжі, вам нема про що турбуватися. Вегетаріанська дієта може задовольнити всі необхідні потреби тіла в їжі.

Багато вчених довели той факт, що вегетаріанські продукти містять набагато більшу кількість біологічної енергії, ніж м`ясо. Нас просто змусили повірити в те, що вживання в їжу м`яса необхідно для здоров`я.

У 50-х роках вчені класифікували м`ясні білки, як білки «першого класу», а рослинні білки - як білки «другого класу». Однак думка це було повністю спростовано, оскільки дослідження показали, що рослинні білки також ефективні і поживні, як і м`ясні білки.

Вміст білка в вегетаріанських продуктах коливається від 8-12% в хлібних злаках, до 40% в соєвих бобах, що удвічі більше, ніж у м`ясі. (Навіть нежирна частина біфштекса містить 20% засвоюваного білка).

Горіхи, насіння і боби містять 30% білка. Білки, які нам необхідні, складаються з 8 «основних» амінокислот. Харчова цінність м`яса так часто величається тому, що в ньому містяться всі ці 8 амінокислот.

Але ось про що не підозрює велика частина людей, що вживають м`ясо: м`ясо не є єдиним продуктом, що містить повний набір необхідних амінокислот - соєві боби і молоко, наприклад, також містять всі ці речовини, всі 8 необхідних нам амінокислот в найкращих пропорціях.

Можливо, що ще більш заспокійливим є той факт, що необхідні нам білки можна отримати шляхом простого поєднання двох вегетаріанських продуктів (таких, наприклад, як рис і бобові), причому при цьому повністю задовольняється потреба в білках найвищої якості.

Бідні люди в усьому світі роблять це постійно-вони змішують рис з тофу і бобами (як в Китаї або в Індії), або кукурудзу з бобами (як в Центральній і Південній Америці) і т. П.

вегетаріанство - дієта, яка стала ідеологією і яка захопила весь світ. Кому пташку, рибку, корівку шкода, хтось хоче тільки схуднути, а хтось всерйоз замислюється про своє здоров`я. Як жити і що є - тільки ваш вибір.


Світлана Александрова

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Що таке вегетаріанство? фото

Що таке вегетаріанство?

Для того що б людський організм розвивався нормально і залишався здоровим необхідна величезна кількість різних речовин.…

Рослинні і тваринні білки фото

Рослинні і тваринні білки

Майже 50% сухої ваги всього живого на землі - це білки. Білки являють собою полімери, які складаються з амінокислот. Це…

Вегетаріанство і вагітність фото

Вегетаріанство і вагітність

Вегетаріанство як система харчування викликає запеклі суперечки між його прихильниками і противниками. Особливо коли…

» » Вегетаріанство: за і проти