Нездорова тяга до здоров'я

Нездорова тяга до здоров`я
Останнім часом новим віянням моди стала здорова їжа. Люди свідомо відмовляються від зайвих продуктів, обґрунтовуючи це тим, що стежать за своїм здоров`ям. Надмірна тяга до здорового харчування отримала назву орторексія. Сьогодні це вважається захворюванням, яке може швидко перетворитися в анорексію.

Фахівці вважають, що орторексія носить, перш за все, психологічний характер. Захворювання супроводжується нав`язливими думками про їжу і правильне харчування, а також презирство до тих людей, які не поділяють захоплення здоровою їжею.

Вегетаріанців, сироїдів і людей, що обмежують кількість калорій і ретельно стежать за своїм харчуванням схильним орторексії назвати не можна, поки їх пристрасть до здорової їжі не стала маніакальною. Тоді кількість дозволених продуктів людина свідомо починає скорочувати, здорове меню стає сенсом його життя. При цьому орторексики намагається залучити до свого захоплення рідних і близьких, і якщо вони не підтримують його, це може привести навіть до конфлікту.

Вчені відзначили, що у орторексії є група ризику. Так, найбільш сильно цього захворювання схильні жінки від 30 до 50 років. Вони прагнуть до багатства, але недолюблюють свою роботу, часто мають проблеми в особистому житті.

Ці дівчата намагаються з усіх сил відповідати модним стандартам. Вони одержимі культом вічної молодості і зазвичай мають прихований комплекс неповноцінності. Саме бажання стати кращою, досконалої і перетворює турботу про здоров`я і зовнішності в страшне захворювання.


Турбота про своє здоров`я - це прекрасно, якщо не робити це культом свого життя. Коли постійно боїться появи зморшок, зайвої ваги, розвитку різних захворювань, це призводить до депресивного розвитку особистості.

Через одноманітного, практично позбавленого необхідних вітамінів і мінералів, живлення у орторексики порушується обмін речовин і відбувається гормональний збій. Крім того, така людина доводить себе до виснаження, але сам цього не розуміє.

Допомогти орторексики зможуть тільки рідні і друзі, записавши його на прийом до психолога. На ранніх стадіях стан пацієнта може покращитися після кількох сеансів, але якщо випадок запущений, може знадобитися і втручання психіатра.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Причини зайвої худорлявості фото

Причини зайвої худорлявості

Як же звично спостерігати, як дами із зайвою вагою з заздрістю дивляться на худорлявих дівчат. Однак багатьом недолік…

Гормональний збій у жінок фото

Гормональний збій у жінок

В даний час жінки нерідко стикаються з гормональним збоєм. Більшість жінок до такого явища ставляться зневажливо. Так…

Що таке вегетаріанство? фото

Що таке вегетаріанство?

Для того що б людський організм розвивався нормально і залишався здоровим необхідна величезна кількість різних речовин.…

Як захворіти на анорексію? фото

Як захворіти на анорексію?

Як захворіти на анорексію? Симптоми хвороби.Анорексія - досить поширене захворювання сучасності. Її можна з упевненістю…

Чистимо кишечник від шлаків фото

Чистимо кишечник від шлаків

Кілька способів, які допоможуть очистити кишечник від шлаківЧи помічали ви, що якість нашої їжі істотно впливає на наше…

Життя і здоров'я жінки фото

Життя і здоров'я жінки

У сучасному світі люди, і зокрема жінки, стали більш серйозно ставитися до свого здоров`я. Погано те, що про це думають…

П'ять емоцій проти здоров'я фото

П'ять емоцій проти здоров'я

Австрійські дослідники провели масштабні спостереження за 2000 добровольцями, в результаті чого з`ясували, які емоції…

» » Нездорова тяга до здоров'я