Гіподинамія: мій особистий ворог

Гіподинамія: мій особистий ворог
У кожної жінки є уявлення про ідеальний для неї побут. Мрія, одним словом. Звичайно, лицар на білій яхті дістається не всім, але і тяжка жіноча доля, на щастя, теж залишилася десь у минулому столітті. По крайней мере, моя особиста побутова казка збулася - хвала науковому прогресу! Сиджу в чистому офісі, за відмінним комп`ютером, до принтера - руку простягнути, кавоварка - на сусідньому столі. І вдома інтенсивність фізичних навантажень прагне до нуля. Машинка-автомат сама стирає, комбайн салатики ріже, мікрохвильовка курку готує, а я з ноутбуком в затишному кріслі розслабляюся - жіночий журнал aboutginka.ru читаю. Погодьтеся - рай!

Але от дивина - простоявши півгодини на кухні, втомлююся, немов цеглини тягала ... Поскаржилася чоловікові і отримала чисто чоловічий рада: відпочинь, дорога, і все пройде! Сказала мамі - та перелякалася, почала перераховувати жахливі хвороби. А подружка винесла свій вирок: гіподинамія! І заявила, що гнати мене треба не до лікаря, а в спортзал. Там тренер підбере оптимальну фізичну навантаження, і через місяць я стрибати буду, як кенгуру ...

Відразу зазначу - я панночка грунтовна, але гранично лінива. Ще не з`ясую точно, навіщо мені напружуватися - пальцем не ворухну! Дуже хочеться, щоб нічого не боліло, але лікуватися методом насильства над собою коханої? І потім, як мені може не вистачати фізичних навантажень, якщо і без них до ночі з ніг падаю ?! Так що пішла я не в спортзал, а в Інтернет.

Всі свої симптоми я знайшла швидко, і сумніви у вироку безслідно зникли. гіподинамія - Звір воістину страшний! І кусає, як з`ясувалося, багатьох. Але це не хвороба, а таке цікаве стан організму, коли тілесне неробство повільно і впевнено б`є тебе по всіх органах без виключення. Від нестачі фізичних навантажень тиск скаче, ноги болять, голова не працює - і молода, розумна, красива жінка перетворюється в плуталися руїну.

Ось у стародавньої людини подібних проблем, зрозуміло, не було. Поки мамонта вистежити, поки заб`єш, поки в печеру притяг - сім потів зійде. Потім орати довелося, одяг шити зі шкір та інше. Розумні стародавні греки, щоб бити байдики, завели рабів, але для боротьби з гіподинамією придумали олімпійські ігри. Навіть дворяни, провідні виключно дозвільний спосіб життя, променад перед сном здійснювали неодмінно. А при нинішніх благах цивілізації люди і прогулюються-то більше на машинах.

гіподинамія симптоми

Несвідомо, але дуже старанно ми намагаємося заощаджувати енергію. Навіщо витрачати зайве? Переносити пилосос за ручку, якщо до нього прироблені коліщатка? Крутити м`ясорубку, коли є електрична? І воду додому тягати не треба - сама з крана тече. І в бібліотеку ходити ні до чого - вдома стоїть комп`ютер, кращий друг гіподинамії. Він чудово навантажує очі і мозок, повністю виключає ноги, псує поставу ... Я ні в якому разі не закликаю викинути всю техніку на смітник! Але відірватися від екрану хоча б на десять хвилин, помахати руками і ногами - це ж не проблема? До речі, жіночий журнал aboutginka.ru повідав мені цінні відомості про спалювання калорій при фізичних навантаженнях - організм бере енергію з жирових клітин, і ненависні кілограми йдуть!

Безперечно - сучасна жінка завантажена повністю, і на щовечірні тренування час витрачати шкода. Але три - чотири години на тиждень виділити для себе може кожна. Біг або тренажерний зал, гімнастика перед телевізором або басейн - неважливо! Навіть прогулянки пішки врятують ситуацію - головне, щоб оптимальна фізичне навантаження була регулярною!


Судіть самі - при фізичному навантаженні різко зростає потреба в кисні. При роботі м`язів кров активно обмінює кисень на вуглекислоту, вступає в гру нервова система, яка повинна підтримувати баланс організму. Частішають дихання і пульс, збільшується серцевий викид, розширюються судини. Організм відчуває стрес! Але коли інтенсивність фізичних навантажень правильно розрахована, а тренування регулярні, то і реакція на них стає швидкої та адекватної. зміцнюються м`язи, відають диханням, зміцнюється серце, пропадає постійне відчуття втоми і нездужання. Оптимальна фізичне навантаження обов`язково змусить злагоджено працювати всі органи і системи.

І все-таки сходити до лікаря теж необхідно - особливо, якщо по будь-якого приводу стоїш на обліку в поліклініці. Хто з нас може назвати себе абсолютно здоровим? Хронічні захворювання, на жаль, не рідкість, і вони вимагають індивідуального підходу. Жоден серйозний фітнес-клуб не допустить до занять без медичного висновку. Енерговитрати при фізичних навантаженнях повинні приносити користь, а не шкоду. Спробуйте змусити бігати в повну силу сердечника, діабетика або астматика. Якщо вже не отримаєте напад або, не приведи Господи, інфаркт, то загострення хвороби - гарантовано!

Але і здоровій людині не варто виснажувати себе незвичними і непосильними заняттями. Краще прислухатися до тренера, який не тільки складе програму, але і навчить правильному диханню при фізичних навантаженнях. Адже якщо дихаєш як їжачок, швидко і часто, то кров не встигає насититися киснем, буде ломити м`язи, і серце постраждає. Не дарма ж ченці Тибету придумали 37 методів дихання і навіть здатні зусиллям волі направляти кров до потрібного органу. Навчитися цьому, безумовно, можна - приблизно за півжиття. А ось для підрахунку пульсу при фізичному навантаженні ченці не знадобляться - вистачить простого таймера. Намацала артерію на зап`ясті, відрахувала удари за 10 секунд і примножила на шість - виходить число серцевих скорочень за одну хвилину.

Сама я, треба визнати, багатогодинний нерухомістю добилася приголомшливих результатів. На третій поверх по сходах, не піднімаюся - серце вистрибує. Тільки ліфт! При будь-якому фізичному навантаженні тиск скаче, і дихання збивається миттєво і надовго. Про те, щоб пробігтися з псом по травичці і мови не йде - пес бігає, я стою, повідцем граю. І періодично ковтаю таблетки, які ніби як тонус піднімають. А адже таку таблетку цілком можна замінити найелементарнішій зарядкою.

Так що необхідність оптимальної фізичного навантаження я усвідомила не від хорошого життя. Вирішено! На ліфті більше не їжджу, регулярно ходжу в спортзал! І дуже сподіваюся зустріти там читачок жіночого журналу aboutginka.ru - адже боротися з гіподинамією краще в приємній компанії.

Олена Афанасьєва
Жіночий журнал aboutginka.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Фітнес - виправляємо помилки фото

Фітнес - виправляємо помилки

Щоб отримати гарну фігуру, необхідно правильно розробити свою фітнес програму. Про те, що багато хто забуває врахувати…

Час для зарядки фото

Час для зарядки

Головне - це щоб фізичне навантаження була радістю, а не повинністю. Займаючись з задоволенням, легше прислухатися до…

» » Гіподинамія: мій особистий ворог