Худни з coca-cola? ...

«Завжди Кока-кола! ...» Ми чуємо це гасло мало не кожен день, і, вибігаючи в перерва з офісу, ти не замислюючись, береш пляшку «полегшеній» коли на додаток до фастфудної обіду. Розписувати всі «принади» бутербродів і картоплі фрі я зараз не буду (ти і так досить про це чула, тому час від часу намагаєшся замінити їх на йогурти і сирок), а ось про газованій воді поговоримо окремо. Чесно признайся, адже в розпеченому місті ти намагаєшся запити їжу чим-небудь холодніше, роблячи непоправну помилку для своєї фігури.

Ще в 1969 році наші російські рентгенологи зіткнулися з дивною ефектом - якщо піддослідному згодувати НЕ розігріту кашу відразу з холодильника, то неможливо встигнути налаштувати рентген-апарат, як вона вийде. Про те, що апаратура дуже погана, вони розуміли, але ж коли каша була гаряча, нутрощі «сфотографувати» все-таки встигали. Зацікавившись цим ефектом, в Ленінграді провели дослідження, результати яких розписані в докторській дисертації Линденбратен Віталія Давидовича «Матеріали до питання про дію на організм тепла» (1969, Інститут експериментальної медицини АМН СРСР, Ленінград).

Результати такі: якщо під час нормального прийому їжі (Як нас вчили в дитячому саду) - перші та другі страви, потім гарячий чай із солодким на десерт, їжа перетравлюється 4-5 годин, а м`ясо 6-7 годин, то при запевняє крижаними напоями - приблизно 20 хвилин. Ця значна різниця дає відчуття голоду вже через годину після їжі. Я думаю пояснювати, що це перший шлях до ожиріння - не варто, і так все зрозуміло. але цей ефект ще й загрожує серйозними проблемами зі шлунком і кишечником. До речі, саме тому ми так швидко звикаємо до точок «швидкого харчування» - в тому ж «Мак-Дональдсі» холодні напої коштують набагато дешевше, ніж чай або кава, та й рекламуються набагато більше. Ось і виходить, що на догоду жадібним торговцям ми гробимо свій шлунок.

«Гаразд, - скажеш ти, - я не буду пити холодну газовану воду, помру від перегріву, але дочекаюся, коли вона потеплішає до кімнатної температури - градусів так 35, судячи з термометру». Що теж буде не кращим варіантом, тому що більшість газованих напоїв містять аспартам (він же Е951). Який офіційно заборонений дітям до 4 років (а якщо твій шлунок вже порядком зіпсовано фаст-фудом і холодної кока-колою, то і тобі теж не радиться). Крім цього, аспартам при температурі 30 ° С розпадається і утворює канцероген формальдегіду і високотоксичний метанол. Якщо з другим більш-менш зрозуміло - це спирт, який убив або засліпив вже багатьох алкоголіків. То перше речовина по недавнім визнанням медиків може призвести до раку і відноситься до того ж класу, що і миш`як з синильною кислотою, тобто після нагріву в твоїй пляшці виявляється суміш спирту і отрути, але ще досить приємна на смак.
Приємною вона, між іншим, буде здаватися до тих пір, поки ти не зап`єш солодку газовану воду водою. Тому що напої з аспартамом не вгамовують спрагу - залишковий підсолоджувач погано видаляється слиною, що і залишає нудотність в роті, яку хочеться зняти новою порцією. Ну і ще один серйозний недолік вживання аспартама - один з його складових компонентів (фенілаланін) виснажує запаси серотоніну, який відповідає за твоє гарний настрій, а значить знижує поріг чутливості і викликає депресію. Так що як бачиш, шкідлива і холодна, і тепла газована. Може, все-таки краще перейти на натурпродукт - компоти всякі, соки, чаї ...
Тільки тут теж потрібно бути акуратніше. Тому що при консервації соків або новомодних чаїв різного забарвлення (зеленого, білого, червоного) частенько використовується консервант Е211 (він же відхаркувальний ліки бензоат натрію). Чим мені не сподобалася ця добавка? Просто вона знову веде до ожиріння, а я товстіти не хочу - крім того, що бензоат натрію пригнічує дріжджі і плісняві гриби, що відповідають за зіпсованість продукту, він ще і пригнічує активність ферментів, відповідальних за окислювально-відновні реакції, і ферментів, що розщеплюють жири і крохмаль. До речі, якщо консервований напій містить вітамін З укупі з Е211, то насторожитися потрібно подвійно, тому що при реакції з бензоатом натрію, він дасть сильний канцероген бензол, а така гидота в жіночому організмі навряд чи потрібна.


Тепер ти сама бачиш, що схуднути з Кока-Колою (навіть якщо вона «Лайт») тобі навряд чи вдасться. Так само як і з лимонадом, Пепсі і багатьма іншими напоями. Між іншим, на думку мудрих китайців, найкраще втамовує спрагу гарячий зелений чай. А калмики, які виросли в жаркій степу, порадять тобі чорний чай з молоком. Може бути, варто прислухатися до поради стародавніх народів, постійно стикаються з розпеченим сонцем? До речі, і які страждають на ожиріння серед них небагато ...

Болотова Леля

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як приготувати віскі з колою фото

Як приготувати віскі з колою

Про напоїКоктейлі - це воістину прикраса вашого столу. Приємний прохолодний напій в спекотний літній день може не…

Що можна пити вагітним? фото

Що можна пити вагітним?

Вагітність - подія радісна, але скільки заборон і обмежень автоматично вступають в силу при її появі. «Не можна!…

Добавки в червоній ікрі фото

Добавки в червоній ікрі

Ікра - популярний продукт у всьому світі. Її виробництво - дуже вигідно. Тому виробники всіма правдами і неправдами…

Шкода від фаст-фуду фото

Шкода від фаст-фуду

Популярні заклади фаст-фуду поширюються з космічною швидкістю по всьому світу, і в нашій країні, в тому числі. Доступні…

Шкода газованих напоїв фото

Шкода газованих напоїв

Пам`ятайте своє дитинство і те відчуття щастя, яке було присутнє в житті щомиті? Здавалося, варто розправити руки,…

» » Худни з coca-cola? ...