Weight watchers: разом весело худнути

Серед безлічі дієт і систем схуднення є одна абсолютно дивовижна, приголомшуюча розмахом. Виросла із вечірніх посиденьок подружок-товстушок у всесвітню компанію Weight Watchers ( "Весонаблюдатели", або "Сторожа ваги"). А справа була так ...

Одного разу в Америці, в штаті Нью-Джерсі, в вересні 1961 року домогосподарка Джейн Нідеч зупинилася біля дзеркала, подивилася на себе і спохмурніла. "Ну да ... 38 років. Ну да ... Двоє пологів ... Але те, що я бачу в дзеркалі, вже непристойно ". Вона надкусила улюблене печиво, зітхнула і взяла слухавку. Почувши привітне "Але", Джейн сказала: "Я товста". "Я теж", - помовчавши, відповіла подруга. "Ні, не просто товста, я жирна", - уточнила Джейн. "Хочеш про це поговорити?" - Запитала після деякої паузи приятелька, сама багато років страждає від надмірної ваги. "Так, - твердо промовила Джейн. - Приходь до мене сьогодні, побалакаємо ".

Так або приблизно так почалася карколомна кар`єра Джейн Нідеч, дружини товстого добродушного водія автобуса і матері двох чарівних хлопчиків. Все життя вона була товстою. І небагатій. Батько майбутньої підприємниці працював таксистом в Брукліні, крім того, продавав сендвічі, які готувала дружина. Лідерські здібності дочки проявилися ще в школі. Вона була заводієм в групі повненьких дівчаток. "Ми практично не спілкувалися з худими, - згадувала потім Джейн, - адже вони могли дозволити собі їсти скільки завгодно і що завгодно. Про що нам було говорити? Вони були інші! "

Багато разів вона намагалася скинути вагу. Випробувала різні методики, але результат, як правило, був один і той же: спочатку худла на пару кілограмів, а потім, після закінчення програми, стрімко набирала ще більшої ваги. Останнє, що вона випробувала, - дієта, рекомендована доктором однієї з державних клінік Нью-Йорка, тобто безкоштовно. І їй навіть вдалося скинути 9 кг. Але, з огляду на початковий вага, успіх був практично непомітний. Руки опускалися ...

Доленосний перелом стався в той самий вересневий вечір, коли шість подружок зібралися, щоб поговорити про сумному життя-буття, поскаржитися на життя. Тон задала, як водиться, Джейн. Вона встала і сказала приблизно так: "Я повинна покаятися .... У мене є згубна пристрасть. Не можу від неї позбавитися... Обожнюю печиво! "І тут схопилася з дивана її краща подруга:" О, так! Це як хвороба! Я тебе розумію. А у мене, знаєте, яка пристрасть? Зараз розкажу!"

Свій серед своїх

"Тільки тут, на загальних зустрічах, вони відчували себе вільно. Домогосподарки, погладшав після пологів. Товсті закомплексовані дівчини з невпорядкованого особистим життям. Тут вони були в колі своїх і тому могли відверто говорити те, що хвилювало. обговорювали дієти, ділилися "похудательной" програмами, які випробували, і навіть намагалися розробити власну, взявши звідусіль все найефективніший. Тут їх маленькими перемогами над пристрастю до печива і булочок щиро захоплювалися. І тут вони починали худнути!

Чи варто говорити, що система групової підтримки була запозичена Джейн Нідеч у популярного тоді Товариства анонімних алкоголіків.

Поступово група розросталася. Коли одного разу на зустріч прийшло понад сорок осіб, стало ясно, що пора знімати приміщення. У 1963 році Джейн, вже схудла і переповнена ентузіазмом, зареєструвала фірму. Перша офіційна зустріч "весонаблюдателей» не рекламувалася і була призначена на незручний час - 9.30 ранку. Проте на неї прийшли 400 осіб. Власник невеликої піцерії, розташованій по сусідству, був вельми здивований, виявивши на безлюдній вулиці величезну чергу. Місць в орендованому залі не вистачило, зустріч довелося проводити в кілька прийомів. Неоціненну послугу зробили старі подруги - перші, перевірені "похудальщіци". Вони взяли на себе обов`язок провести сесію в міні-групах, щоб виступити з покаянням в харчових пристрастях змогли всі бажаючі. Адже в цьому і полягала основна ідея "весонаблюдателей".

Поступово була розроблена спеціальна програма харчування, комплекс фізичних навантажень і система балів-заохочень. З`явилася рекламна підтримка. Відділення "весонаблюдателей" стали відкриватися в різних містах Америки, а потім і по всьому світу.

Все прораховано ...

Чому ця система виявилася настільки популярною і успішною? Відповідь проста. Вона не вимагає кардинальної зміни харчових пристрастей і забезпечує потужної психологічною підтримкою.

А основні принципи її такі:

"- щодня записувати все, що було с`едено-
- пити не менше 8 склянок рідини кожен день-
- приймати мультівітаміни-
- з`їдати не менше п`яти найменувань овочів і фруктів-
- регулярно займатися фізкультурою (в основному ходити пішки) -
- слідувати програмі харчування, підібраною для вас.


Роз`яснення вимагає останній пункт. Кожному продукту у "весонаблюдателей" присвоєно певну кількість пунктів, які розраховані виходячи з калорійності, вмісту жиру і клітковини. У списку продуктів немає жодного забороненого, їжте, що хочете, але ви не повинні отримувати щодня більше поживних пунктів, ніж того вимагає ваша програма. Щоб правильно її скласти, вам запропонують відповісти на питання: вік, вага, стать, обсяг щоденного фізичного навантаження, стан здоров`я. Дивлячись на відповіді, вам присвоять деяку кількість пунктів. Далі, виходячи з особливої таблиці "весонаблюдателей", буде визначено, скільки енергії (їжі) ви можете собі дозволити щодня, щоб при цьому досягти поставленої мети, тобто схуднути.

Наприклад, ваша норма - 19-25 пунктів. Відмінно! Тепер прямуємо до плити, озброївшись пам`яткою "весонаблюдателей", і підраховуємо, скільки пунктів обійдеться кожен прийом їжі. Як ви вже, напевно, здогадалися, найлегші - овочі. Солодкий перець, цукіні, помідор, чверть пучка листового салату зовсім не мають "ваги". А ось чайна ложечка оливкової олії для заправки салату - вже 1 пункт, 120 г курячого філе - 2 пункту, 250 г нежирного сиру - 3,5 пункту, склянка знежиреного кефіру - 1,5 пункту, і т. Д.

В кінці дня, припустимо, з`ясувалося, що ви не добрали пунктів. Чудово! Запишіть їх про запас. Адже головна "похудательной" одиниця часу у "весонаблюдателей" - тиждень. Якщо вчора ви не витратили три пункти, то зможете "з`їсти" їх в п`ятницю, коли підете після роботи в кафе. Але! На наступний тиждень пункти не переносяться. Якщо ви не витратили збережений запас, в ніч з неділі на понеділок всі пункти, як плаття Попелюшки на балу, зникають. Рівно опівночі.

Просто вирішується і проблема улюбленої булочки, "проскочила" в рот. Зробите зайве коло пішки по парку. Захотілося грибочків в сметані? Будь ласка, але потім або знову ж пішки погуляти, або виконати стільки-то стрибків на місці, і т. Д. Не можна сказати, що система позбавлена сенсу. Головне - систему дотримуватися.

І ось тут на допомогу приходить психологічний компонент. Члени товариства "весонаблюдателей" обов`язково повинні ходити на щотижневі зустрічі і обов`язково повинні проявляти активність, а саме: чесно каятися в своїх пристрастях. Звичайно, це не завжди просто - встати і сказати перед усіма, що ти товста, тому що не можеш відмовитися від солодкого морозива та збитих вершків. Але це необхідно зробити, потрібно подолати цей бар`єр, після першого разу стане простіше. Та й аудиторія дуже доброзичлива. На кожне каяття не засуджує гул, а могло второпати: "У мене те ж саме! Але разом ми зможемо! Ми впораємося! "І це, між іншим, дійсно допомагає.

...і все продано

"У 1978 році Джейн Нідеч продала свій бізнес корпорації Heinz, залишившись почесним членом і натхненником "весонаблюдателей". Вона не прогадала. До справи підключилися великі гроші і великий маркетинг, а сама Джейн забезпечила не тільки свою старість, а й безбідне існування нащадків.

Сьогодні "Весонаблюдатели" - Це власна харчова промисловість. Апетитні кексики з вітаміном С і маркою Weight Watchers на упаковці. Спеціальні йогурти, особливі мюслі, "похудательной" морозиво і навіть "весонаблюдательние" комплексні обіди. Пропонується і список магазинів, де їх завжди можна знайти. Може, хочете придбати збірник рецептів смачних і здорових страв, рекомендованих програмою?

Коштує порівняно недорого. Або брошуру з рекомендаціями-хитрощами, як утриматися на потрібному рівні пунктів? Будь ласка! Продуктами харчування та кулінарними книгами пропозиція не обмежується. Є підлогові ваги "весонаблюдателей", комплекси вправ, розроблені ними ж, однойменний журнал з схудлими, усміхненими жінками на обкладинці, постери і календарі - словом, все, що побажаєте. Щомісячні членські внески - 17 доларів. За додаткові гроші можна придбати фірмовий калькулятор, він стане в нагоді для підрахунку пунктів з`їдаються страв. І харчовий щоденник, розлініяний і оформлений в повній відповідності з вимогами. Все має свою ціну і приносить свій дохід.

А що ж Джейн Нідеч, ім`я якої нерозривно пов`язане з бізнес-проектом Weight Watchers? Вона живе в Лас-Вегасі, пише книги, виступає з лекціями, заснувала спеціальні стипендії в університетах Лос-Анджелеса і Невади. Думаєте, для тих, хто схуд? Ні в якому разі. Її виплати призначені жінкам - майбутнім політикам і тим студентам, які, незважаючи на фінансові негаразди долі, пристрасно хочуть продовжити навчання. Джейн добре виглядає, вона підкреслено усміхнена і струнка. І хто б в цьому сумнівався!

Олена Смірягин

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Водна дієта фото

Водна дієта

Водна дієта - говоримо про те, як правильно пити воду, щоб схуднути.Теорія про те, що за допомогою однієї тільки води…

Сумочки для бюстгальтерів фото

Сумочки для бюстгальтерів

Корсетні бюстгальтери всім гарні - до тих пір поки ви, збираючись у відпустку або відрядження, не намагаєтеся акуратно…

Джейн фонду фото

Джейн фонду

Джейн - це унікальна актриса світового масштабу, яка грала як провокаційні сексуальні ролі, так і драматичні, вона не…

10 Англійських дієт фото

10 Англійських дієт

Британська газета The Daily Mirror опублікувала список 10 найбільш популярних дієт. Оцінити їх ефективність зголосився…

Весонаблюдатели фото

Весонаблюдатели

Сьогодні монодієти, дієти, що носять імена відомих дієтологів і дієти, побудовані за принципом поділу по групі крові…

Королева джейн сеймур фото

Королева джейн сеймур

Деякі циніки жартують, що дружин можна розділити всього на дві категорії: стервозні фурії і лагідні ангели. Друге майже…

» » Weight watchers: разом весело худнути