Продукти для підвищення гемоглобіну

Продукти для підвищення гемоглобіну
Стан здоров`я людини багато в чому залежить від рівня гемоглобіну в його крові. Гемоглобін є складним білком в складі еритроцитів (червоних кров`яних тілець). Зв`язуючись з киснем, він доставляє його до тканин і органів.
Зі зниженням рівня гемоглобіну людина швидко стомлюється, починає відчувати слабкість, млявість, запаморочення. Шкіра стає сухою і блідою. Найчастіше знижений гемоглобін зустрічається у людей, чий організм погано засвоює залізо.

Вражаючі цифри наводить Всесвітня організація охорони здоров`я. Більше двох мільярдів людей у всьому світі сьогодні страждають від найпоширенішою хвороби крові - залізодефіцитної анемії, або недокрів`я.

Це захворювання можуть спровокувати постійні кровотечі, інфекційні захворювання, але частіше за все анемія виникає через неправильне харчування. Тому шукати профілактику недокрів`я необхідно у власному раціоні. При низькому гемоглобіні необхідно включити в меню їжу, багату залізом. Перш за все, це м`ясні субпродукти: нирки, печінка, язик. Далі йдуть крупи: гречана і вівсяна, квасоля, горох. Із зелені багаті залізом салат, петрушка і кріп, з фруктів - яблука, груші, персики, айва, хурма. Багато заліза містять шоколад, кизил, інжир, білі гриби і чорниця.

Не варто нехтувати і продуктами з помірним вмістом заліза: м`ясом курей, рибою, перлової, ячної і манної крупами, рисом, картоплею, редискою, зеленою цибулею.

Що стосується м`яса, то тут потрібно віддати перевагу телятині, з якої засвоюється 22% заліза. Яловичина і свинина за цим показником значно поступаються. З риби засвоюється 11% цього елемента.


Сам по собі прийом перерахованих вище продуктів не гарантує засвоєння заліза в організмі. Наприклад, з овочів і фруктів воно засвоюється погано, але зате рослинна їжа багата на вітамін С, який значно полегшує всмоктування заліза з м`ясних страв.

Тому овочі доцільно вживати тільки в поєднанні з м`ясом. стакан апельсинового соку сам по собі майже не містить заліза, але випитий після обіду, вдвічі підвищує засвоювання організмом цього мікроелемента. навпаки, продукти, багаті кальцієм, цю здатність сильно знижують. Тому залізовмісні (наприклад, субпродукти, м`ясо) і кальцій (наприклад, молоко і молочні продукти) необхідно приймати в різний час.

Також під час і після їжі варто відмовитися від прийому чаю і кави, які теж знижують засвоєння заліза. Якщо ж слідувати всім вищепереліченим рекомендаціям і харчуватися правильно, поступово рівень гемоглобіну в крові підвищиться.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Що таке анемія у вагітних фото

Що таке анемія у вагітних

Що таке анемія у вагітної жінки?Знижується рівень гемоглобіну в крові, утворюється менше червоних кров`яних тілець в…

Як підвищити гемоглобін фото

Як підвищити гемоглобін

Гемоглобіном називають складний білок, що міститься в крові і відповідає за перенесення кисню по організму. Низький…

» » Продукти для підвищення гемоглобіну