Сміхотерапія для здоров'я

Сміхотерапія для здоров`я
На жаль, на даний момент не існує панацеї, здатної позбавити нас від усіх хвороб. Але ми можемо хоча б трохи допомогти своєму організму в прагненні бути здоровим і сильним за допомогою сміхотерапії.

Кілька століть тому відомий вчений Гіппократ в своїх трактатах пропонував використовувати сміх як лікувальний засіб. У наші дні користь сміху вивчає наука під назвою «геотологія», яка вже довела позитивний вплив сміху на фізіологічний стан людини.

Ми починаємо володіти вмінням сміятися паралельно з умінням говорити. Найчастіше сміються, звичайно ж, діти, які здатні це робити до трьохсот раз в день. Коли дитина пристосовується до суспільства, він починає рідше посміхатися і сміятися (максимум десять-п`ятнадцять разів в день). Вченими доведено, що не всякий сміх буває корисний, наприклад, сумний, цинічний, переляканий і інші види сміху з негативним відтінком не так корисні.

Відповідно до думки американського невролога Вільяма Фрая, сміх - нестандартний метод дихання, в якому час вдиху збільшується, а час видиху зменшується, але частота видиху дозволяє легким повністю звільнитися від повітря. сміх знижує рівень гормонів стресу і виділяє гормони, що викликають почуття задоволення і радості.

Деякі вчені порівнюють сміх з двадцятьма п`ятьма хвилинами заняття фітнесом і вважають його відмінним варіантом для тих, кому недоступна фізична активність. Доведено, що сміх знижує рівень холестерину в крові, а так само дозволяє організму виробити речовини, які знімають головний біль.


Сорок років тому в Лос-Анджелеському університеті було відкрито кафедру, що вивчає можливості впливу сміху на здоров`я людини, а так само можливості сміхотерапії в медицині.

Вчені виділяють три гілки сміхотерапії. Першою з них з`явилася класична сміхотерапія, коли психолог проводить з пацієнтами заняття в різній формі, на яких люди посміхаються і сміються. Найчастіше це відбувається у формі бесіди, де всі присутні розповідають анекдоти, діляться якимись смішними випадками з життя, дивляться смішні фільми.

У рідкісних випадках використовується так звана «медична клоунада», коли медики влаштовують гумористичні вистави перед пацієнтами лікарень. І третя гілка сміхотерапії - йога сміху, мета якої - навчити пацієнта сміятися і посміхатися без жодних зусиль.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Сміх і характер людини фото

Сміх і характер людини

Зараз психологія актуальна, як наука. Психологією сьогодні цікавиться велика кількість населення, не дивлячись на те,…

Сміх продовжує життя людей фото

Сміх продовжує життя людей

Багато з нас знають, що сміх - це одна з реакцій людини на що-небудь смішне, що проявляється в мимовільних рухах м`язів…

Сміх на здоров'я фото

Сміх на здоров'я

Протягом вже декількох століть в багатьох країнах 1 квітня незмінно зберігається звичай жартувати один над одним і,…

Вплив сміху на здоров'я фото

Вплив сміху на здоров'я

У сучасно світі модно бути відповідальним і серйозним людиною. І це видно, варто тільки подивитися на своїх колег по…

Більше радості фото

Більше радості

«Сміх продовжує життя» - ця розхожа фраза відома всім. А ми ще додамо, що сміх не тільки продовжує життя,…

Жир тане від сміху! фото

Жир тане від сміху!

Всі знають, що сміх корисний. Він рятує від депресій і стресів, позбавляє від нудьги і рутини, скрашує будні. А не так…

Сміх замість фітнесу фото

Сміх замість фітнесу

У народі побутує твердження: сміх лікує. І це не просто розхожа думка. Сьогодні навіть офіційна медицина визнає за…

Сміх - новий вид спорту? фото

Сміх - новий вид спорту?

Всі ми любимо сміятися, оскільки сміх пов`язаний з найприємнішими емоціями - жартами, веселими ситуаціями, моментами…

Сміх і здоров'я фото

Сміх і здоров'я

Виявляється сміх - це серйозна справа, яка допомагає не тільки поліпшити настрій, але і поправити здоров`я. Вченими…

» » Сміхотерапія для здоров'я