Я перестала літати - я боюся розбитися. Як перестати боятися літати?

Останнім часом все газети і ТБ, як змовилися - всі тільки й говорять, як і де розбився літак, показують покручені конструкції і перераховують імена загиблих. Та й періодичні повідомлення про те, що повітряний парк в Росії зношений до межі бажання літати не додають. Аерофобія - саме так називається ця боязнь, вражає приблизно 20% дорослих людей. Але боротися з нею можна і потрібно, якщо хочете побачити світ і дізнатися щось нове. Жіночий журнал aboutginka.ru підкаже, як впорається з цією проблемою і заодно розбереться, звідки вона взагалі взялася.

У рубриці Основний інстинкт: чому чоловік не хоче сексу

Аерофобія, вкрай неприємне явище. Найчастіше воно дружить з іншими фобіями: клаустрофобію (страх закритих приміщень) і Акрофобія (острахом висоти). Добре, якщо людина з аерофобією мирний пасічник в тайзі. Йому все одно не треба кудись летіти. А якщо ви - успішна і ділова жінка, якій за службовим обов`язком необхідні перельоти? Кожна відрядження перетворюється на справжнє випробування на силу волі.

Причин для аерофобії безліч. Кожна людина, боїться летіти в перший раз. Питання в іншому: чому одні, здійснивши переліт, абсолютно спокійно йдуть в літак в наступний раз, а інших навіть думка про літаки викликає напади паніки? Центр психологічної підтримки пару років назад з`ясував, що 62% аерофобії «захворіли» без будь-яких видимих причин. Тобто думка звучить до безглуздого, з точки зору здорової людини, приблизно так: «Я перестала літати, тому що я не виношу польотів, а польотів я не виношу, бо я боюся розбитися».

Ніякі розумні доводи і приклади позитивної статистики не можуть допомогти подолати страху польотів. При аерофобії когось лякає «крихкість» літака - адже це просто бляшанка з парою двигунів, може розвалитися прямо в небі, якщо раптом вдарить блискавка або почнеться дощ. Інших лякають можливі катастрофи. Треті переживають через власного здоров`я.

Є і ще одна категорія - люди бояться літати, тільки тому що вони не самі керують літаком. Чоловіки і жінки бояться по-різному. Жінок лякає передбачувана аварія, терористи, або власні емоції. Чоловіки бояться самого процесу польоту, в якому вони не беруть участі.

Добре, якщо робота і спосіб життя у людини з аерофобією не пов`язаний з польотами: сидить собі тихенько в тайзі, з бджолами спілкується, мед збирає. Про морях і далеких країнах не мріє, кар`єру топ-Меджеру не робить. А якщо ви успішна молода енергійна жінка, у якої тільки один недолік - страх перельотів. причому статистика стверджує, що чим вище інтелект у жінки, тим частіше вони страждають від аерофобії.

Опинитися на місці людини, який боїться польотів, не хоче ніхто - у людини починається серцебиття, він задихається, по спині біжить холодний липкий піт. Лікуватися кожен вважає за краще поодинці і частенько використовує усіма відомий спосіб предків - напитися і забутися. Однак, якщо чоловіки можуть собі це дозволити, то істинним леді цей варіант не підходить. Особливо тоді, коли мають бути переговори після посадки. Жінка завжди повинна бути на висоті, навіть якщо це висота в 3000 метрах над землею.
жінки частіше бояться польотів, ніж чоловіки. Та й реакції у них більш виразні: від тихих сліз до публічної істерики - півкроку. Але що ж робити, коли летіти необхідно? Є кілька правил, які якщо і не позбавлять остаточно від страху, то, по крайней мере можуть «пом`якшити» його симптоми.

1. Ніколи не запізнюйтесь на посадку. В аеропорт краще приїжджати заздалегідь, щоб не смикатися на самій реєстрації. Погортайте журнали, подивіться на умиротворені особи прилетіли - і ви зрозумієте, що все в цьому житті буде добре.

2. Квитки купуйте з місцями в носовій частині літака. Там не так чути шум двигунів, який і викликає роздратування. Якщо ви ще й боїтеся висоти, то сідайте ближче до проходу. Це буде зручніше і під іншим кутом зору - попросити склянку води у стюардеси, вийти в туалет, якщо відчули себе недобре.


3. Не налягайте на заспокійливе. По-перше ліки діють тільки на тих, хто літає вкрай рідко, по-друге у них не дуже довгий дію, а труїти себе улюблену транквілізаторами не існує будь яких гострої необхідності.

4. Не пийте перед польотом. Маються на увазі алкогольні напої. Алкоголь, звичайно, діє як розслаблюючий, з одного боку, але з іншого заважає контролювати емоції. Ще не відомо, чи що може здасться на нетверезу голову і тоді страх може потроїться.

5. Намагайтеся не пити чай або каву. Ці напої викликають серцебиття, а при фобіях аритмія і так скажена. Краще вживайте воду або сік. До слова, адреналін, який організм виділяє при стресах, відмінно виводиться через нирки. Так що рідина зайвою не буде.

6. Навчіться медитувати. Купіть відповідну музику, включите плеєр, надіньте навушники і зосередьтеся на диханні - самі не помітите, як політ закінчиться.

7. Спілкуйтеся. У нас, жінок, репутація болтушек. Так що можна сміливо говорити про що завгодно. Розпитуйте сусіда про дітей, друзів, дружин, чоловіків ... Все це допоможе відволіктися і забути про страх.

8. Попередьте персонал про свої проблеми - в цьому немає нічого ганебного. Стюарти, як правило, підготовлені і знають, як допомогти людині з аерофобією.

9. Не панікуйте з будь-якого приводу. Чи не прислухайтеся до шуму двигунів - ви ж не маханнік, звідки вам знати, як вони повинні дзижчати? Не шукайте сліди тривоги на обличчі стюардеси, вона може бути просто втомилася посміхатися і трохи розслабила особа.

я перестала літати я боюся розбитися

Жіночий журнал aboutginka.ru настійно радить прийняти рекомендацію самого чарівного й привабливого літуна в повному розквіті сил - Карлсона: «Спокій, тільки спокій». А він поганого не порадить.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чоловічі сексуальні страхи фото

Чоловічі сексуальні страхи

Згідно з дослідженнями психологів, чоловічі сексуальні страхи значно відрізняються від жіночих. І навіть перевершують…

Топ-5 жіночих страхів фото

Топ-5 жіночих страхів

Страх - одне з природних станів людини. Всі люди чогось бояться. Але страхи жінок і чоловіків багато в чому…

Чому чоловіки бояться жінок фото

Чому чоловіки бояться жінок

Чоловіки бояться жінок. Вони не визнаються в цьому ні іншим, ні собі, але в своїх працях з психоаналізу про це писав ще…

Як побороти страх в літаку фото

Як побороти страх в літаку

Лікування аерофобії, як і будь-який інший фобії, залежить від причин її виникнення та особистісних особливостей людини.…

Як побороти страх польоту фото

Як побороти страх польоту

Страх польоту - в психології ця проблема називається аерофобією. Дуже поширена, вона нерідко служить причиною для…

Як перестати боятися літати фото

Як перестати боятися літати

Страх польотів - досить поширена фобія, до якої схильні люди з різних верств суспільства. У деяких аерофобія прогресує…

» » » Я перестала літати - я боюся розбитися. Як перестати боятися літати?