Нітрати, нітрити, нітрозаміни і організм

Нітрати, нітрити, нітрозаміни і організм
Нітрати, солі азотної кислоти, самі по собі не є небезпечними для здоров`я, так як є малотоксичних і легко виводяться з організму з сечею. Але в разі, коли у людини знижена кислотність або гастрит, вони переходять в нітрити, а при інших певних умов перетворюються в нітрозаміни. А нітрити і нітрозаміни дійсно шкідливі для здоров`я людини - вони викликають розлад травної системи, кисневе голодування і можуть спровокувати онкологічне захворювання.

У японців дуже поширена хвороба рак шлунка. Доведено, що її причиною є звичка вживати копчену рибу, просочену нітрозаміни. Але не тільки копчені продукти є джерелами нітратів - нітратами багаті овочі, більшою мірою парникові.

Максимальна кількість нітратів зустрічається в овочах, переважно в ранній редисці, листової зелені і буряку, трохи менше в огірках, капусті, моркві, гарбузі, кабачках. щоб максимально зменшити вміст нітратів в овочах і фруктах їх слід вживати свіжозірваними або зберігати в холодильнику.

Особливо небезпечними нітрозаміни стають у поєднанні з мікотоксинами, в першу чергу з афлатоксинами. Мікотоксини - це отруйний продукт обміну речовин деяких грибів, їх небезпека для здоров`я збільшується при гіповітамінозі С і Е. Тому, щоб блокувати утворення токсичних сполук нітрозамінів і мікотоксинів, слід споживати більше вітамінів С і Е.


Що це означає? Якщо ви не можете відмовитися від будь-яких продуктів копчення, то вам слід вживати більше овочів, багатих цими вітамінами: капусту, пір`я зеленої цибулі, помідори, солодкий перець, хрін. А також ви можете додати в раціон апельсини або лимони, чорну смородину, суницю або інші продукти, багаті зазначеними антиоксидантами.

При регулярному споживанні або високої разової дозі нітрати в крові легко утворюють метгемоглобін - речовина, яка порушує транспорт кисню еритроцитами. Тому, накопичення метгемоглобіну приводить організм до кисневого голодування. Єдиною ознакою отруєння є забарвлення шкіри біля губ в коричнево-синій колір, яке поступово поширюється по всьому тілу. А кисневе голодування крові може призвести до прогресування хронічних захворювань і передчасного старіння.

для швидкого виведення нітратів з організму потрібно прийом великої кількості рідини, а це дає зайву напругу сечовидільної системи. Тому, краще уникати регулярного споживання копченостей, зміцнювати захисні сили організму за допомогою вітамінів з антиоксидантною активністю - С і Е.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Цілющі властивості петрушки фото

Цілющі властивості петрушки

Петрушка, мабуть, найпоширеніша приправа до всіх весняним і літнім салатів. Часто її використовують для приготування…

Зимові вітаміни фото

Зимові вітаміни

Однією з умов розвитку організму людини, нормального росту і збереження здоров`я є правильне харчування. Повноцінне…

» » Нітрати, нітрити, нітрозаміни і організм