Мода на здоров'я: як гармонізувати мінеральний баланс

Мода на здоров`я: як гармонізувати мінеральний баланс
У сучасному суспільстві люди стурбовані тим, як продовжити свою красу і здоров`я на довгі роки. Вони відвідують різні фітнес-клуби, вираховують калорії, спожиті за день, сидять на дієтах і т.д. Але іноді зовсім не береться до уваги той факт, що наша їжа крім калорій і вітамінів, повинна бути збалансована і за вмістом у ній мінеральних речовин.

Для нормальної роботи організму йому потрібно зміст в більшій кількості таких елементів як: натрій, магній, калій і кальцій. Трохи в менших кількостях залізо і цинк. І зовсім в малих йод, селен і молібден.

Магній необхідний всім людям, але найбільш важливий для жінок. Він бере участь в процесі дітонародження, і відповідає за нормальний перебіг вагітності. Якщо у жінки недолік цього мікроелемента, то вона виглядає блідою і втомленою, втрачає свою красу. Щоб ліквідувати дефіцит магнію в крові, необхідно пити магниевую мінеральну воду або свіжовичавлені соки, їсти більше зелені і горіхів, морську капусту і рибу.

Кальцій потрібен для нормально освіти тканин зубів і кісток, крім цього він бере участь в процесі згортання крові і скорочення м`язів. При його нестачі трапляються переломи навіть не сильному впливі, кришаться зуби, мучать часті болі в м`язах. Для його відновлення необхідно ввести в свій раціон більше молочних продуктів, зелень і консервовану рибу. Необхідно пам`ятати, що такі продукти як чай, кава і сіль, заважають засвоєнню кальцію в організмі.

Натрій і калій, регулюють водно-електролітично баланс необхідний для роботи м`язових і нервових волокон. Вони беруть участь в роботі серцевого м`яза і в функціонуванні пам`яті. Найбільше їх зміст відзначають у фруктах, бобових, крупах і інжир. Крім того, натрій надходить в організм з сіллю.


Залізо є важливим компонентом гемоглобіну, який бере участь в переносі кисню кров`ю. При його недоліку виникає анемія, що супроводжується такими ознаками як: блідість шкіри, втома, часті запаморочення і непритомність. Жінкам необхідно споживати з їжею в два рази більше заліза, ніж чоловікам. Його багато міститься в м`ясних продуктах (печінка, нирки), в яєчних жовтках, в горіхах, в зелені, в сухофруктах, в гречаній крупі і в такому фрукті як гранат.

Цинк необхідний для нормального розвитку статевих залоз, тому необхідно стежити за його змістом в крові саме в період статевого дозрівання. Щоб його рівень не падав, слід споживати такі продукти як молюски, молочні продукти, яйця та птицю.

Йод необхідний для нормальної роботи щитовидної залози, яка відповідає за ріст і розвиток всього організму. При його нестачі може розвинутися: Базедова хвороба або щитовидний зоб. При цих захворюваннях відзначають швидку стомлюваність, сонливість і в важких випадках ядуха. Йод у великих кількостях міститься в морепродуктах і морській рибі. Якщо ви знаєте, що рівень йоду в вашому організмі знижений, вживайте в їжу йодовану сіль.

Для того щоб все мінеральні речовини були збалансовані в організмі, необхідно різнобічне правильне живлення.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

» » Мода на здоров'я: як гармонізувати мінеральний баланс