Бадьорить десятихвилинка. Позбудьтеся від мук ранкового пробудження

Кому не знайоме це моторошне відчуття вранці, коли в усьому тілі - тяжкість, сил немає зовсім і спати хочеться так, як ніби тільки-тільки заснув? Раніше вважалося, що це типові ознаки гіпотонії, зниженого тиску. Але зараз вже говорять про те, що так може проявлятися і не тільки вона ...

Муки ранкового пробудження можуть бути пов`язані ще з авітамінозом, синдромом хронічної втоми або просто сезонною депресією. І, звичайно, всі розуміють, що для того щоб уникнути важкого ранкового вставання треба вести правильний спосіб життя: лягає в 22-00, харчуватися не менш 4-х разів на день, дотримуватися чергування праці і відпочинку, забезпечити собі хорошу фізичну навантаження, загартовуватися. Заходи ці правильні, безперечні, необхідні. Але, по-перше, вони не дають миттєвий результат, а, по-друге, не завжди можливо їх здійснити.

Я ж пропоную вам скористатися тим, що організувати нескладно і що діє відразу. Поставте будильник на 10 хвилин раніше, ніж зазвичай і почніть ранок з бадьорить десятихвилинки.

1-я хвилина. Хвилина подяки.
Відкрийте очі і порадійте новому дню. Неважливо, яким він буде - похмурим, дощовим або сонячним - порадійте тому, що цей день є у вашому житті. Згадайте всіх, кого любите, скажіть їм подумки "Люблю". Енергія добра не тільки незримо передасться близьким вам людям, а й вас зробить сильним і захищеним.

2-я хвилина. Думки про приємне.
У кожному новому дні завжди є місце чогось приємного - в головному або в дрібницях. Згадайте про те, що чекає вас сьогодні - зустріч з коханою, покупка нового плаття, відвідування салону краси. Якщо ніякого приємного очікування не пригадаєте, придумайте його в цю хвилину.

3-тя хвилина. Потягування.
Традиційне ранкове потягування і позіхання, яке багато хто ігнорує - необхідний ранковий ритуал. Потягування - самий природний спосіб фізичного пробудження організму. А позіхання швидко наповнює весь наш організм, кожну його клітинку киснем.

4-я хвилина. Вдих видих.
Продовжуємо відновлювати кисневий баланс. Спочатку треба подихати поверхнево, потім кілька разів вдихнути на повні груди, а потім - зробити 3 глибоких вдиху-видиху "животом".

5-а хвилина. Масаж голови.
За ніч кров відливає від голови, тому для гарного пробудження треба забезпечити її приплив до голови. Для цього досить помасажувати головні точки: улоговинка біля основи голови, потиличні горби, лінія від маківки до чола, бровние дуги, мочки вух.

6-а хвилина. Розминка суглобів.
Починаємо з рук - треба стиснути-розтиснути кулаки. Потім - обертальні рухи в кистях, в ліктьових згинах, в плечах. За тією ж схемою розминаємо суглоби ніг: пальці, щиколотка, коліна (відомий усім "велосипед"), стегна ( "ножиці").

7-я хвилина. Розігрів м`язів.
Розтираємо долоні одна об одну. Потім розігрітими долонями розтираємо все тіло. Принцип, як і з суглобами, зверху вниз.

8-а хвилина. Підйом.
Вставати треба поступово. Спочатку треба піднятися і посидіти в ліжку. Потім слід звісити з ліжка ноги і ще посидіти. Ви запитаєте - навіщо? Все просто. Різка зміна положення тіла особливо після нічного сну - стрес для організму. Посидівши трохи, встаньте, подивіться у вікно і проговорите 10 важливих справ дня, завдяки цьому ви налаштуєте організм на робочий лад.

9-я хвилина. Посміхайтеся, панове!
Підійти до дзеркала, погляньте на себе і посміхніться. Це буде ранковий заряд любові самій собі. І це теж ніяка не містика. Звичайна посмішка дає терапевтичний ефект, який важко переоцінити - і кров, куди треба приливає, і мозкові центри активізуються, і серотонін (гормон радості) при цьому виробляється.

10-я хвилина. Склянка води.
Випийте склянку води, чистої, джерельної, негазованої. Цим ви "розбудіть", активізуєте травну систему організму, щоб потім сніданок "звалився" не в сплячий організм, а вступив в організм, готовий до прийому їжі.


Звичайно, час 1 хвилина в вищеописаних діях названо умовно. Можна приділяти і більше часу на кожному етапі, головне - не менше. І ще я б рекомендувала настійно залишити собі запас часу в 5 хвилин для контрастного душу. Ця процедура дає потрійний ефект - миттєво бадьорить, очищає і гартує.

Можливо, вам здасться, що вищеописані рекомендації занадто прості, щоб бути ефективними. А ви спробуйте ними скористатися. Поставте будильник на 10 хвилин раніше, ніж звичайно, відкрийте очі і вперед: 1-я хвилина, 2-я хвилина, 3-я ... І на 10-й хвилині ви зрозумієте, що фраза "Доброго ранку!" не просто фраза, а ваше щире відчуття.

Автор: Юлія Дєточкіна
Жіночий журнал aboutginka.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як в житті знайти радість? фото

Як в житті знайти радість?

Ви, напевно, помічали, що якщо ви в гарному настрої, то у вас все виходить невимушено і легко, все ладиться. А коли…

Безе в мікрохвильовці фото

Безе в мікрохвильовці

Безе за хвилину Знову експрес-рецепт із серії «гості на порозі». Всього 1 хвилина в мікрохвильовці і…

Як зробити макіяж за 5 хвилин фото

Як зробити макіяж за 5 хвилин

Постійна нестача часу - справжній бич сучасної ділової жінки. Але прагнення добре виглядати ще ніхто не відміняв. До…

5 Хвилин для краси фото

5 Хвилин для краси

Сучасній жінці постійно не вистачає часу на те, щоб зайнятися своєю зовнішністю. Кар`єра, діти, чоловік, домашні справи…

Ранковий самомасаж фото

Ранковий самомасаж

Традиційно прийнято ділити людей на жайворонків і сов. Перші вважають за краще закінчити справи раніше і поїхати до…

» » Бадьорить десятихвилинка. Позбудьтеся від мук ранкового пробудження