Лікувальні властивості сміху

Лікувальні властивості сміху
Лікувальні властивості сміху вивчає спеціальна наука - гелотерапія. Всім відома приказка «сміх продовжує життя» і кожен з нас з цим твердженням напевно погодитися. Що ж, все-таки, криється за таким звичним фізіологічним явищем, як сміх?

Вчені стверджують, що сміх не тільки виникає як прояв позитивних емоцій, але і сам по собі може викликати гарний настрій і позитивне ставлення до дійсності. Тому, гелотерапевти рекомендують сміятися з приводом і без приводу.

Виявляється, що сміх викликає вироблення гормону задоволення ендорфіну в деяких структурах головного мозку. Це дозволяє людині легше переносити душевний і фізичний біль - ендорфін підвищує поріг больової чутливості.

В процесі сміху зазвичай задіяно близько 80 м`язів. Тому, можна сказати, що сміх - це певна гімнастика для тіла. Робота мімічних м`язів покращує кровообіг головного мозку, а участь в сміху м`язів черевної порожнини активно масажує внутрішні органи і покращує травлення (посилюється секреція травних залоз і перестальтика).

Під час сміху людина інакше дихає: вдих продовжується, а видих коротшає, виникають великі перепади тиску всередині плевральної порожнини. Це сприяє значному поліпшенню (прискоренню) газообміну в легенях, а значить, і профілактиці захворювань легенів і бронхів. А також тренує судини.


Стрес, криті і пригнічені емоції можуть викликати поява хронічних хвороб. Сміх покращує настрій, допомагає боротися з депресією, допомагає виражати емоції найшкідливішим способом. Тому, твердження «сміх продовжує життя» цілком правдиво.

У сміхотерапії існує три напрямки: медична клоунада, класична сміхотерапія і йога сміху. У нашій країні методики сміхотерапії практикуються досить рідко.

Класична терапія організовує сеанси групової сміхотерапії з переглядом кінокомедій, обговоренням смішних історій і анекдотів. Медична клоунада допомагає переважно пацієнтам дитячих лікарень зберігати бадьорий позитивний настрій. А йога сміху вчить правильно ставитися до життя і необразливо для здоров`я висловлювати свої емоції.

особливість лікування сміхом полягає в тому, що воно не обмежує нас в кількості і способах прийому «ліки». І, звичайно, не має протипоказань.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Сміх і характер людини фото

Сміх і характер людини

Зараз психологія актуальна, як наука. Психологією сьогодні цікавиться велика кількість населення, не дивлячись на те,…

Сміх продовжує життя людей фото

Сміх продовжує життя людей

Багато з нас знають, що сміх - це одна з реакцій людини на що-небудь смішне, що проявляється в мимовільних рухах м`язів…

Сміх на здоров'я фото

Сміх на здоров'я

Протягом вже декількох століть в багатьох країнах 1 квітня незмінно зберігається звичай жартувати один над одним і,…

Вплив сміху на здоров'я фото

Вплив сміху на здоров'я

У сучасно світі модно бути відповідальним і серйозним людиною. І це видно, варто тільки подивитися на своїх колег по…

Більше радості фото

Більше радості

«Сміх продовжує життя» - ця розхожа фраза відома всім. А ми ще додамо, що сміх не тільки продовжує життя,…

Фітнес і сміх - брати навік фото

Фітнес і сміх - брати навік

Часто сміється чоловік, згідно з останніми дослідженнями вчених, ніяк не повинен бути "кулькою" - життєрадісний регіт…

Жир тане від сміху! фото

Жир тане від сміху!

Всі знають, що сміх корисний. Він рятує від депресій і стресів, позбавляє від нудьги і рутини, скрашує будні. А не так…

Сміх замість фітнесу фото

Сміх замість фітнесу

У народі побутує твердження: сміх лікує. І це не просто розхожа думка. Сьогодні навіть офіційна медицина визнає за…

Сміх - новий вид спорту? фото

Сміх - новий вид спорту?

Всі ми любимо сміятися, оскільки сміх пов`язаний з найприємнішими емоціями - жартами, веселими ситуаціями, моментами…

Сміхотерапія для здоров'я фото

Сміхотерапія для здоров'я

На жаль, на даний момент не існує панацеї, здатної позбавити нас від усіх хвороб. Але ми можемо хоча б трохи допомогти…

» » Лікувальні властивості сміху