7 Способів нейтралізувати критику

7 способів нейтралізувати критику
Найпоширеніша реакція людей на критику - це відповідь звинувачення, заперечення своєї провини, виправдання, прийняття провини на себе і т.д. Але жоден з цих способів не призводить до поваги своєї особистості. Існує кілька основних видів реакції на принижує критику, що дозволяють не упустити свою самооцінку.
Спосіб №1: «Переходьте від загального до конкретного»
«Завжди» та «Ніколи» - найбільш часто вживані слова під час «розбору польотів». Постарайтеся подумки перевести критикує висловлювання «з російської на російську», застосовуючи наступну схему: «Так, я запізнилася сьогодні (але не завжди) на роботу», «Зараз (але не завжди) я базікала з подружкою по телефону 3 години», «Я дійсно зіпсувала йому настрій (але не все життя) ».

Спосіб №2: «Перетворіть негативні емоції в факти »
Беручи на себе потік критики, обов`язково посилайтеся на факти. Наприклад, на фразу: «Ти вже півгодини копаєшся і ніяк не можеш зібратися» про себе відповідайте: «Я шукаю свої ключі і не півгодини, а 5 хвилин».

Спосіб №3: «Змініть мінус на плюс»
Навчіться сприймати закиди як можливість звернути увагу на свої позитивні якості. Переформуліруйте сказане так, щоб підкреслити свої переваги. Наприклад: «Ти не вмієш швидко приймати рішення» означає, що ви дієте обдумано, зваживши всі «за» і «проти».

Спосіб №4: «Ігноруйте»
Якщо вас відверто намагаються принизити, ви зовсім не повинні вести з кривдником діалог. Не вступайте в дискусію, зробивши вигляд, що ви дуже зайняті або взагалі просто підіть.

Спосіб №5: «Попросіть пояснити підтекст»
Якщо ви відчуваєте після виголошених на вашу адресу слів приниженою, не соромтеся запитати співрозмовника, що конкретно він мав на увазі. Почувши, наприклад: «Дивно, що з такою фігурою у тебе є шанувальники». Запитайте: «Ви не могли б пояснити, я не зовсім зрозуміла, що ви сказали».


Спосіб №6: «Назвіть речі своїми іменами»
Основне завдання вашої реакції на критику - переконання партнера стежити за своїми висловлюваннями. Наприклад, на репліку: «Нічого собі, як ти розповніла», дайте відповідь: «Мені неприємні твої слова і я продовжу розмову тільки, якщо ти не будеш мене ображати».

Спосіб №7: «Допоможіть співрозмовникові прийти в себе»
Якщо вас критикує і принижує близький вам людина, спробуйте допомогти йому. Найчастіше, прихована причина принижує критики - це образа, злість та інші негативні емоції. Тому у відповідь постарайтеся позначити своє позитивне ставлення до нього в цілому, сказавши, наприклад, що добре до нього ставитеся і зовсім не хочете його ображати.

Згадайте якусь образливу ситуацію, коли вас критикували і спробуйте придумати кілька варіантів, як потрібно було б відповісти на цю критику, скориставшись одним з 7 вищеописаних способів.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Критичний момент фото

Критичний момент

Всі люди різні - справедливе твердження, чи не так? Але при цьому багато хто з нас мають набір схожих якостей.…

Якщо ображає чоловік фото

Якщо ображає чоловік

Якщо ображає чоловік, то не варто витрачати свої сили, щоб переробити його. Ви просто вичерпаєте себе, та й, повірте,…

Мистецтво зваженої критики фото

Мистецтво зваженої критики

Люди далеко не завжди сходяться між собою в думках і судженнях. Це стосується і дрібниць, і досить серйозних речей. І…

Як реагувати на критику фото

Як реагувати на критику

Немає жодної людини, якому подобалася б критика на його адресу. Така людська природа: кожному приємно, коли його…

Як приймати критику фото

Як приймати критику

У житті часто трапляються ситуації, коли доводиться вислуховувати критику. Ніхто не ідеальний, і від цього не можна…

» » 7 Способів нейтралізувати критику