Поліпшення пам'яті і аутотренінг

Поліпшення пам`яті і аутотренінг
Аутотренінг, або аутогеннетренування - це метод, який дозволяє керувати процесами, що протікають в нашому організмі. За допомогою нього можна стабілізувати сові душевну рівновагу, позбавитися від тривог, хвилювань, підвищити увагу, працездатність. Зокрема, можна поліпшити свою пам`ять.

Пам`ять - це фізіологічний процес, в ході якого відбувається в впізнавання, відділення потрібних даних від непотрібних, структурування відібраної інформації, витяг її при необхідності. Є кілька видів пам`яті: миттєва, короткострокова, оперативна, довготривала. У різних людей краще розвинений той чи інший тип. Ті, у кого розвинена короткострокова пам`ять краще запам`ятовують інформацію, але і швидко її забувають. А люди з розвиненою оперативною пам`яттю довше зберігають потрібні їм відомості.

Але незалежно від того, який тип пам`яті краще розвинений від природи, завжди можна поліпшити процес запам`ятовування і відтворення інформації. Для цього в психології використовуються спеціальні вправи, а також метод аутогенного тренування.

При аутотренінг відбувається одночасне розслаблення всього організму, перемикання і зосередження уваги. Всі процеси в організмі приходять в рівновагу, при цьому активізуються розумова діяльність людини, підвищується його увагу, поступово поліпшується пам`ять.


В основі такого тренування лежить самонавіювання. Для цього використовуються словесні фрази, які можна розділити на кілька видів. Першими потрібно вимовляти слова, спрямовані на повне розслаблення організму, наприклад, можна сказати: «Я абсолютно спокійна». При цьому не варто вживати частку «не», тобто фрази типу «я не хвилююся» не допоможуть вам досягти потрібного рівня релаксації, тому що, чуючи негативну частку, мозок інтуїтивно буде чинити опір вашим наказам.

Після того, як ви знайдете спокій, потрібно говорити фрази, які спрямовані на досягнення конкретної мети. Так, якщо ви хочете поліпшити пам`ять, то вселите собі, що вона у вас вже хороша: «У мене хороша пам`ять». Або можна сказати: «Я швидко запам`ятаю цей матеріал». Завершити тренування потрібно, фразами, які підбадьорять вас, виведуть з розслабленого стану.

На перший погляд здається, що аутотренінг справа досить просте. Але насправді, щоб за допомогою його досягти помітних результатів потрібно багато і наполегливо тренуватися. А перші заняття краще проводити під керівництвом психолога, який не тільки детально розповість послідовність ваших дій, підкаже, що і коли краще говорити, але скоректує ваші помилки і недоліки.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як займатися аутотренінгом фото

Як займатися аутотренінгом

Ефект самонавіювання використовувався людьми з давніх часів, інша справа, що раніше він не називався звичним для…

Види пам'яті людини фото

Види пам'яті людини

Психічний процес, який дозволяє людині зберігати і відновлювати за певних умов велика кількість всілякої інформації,…

Як зберегти здоров'я мозку фото

Як зберегти здоров'я мозку

Практично кожна людина після 50-ти років страждає від тих чи інших форм втрати пам`яті. Іноді це елементарна…

Види аеробіки фото

Види аеробіки

Багато жінок задають собі питання, а чи варто займатися аеробікою? У наш час аеробіка стала дуже популярною і навіть…

Навіщо потрібен стретчинг? фото

Навіщо потрібен стретчинг?

Стретчинг включає в себе певні вправи на розтягування зв`язок, м`язів і сухожиль. Дані тренування необхідні кожній…

Як поліпшити пам'ять фото

Як поліпшити пам'ять

У людей пам`ять псується з віком. Цікаво, що ніякі інші ссавці не схильні до цього недугу. Фізіологічних пояснень…

» » Поліпшення пам'яті і аутотренінг