Правильне харчування годуючої матері

Правильне харчування годуючої матері
Під час лактації жінка несе відповідальність не тільки за своє здоров`я, але і за здоров`я своєї крихітки. Від харчування годуючої матері залежить кількість і якість грудного молока. Раціон харчування жінки повинен містити більшу кількість калорій.

У період годування дитини грудьми повноцінне і якісне харчування надзвичайно важливо як для самої матері, так і для якості грудного молока. У ньому мають бути присутні білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи і мінерали.

Наявність шкідливих речовин - алкоголю, нікотину, різних хімічних добавок, які потрапляють в організм з продуктами, може негативно позначитися на здоров`ї і розвитку дитини.

Слід споживати якомога більше фруктів і овочів - свіжих, сушених, заморожених, у вигляді соку або консервованих. Необхідно віддавати перевагу моркви, буряку, груш, яблук, картоплі.

Є овочі та фрукти, вводити в раціон які потрібно дуже акуратно, тому що вони викликають підвищене газоутворення у малюка. До них відносяться: виноград, горох, капуста, баклажани, кабачки, огірки, редиска.

Різні молочні каші рекомендуються, але якщо дитина страждає запорами, рисову кашу краще виключити. До висококалорійних продуктів відносяться також цільнозерновий хліб і макарони.

Не менше двох разів на тиждень слід, їсти рибу, допускаються і жирні сорти. У будь-яких кількостях можна споживати м`ясо і птицю у відвареному, запеченому і тушкованому вигляді. Молочні продукти особливо корисні для дитини і мами, адже в них міститься кальцій і протеїн.


Яйцями зловживати не можна. Їх можна їсти не частіше трьох разів на тиждень, бажано у вигляді омлету. Зрідка можна побалувати себе млинцями, сирниками або пельменями. Іноді можна з`їсти солону рибку або огірок, але необхідно пам`ятати, вони затримують рідину в організмі.

Молоко і кисломолочні продукти корисно споживати протягом дня в якості напоїв. До них потрібно додати компоти з сухофруктів, чай з молоком, мінеральну воду без газу, чай з молоком.

Для харчування годуючим мамам вкрай небажані продукти, в яких містяться консерванти, барвники, маринади, соуси і гострі приправи. Всі вони негативно впливають на смак грудного молока, не кажучи вже про ризик для здоров`я малюка.

Слід уникати надмірно жирною їжі, тому що вона не тільки не корисна для дитини, але і представляє шкоду для маминого здоров`я і фігури. Треба бути дуже обережними з «класичними» алергенами - шоколадом, полуницею, цитрусовими, медом, копченою ковбасою, ікрою.

Якщо взяти на озброєння ці прості правила, можна закласти основи здоров`я і гарного настрою і у крихти, і у мами, що годує. Подібне харчування позитивно позначається як на якості молока, так і на зовнішньому вигляді.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Харчування годуючої матері фото

Харчування годуючої матері

Характером і режимом харчування матерів-годувальниць в значній мірі визначається стан здоров`я дітей. Жіноче молоко…

» » Правильне харчування годуючої матері