Брусниця - корисна ягода хвойних лісів

Брусниця - корисна ягода хвойних лісів
Йшла недавно мимо базарчика, на якому бабусі продають дари, так би мовити, природи. Ясна річ, стоять рядами огірочки солоненькі, помідори мариновані, салатики, вареньіца, журавлина, злегка підбита морозом і брусниця. Я бігла повз. І пробігла б напевно, якщо б бабуся, яка брусницею торгує, що не покликала, купи, мовляв, мила ... Власне, навіщо мені її брати? Що за ягода така, чути про неї чула, а от пробувати не доводилося ... Ой, дарма, напевно я запитала ... А може і ні. Бабуся мені цілу лекції прочитала про користь ягоди і що з нею робити треба. Ну не пропадати ж цінної інформації, тому терміново ділюся знаннями про брусниці з читачками жіночого сайту JustLady.

Як годиться бабусям, спочатку мені розповіли красиву легенду. Давним-давно, ластівки дуже дружили з людьми. Люди дбали добре про птахів і нікому не дозволили їх ображати. І ось одного разу, одна з ластівок знайшла джерело з водою вічного життя. Вона вирішила подарувати воду людям і взяла в дзьобик кілька крапель. Але це джерело охороняли злі оси, щоб ніхто не міг забрати чарівну воду. Побачивши, що ластівка забирає воду в дзьобі, оси погналися за нею і стали жалити. Ластівка не змогла утримати воду в дзьобі, і дорогоцінні краплі впали на сосну, кедр і брусницю. І саме тому вони вічно зелені. Правда людям так і не дісталася жива вода.

Як з`ясувалося, зростає брусниця, в хвойних і листяних лісах на болотах. Причому, на самих згубних, торф`яних ділянках її найбільше. Збирали брусницю на Русі завжди. Ще до приходу монголів і християнства. Брусниця - це джерело вітамінів: А, В, С і Е, а так само залізо, магній, фосфор, калій, марганець і кальцій, пектини, дубильні речовини, каротин, тому вживати її взимку дуже важливо. До слова, квашена капуста з брусницею не тільки красива і смачна, але і дуже корисна.

брусниця корисні властивості

Якщо говорити про застосування в лікувальних цілях, то краще використовувати листя брусниці. У них в них є і дубильні речовини, і танін, і різні кислоти. У російській народній медицині про брусниці сказано дуже багато. Її застосовували і продовжують застосовувати до цих пір при спеці, дизентерії, гастриті, відкладення солей, жовтяниці, пухлини шлунка, діабеті, ревматизмі, гіпертонії, туберкульозі і неврастенії. Крім того, листя брусниці відмінно зарекомендували себе як ранозагоювальний і тонізуючу засіб. Крім того, це відмінний антисептик, який успішно бореться навіть з трихомоноз. При діабеті рекомендують застосовувати свіжу ягоду - потрібно з`їдати 200-300 грамів на день.

Дивно, але листя брусниці збирають після танення снігу, перед тим як вона випустить нирки. Відвар з листя брусниці готують наступним чином: 2 столові ложки брусничного листя подрібнюють, висипають в емальований посуд і заливають склянкою окропу. Після цього, заварену брусницю, ставлять на водяну баню і гріють протягом 30 хвилин. Зняти з водяної бані і дати настоятися ще хвилин 10. Процідити. Отриманий відвар розвести склянкою кип`яченої води.

Відвар застосовують при енурезі, розбавляючи його відваром звіробою. При висипний тиф, коли готують відвар з листя брусниці, додають чорницю. Відвар з листя брусниці застосовують як тонізуючий і болезаспокійливий засіб при кору, малярії, ГРВІ, діабеті.

листя брусниці

При артритах, ревматизмі і камені в нирках рекомендують застосовувати настій з листя брусниці. 100 г брусничного листа дрібно порубати, залити двома з половиною літрами окропу, на повільному вогні варити 2 години, процідити. Остудити і додати в відвар стакан горілки. Ще раз поставити на повільний вогонь або водяну баню і томити 15 хв. Увага! Не можна отриманий настій доводити до кипіння! Лікування проводять протягом півроку, приймаючи по півсклянки 3 рази на день до їди. Поліпшення стан відзначається після того, як в сечі з`явиться осад.

Але діти, як правило, не дуже шанують, відвари. Їм більше до смаку морси і компоти. Кілька ложок ягід залити літром окропу, додати мед за смаком, настояти і давати дітям, як допоміжний засіб при грипі та застуді. Так само морс хороший при лікуванні авітамінозі. Власне і дорослі можуть його вживати, проте слід пам`ятати, що брусниця має властивість знижувати тиск. Тому, якщо тиск знижений, приймати її потрібно з великою обережністю. Так само при застуді можна використовувати і збір. Кущики брусниці та суниці подрібнити залити 2-ма склянками окропу, настояти протягом 30 хвилин. Процідити. Пити як чай, додаючи мед за смаком при застудах і старечому енурезі.

В кінці зими, вся сім`я порадіють вітамінізованому чаю. Для чаю взяти 2 столові ложки ягід брусниці, 3 столові ложки листя кропиви і 3 столові ложки сухих ягід шипшини. Все подрібнити в блендері. Перемішати. Отриману суміш залити 1 літром окропу. Настояти пару годин. Пити як звичайний чай, додаючи за смаком мед.

Незважаючи на те що брусниця і її застосування надають благотворну дію при лікуванні багатьох хвороб, є, і протипоказання при застосуванні брусниці - Нагадує жіночий журнал aboutginka.ru. Брусницю можна застосовувати при виразках шлунка і дванадцятипалої кишки. Так само необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо у вас гастрит або запалення нирок.

Брусниця, не тільки корисна, але і смачна. Переконалася в цьому сама. Ягоди я у бабусі все ж купила. Тепер вся сім`я п`є морси і прекрасно себе почуває. І я бажаю вам теж же самого - гарного самопочуття і не хворіти.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Брусничний джем фото

Брусничний джем

Щоб приготувати смачний брусничний джем, краще використовувати свіжу брусницю, протеінгредієнти:Цукор - 1,5…

Повидло з брусниці фото

Повидло з брусниці

1. Беремо зрілі, стиглі ягоди брусниці, ретельно промиваємо і даємо обсохнути. 2. У каструлюінгредієнти:Брусниця - 1…

Брусниця протерта з цукром фото

Брусниця протерта з цукром

1. Стиглі ягоди брусниці промити і опустити в киплячу воду на 3-4 хвилини. 2. Не даючи ягодамінгредієнти:Брусниця - 1…

Квашені брусниця фото

Квашені брусниця

Квашені брусниця - старовинне блюдо російської кухні. Вона здавна вважалася делікатесом іінгредієнти:брусниці - 1…

Кисіль з брусниці фото

Кисіль з брусниці

Обдаємо окропом брусницю, даємо обсохнути. Обсохлу ягоду кладемо в чашу для блендера і іінгредієнти:Гаряча вода - 1…

Брусничний квас фото

Брусничний квас

Розчавити ягоди брусниці і віджати з них сік. Його додати в воду і довести до кипіння. Проінгредієнти:вода - 1,5…

Желе з брусниці фото

Желе з брусниці

Кладемо всі наші ягоди в глибоку каструльку, злегка обливає їх окропом. воду зливаємоінгредієнти:Брусниця - 8…

Морс з брусниці фото

Морс з брусниці

Перебираємо і ретельно промиваємо нашу брусницю під холодною водою. Даємо воді стекти, бруінгредієнти:Брусниця - 3…

Компот з брусниці та яблук фото

Компот з брусниці та яблук

По-перше, правильно вибираємо брусницю. Невірно вважається, що для компоту можна викорисінгредієнти:Брусниця - 2…

Як пити лист брусниці фото

Як пити лист брусниці

Лист брусниці містить цілий спектр вітамінів, мінералів, дубильні речовини, володіє дією, регулюючим сольовий обмін,…

» » Брусниця - корисна ягода хвойних лісів