Сміх замість фітнесу

Сміх замість фітнесу
У народі побутує твердження: сміх лікує. І це не просто розхожа думка. Сьогодні навіть офіційна медицина визнає за сміхом право називатися лікувальним засобом. Медики, відзначаючи користь сміху, пояснюють його терапевтичний ефект тим, що він чудово знімає нервову напругу, покращує перистальтику кишечника, нормалізує ритм скорочень серця, підвищує потенцію і загальний тонус, нормалізує роботу печінки. І взагалі, майже всі внутрішні органи під час сміху отримують ефект масажу. І це далеко не повний перелік його корисних властивостей. Нещодавно почали говорити про те, що сеанси сміху можуть цілком замінити собою фітнес.

Тривалий сміх і справді призводить в дію скелетні м`язи, а також м`язи тазу і черевного преса (згадайте, як при нестримному боргом сміху ми хапаємося за животи, тому що там виникає досить сильна напруга). Вчені з`ясували, що всього активний сміх задіє понад 80 м`язів людського організму. І якщо м`язи живота і діафрагми напружуються і активно працюють, то спинні і шийні м`язи, навпаки, розслабляються, що надає благотворну дію на головний і спинний мозок. І це ще не все. Сміх збільшує об`єм легенів, що забезпечує повноцінну доставку кисню до кожної клітинки організму. Зрозуміло, що це тягне за собою прискорення клітинного оновлення і активного виведення шлаків і токсинів, а отже, уповільнення старіння організму в цілому.

У США слово «сміхотерапія» вже давно ні в кого не викликає подиву або нерозуміння. Основи даного напрямку зародилися в країні понад 40 років тому. Саме тоді в голову відомого журналіста Н.Казінса прийшла чудова ідея - провести експеримент на предмет впливу сміху на стан здоров`я і самопочуття людини. Він добровільно піддав себе випробуванням: кілька місяців поспіль невтомно дивився одні кінокомедії. Результат перевершив найсміливіші його очікування - він повністю позбувся давно мучила його хвороби кісток. Після цього він почав досліджувати природу і властивості сміху дуже серйозно і навіть створив для цих цілей в Лос-Анджелеському університеті кафедру з вивчення сміху і лікування з його допомогою.

Американця підтримали шведські лікарі з г.Мутала. В ході досліджень вони переконалися, що сміх сприяє довголіттю, тобто здатний реально збільшувати тривалість життя людини. Це пов`язано, перш за все, з тим, що сміх - чудовий антидепресант, який зміцнює імунну систему і призводить організм у тонус. Коротко це можна сформулювати так: сміх підвищує опірність організму до хвороб і пригнобленим станам типу депресій, туги, апатії і т.д.


як і фітнес, сміх виробляє в організмі запуск складних біохімічних реакцій, які форсують утворення й викид таких речовин, як ендорфіни - гормони щастя, серотоніну - вітаміни гарного настрою і дофаміну - гормони задоволення.

Таким чином, вплив на організм сміху не поступається за впливом фізичних тренувань, а в чомусь навіть перевершує. Адже сеанси смехотерпіі проходять без розтягувань, втоми, м`язової і суглобного болю, характерною початку занять фітнесом. Однак не варто розуміти дані висновки буквально. Сміх не може повністю замінити фізичні вправи. Та й психологи не радять дуже сильно примушувати себе до реготу (це загрожує закінчитися істерикою), достатньо 15-ти хвилин в день щирого сміху. Головне, що цей вид терапії доступний як багатим, так і бідним. Ось таке демократичне засіб.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Сміх і характер людини фото

Сміх і характер людини

Зараз психологія актуальна, як наука. Психологією сьогодні цікавиться велика кількість населення, не дивлячись на те,…

Сміх продовжує життя людей фото

Сміх продовжує життя людей

Багато з нас знають, що сміх - це одна з реакцій людини на що-небудь смішне, що проявляється в мимовільних рухах м`язів…

Сміх на здоров'я фото

Сміх на здоров'я

Протягом вже декількох століть в багатьох країнах 1 квітня незмінно зберігається звичай жартувати один над одним і,…

Вплив сміху на здоров'я фото

Вплив сміху на здоров'я

У сучасно світі модно бути відповідальним і серйозним людиною. І це видно, варто тільки подивитися на своїх колег по…

Більше радості фото

Більше радості

«Сміх продовжує життя» - ця розхожа фраза відома всім. А ми ще додамо, що сміх не тільки продовжує життя,…

Фітнес і сміх - брати навік фото

Фітнес і сміх - брати навік

Часто сміється чоловік, згідно з останніми дослідженнями вчених, ніяк не повинен бути "кулькою" - життєрадісний регіт…

Жир тане від сміху! фото

Жир тане від сміху!

Всі знають, що сміх корисний. Він рятує від депресій і стресів, позбавляє від нудьги і рутини, скрашує будні. А не так…

Сміх - новий вид спорту? фото

Сміх - новий вид спорту?

Всі ми любимо сміятися, оскільки сміх пов`язаний з найприємнішими емоціями - жартами, веселими ситуаціями, моментами…

Психологія гумору фото

Психологія гумору

У житті будь-якої людини в тій чи іншій формі присутній гумор. Він пронизує діяльність колективів, держав, націй і не…

Сміхотерапія для здоров'я фото

Сміхотерапія для здоров'я

На жаль, на даний момент не існує панацеї, здатної позбавити нас від усіх хвороб. Але ми можемо хоча б трохи допомогти…

Смішний секс фото

Смішний секс

Для більшості людей секс не обмежується простим злягання. Це інтимна частина повсякденного життя, в якій люди…

» » Сміх замість фітнесу