Коригуємо здоровий спосіб життя

Коригуємо здоровий спосіб життя
Дотримуватися здорового стилю харчування та догляду за собою стало останнім часом дуже популярно. Більш того, цивілізоване суспільство все більше зводить поняття здоров`я в культ і приділяє йому часу не менше, ніж проблемам соціальної і фінансової політики. Однак у такій прихильності до здорового способу життя слід пам`ятати, що головне, щоб в числі ворогів здоров`я не виявився сам чоловік.

Основу збереження фізичного та психічного здоров`я становить дотримання наступних правил.

Хоча б півгодини в день треба займатися фізичною культурою - робити гімнастику, здійснювати піші прогулянки і намагатися якомога більше рухатися.

Значну увагу слід приділяти харчуванню. У раціоні має міститися їжа, що містить клітковину і зернові, а також щоденні порції овочів і фруктів. приготування їжі бажано проводити на рослинній олії і по можливості при низькій температурі. Час готування необхідно скоротити до мінімуму, затримуючи в продуктах найбільш корисні вітаміни.

Не варто забувати про режим харчування - не їсти пізно ввечері і періодичність вживання їжі збільшити до п`яти разів на день.

Сон також є частиною догляду за собою. Вставати і лягати бажано у фіксований час, і тривалість сну повинна бути не менше восьми годин.


І звичайно, обов`язковою умовою здоров`я є відмова від куріння і алкоголю.

Всі ці правила, безсумнівно, працюють на благо людини, проте надмірна одержимість ними може привести і до негативних наслідків. Деякі люди відмовляються не тільки від шкідливих продуктів, але і від корисних, поступово переходячи на режим хронічного недоїдання. У медицині навіть з`явилася назва подібного розладу людської психіки - орторексія.

При маніакальному відношенні до здорового способу життя люди не просто відмовляються від солоних, жирних або смажених продуктів. В їх режимі харчування знижується частка м`ясних продуктів. В результаті частішають м`язові болі, розвивається втома і порушення менструального циклу у жінок. Зі страху перервати так званий здоровий стиль харчування, деякі навіть бояться народження дітей.

Тому, перш ніж турбуватися здоровим способом життя, слід виважено проаналізувати свої можливості і бажання, щоб не перетворитися згодом у ворога свого здоров`я.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Здоров'я дітей в школі фото

Здоров'я дітей в школі

Шкільний вік - це період фізіологічних і психологічних змін.Підтримка належного рівня фізичного здоров`я дітей…

Нездорова тяга до здоров'я фото

Нездорова тяга до здоров'я

Останнім часом новим віянням моди стала здорова їжа. Люди свідомо відмовляються від зайвих продуктів, обґрунтовуючи це…

» » Коригуємо здоровий спосіб життя