Як підвищити гемоглобін в крові

Як підвищити гемоглобін в крові
Гемоглобін забезпечує організм киснем, тому при його дефіциті з`являється слабкість, запаморочення, блідість і сухість шкіри, підвищена стомлюваність. Виникає недокрів`я (анемія). Як же підвищити рівень цього складного білка в крові?
Анемію діагностують, якщо загальний аналіз крові показує рівень гемоглобіну нижче 120 г / л у жінок, 130 л / г у чоловіків і 110 г / л у вагітних і маленьких дітей. Щоб позбутися від недокрів`я, треба збагачувати організм залізом - цей мікроелемент необхідний для будівництва гемоглобіну.

Найбільше заліза є в м`ясі, особливо в телятині. Тому що страждають на анемію потрібно включити в раціон м`ясні страви, а також рибу і печінку. Зернові, бобові та крупи крім заліза містить мідь, необхідну для нормалізації роботи кровотворения. Але в них знаходяться ще і фітати, які уповільнюють засвоєння заліза. щоб зменшити їх кількість, крупи треба заливати водою на 2 години перед вживанням або розмелюють, пророщувати.

Традиційно для підняття гемоглобіну рекомендують яблука, морква, гранати. Але що входить в їх склад залізо, як виявилося, організмом не засвоюється. Це не означає, що овочі та фрукти приносять користі для усунення недокрів`я. У них багато вітаміну С, а він підсилює всмоктування заліза, яке міститься в м`ясі та рибі. Тому корисно поєднання рослинної і тваринної їжі. Так, біфштекс з яловичини добре запити стаканом яблучного соку. Зверніть увагу і на мед - він теж покращує засвоєння заліза, особливо його темні сорти.


Щоб гемоглобін підвищився швидше, можна скористатися наступними рецептами. Треба розмолоти в кавомолці гречану крупу і волоські горіхи, додати мед (все продукти взяти в пропорції 1: 1). Добре перемішати і вживати 2-3 рази на день по столовій ложці.

непогані результати будуть від напою з плодів шипшини, соку лимона, меду. Вживайте його по ранках перед їдою по склянці. Корисно натщесерце з`їдати по одній столовій ложці пророщеної пшениці, можна з сухофруктами: курагою, родзинками. Ефективна і смачна суміш з меду, журавлини та волоських горіхів.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як підвищити гемоглобін фото

Як підвищити гемоглобін

Гемоглобіном називають складний білок, що міститься в крові і відповідає за перенесення кисню по організму. Низький…

Як лікувати недокрів'я фото

Як лікувати недокрів'я

При недокрів`ї (анемії) в крові зменшується кількість еритроцитів і гемоглобіну. Через це настає кисневе голодування:…

» » Як підвищити гемоглобін в крові