Сміх і здоров'я

Сміх і здоров`я
Виявляється сміх - це серйозна справа, яка допомагає не тільки поліпшити настрій, але і поправити здоров`я. Вченими навіть створена спеціальна наука про сміх - гелотологія, яка вивчає природу цього фізіологічного явища і можливості сміхотерапії.

Сміх природний для людини. Здорові люди не проводять без нього жодного дня, так як, відчуваючи потребу у виході емоцій, обирають найприємніший і нешкідливий варіант. Сміх допомагає зміцнити радісне і гарний настрій і поділитися ним з оточуючими.

Вчені гелотологія стверджують, що корисний не тільки сміх від радості, а й для радості. Тобто, якщо змушувати себе сміятися, то, врешті-решт, покращиться настрій і ставлення до життя.

З позиції фізіології сміх стимулює вироблення гормону задоволення ендорфіну в певних структурах головного мозку. Ендорфін є потужним антистресовим і протибольовими фактором, підсилює адаптивні можливості організму і підвищує поріг сприйняття болю.

Крім цього, сміх опосередковано покращує кровообіг в головному мозку, за рахунок роботи мімічної мускулатури, зміцнює імунітет, пам`ять і знімає втому. В цілому в акті сміху бере участь близько восмідесяті різних м`язів.


Активну участь м`язів передньої черевної стінки в процесі сміху дає відчутний позитивний вплив на внутрішні органи - поліпшується кровообіг органів черевної порожнини і стимулюється травлення.

Під час сміху ритм дихання змінюється - вдих стає довгим, а видих коротким, відбувається значне коливання внутрішньоплеврально тиску. Все це підсилює газообмін у легенях в кілька разів і знижує тиск у гіпертоніків.

В даний час сміхотерапія ділиться на три напрямки: класична сміхотерапія (індивідуальні та групові сеанси з обговоренням смішних випадків і анекдотів), медична клоунада (проводиться рідко і тільки в дитячих лікарнях) і йога сміху (вивчення сміхової культури). Кожен з напрямків тільки отримують свій розвиток і є перспективними напрямками психології та медицини.

Сміх - це те ліки, у якого немає побічних ефектів і протипоказань. Тому не бійтеся сміятися будинку і на роботі, заражайте ним усіх оточуючих, тому що сміх приносить тільки користь для фізичного і психічного стану.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Сміх і характер людини фото

Сміх і характер людини

Зараз психологія актуальна, як наука. Психологією сьогодні цікавиться велика кількість населення, не дивлячись на те,…

Сміх продовжує життя людей фото

Сміх продовжує життя людей

Багато з нас знають, що сміх - це одна з реакцій людини на що-небудь смішне, що проявляється в мимовільних рухах м`язів…

Сміх на здоров'я фото

Сміх на здоров'я

Протягом вже декількох століть в багатьох країнах 1 квітня незмінно зберігається звичай жартувати один над одним і,…

Вплив сміху на здоров'я фото

Вплив сміху на здоров'я

У сучасно світі модно бути відповідальним і серйозним людиною. І це видно, варто тільки подивитися на своїх колег по…

Більше радості фото

Більше радості

«Сміх продовжує життя» - ця розхожа фраза відома всім. А ми ще додамо, що сміх не тільки продовжує життя,…

Фітнес і сміх - брати навік фото

Фітнес і сміх - брати навік

Часто сміється чоловік, згідно з останніми дослідженнями вчених, ніяк не повинен бути "кулькою" - життєрадісний регіт…

Жир тане від сміху! фото

Жир тане від сміху!

Всі знають, що сміх корисний. Він рятує від депресій і стресів, позбавляє від нудьги і рутини, скрашує будні. А не так…

Сміх замість фітнесу фото

Сміх замість фітнесу

У народі побутує твердження: сміх лікує. І це не просто розхожа думка. Сьогодні навіть офіційна медицина визнає за…

Сміх - новий вид спорту? фото

Сміх - новий вид спорту?

Всі ми любимо сміятися, оскільки сміх пов`язаний з найприємнішими емоціями - жартами, веселими ситуаціями, моментами…

Сміхотерапія для здоров'я фото

Сміхотерапія для здоров'я

На жаль, на даний момент не існує панацеї, здатної позбавити нас від усіх хвороб. Але ми можемо хоча б трохи допомогти…

» » Сміх і здоров'я