Йод і наше здоров'я

Йод і наше здоров`я
Для людського організму йод - один з основних і найбільш важливих компонентів гормонів щитовидної залози - тироксину і трийодтироніну. Ці гормони необхідні нам для нормального функціонування протягом усього життя.

Йод, як хімічний елемент, входить до складу всіх рослин. деякі морські рослини, наприклад, морська капуста, здатні концентрувати йод.

В організмі людини присутні близько 25 мг йоду, з них 15 мг сконцентровано в щитовидній залозі. Щитовидна залоза - це свого роду центральна регулююча лабораторія, в якій утворюються і скупчуються йодні сполуки. В організмі людини йод міститься в печінці, нирках, шкірі, волоссі, нігтях, яєчниках і в передміхуровій залозі.

Гормон тироксин, в утворенні якого активну участь бере йод, грає дуже важливу роль в обміні речовин, чинить активний вплив на фізичний і психічний розвиток, центральну нервову систему і емоційний тонус людини, серцево - судинну систему і печінку.

Дефіцит йоду негативно позначається на здоров`ї. Йодна недостатність провокує погіршення пам`яті, підвищену стомлюваність, погано впливає на настрій. У дітей йододіфіціт може позначитися на відставанні в рості, привести до порушень у формуванні статевих залоз і затримок статевого розвитку, а також до розумових відхилень і глухоти.


За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я сьогодні захворювання, пов`язані з нестачею в організмі йоду, найбільш поширені серед неінфекційних.

Для відновлення балансу йоду в організмі треба вживати в їжу продукти, містять цей елемент. Регулярно включайте в свій раціон морську капусту, морську рибу, багаті йодом креветки і краби. Найдоступніший і найдешевший спосіб поповнення йоду в організмі - йодована кухонна сіль. Тільки не варто особливо старатися в поглинанні йоду - надлишок його теж загрожує негативними наслідками для організму.

Ну, а якщо з допомогою морепродуктів і йодованої солі не вдається компенсувати нестачу йоду, приймайте йодомарін. Цей препарат рекомендований як дорослим, так і дітям для лікування і профілактики йододефіциту.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чи в порядку щитовидка? фото

Чи в порядку щитовидка?

Щитовидна залоза - це невеликий за розмірами орган, вагою 17 грам, який розташований в передній області шиї на рівні…

Продукти, що містять йод фото

Продукти, що містять йод

Йод є хімічний елемент, який відповідає за ріст і розвиток ссавців, включаючи і людини. Йод має надзвичайно важливе…

» » Йод і наше здоров'я