Мелісса - запашна лікарська трава

Мелісса - запашна лікарська трава
Приблизно тисячу років тому жив на світі один вчений. Хоча про вчених тоді толком не знали - він був просто мудра людина. У цієї людини був особливий дар - помічати корисні властивості трав і з успіхом використовувати їх в лікуванні різних хвороб. А звали його Авіценна. Він описував у своїх працях дивовижні властивості одного широко поширеного рослини, яке підвищує життєздатність, меланхолію проганяє і багато хвороб лікує. Ще раніше, в пору свого розквіту, в Стародавній Греції навіть культ цієї трави існував, настільки вона чудодійну. Саме греки і стали застосовувати її в медицині. А на Русі з нього готували освіжаючі і підбадьорливі напої. Ім`я рослини - меліса лікарська. Роки йдуть, але навіть зараз меліса часто стає панацеєю від багатьох хвороб. Як і що лікувати за допомогою цієї трави, розповідає жіночий журнал aboutginka.ru.

Років 10 тому автор цієї статті вперше дізнався про існування меліси. Саме тоді моя бабуся посадила на дачі незрозумілу траву з приємним лимонним запахом. Це були невеликі зелені кущі заввишки сантиметрів 50. Зізнаюся, їх поява я навряд чи б помітила, якби не моя давня пристрасть до чаю. Літо скінчилося, і меліса з дачі плавно перекочувала в сімейний заварник. З якою метою моя бабуся підсипала її в чорний чай, мене тоді не цікавило зовсім, але ось смак і аромат чаю з мелісою лікарської я не могла не оцінити. Трохи пізніше я дізналася ще й про корисні властивості полюбився чаю.

меліса лікарська протипоказання

Мелісса - невибаглива рослина. Воно росте на території Європи, але прекрасно приживається і в Азії, а тому її культивували і стали розводити багато садівників. Існують навіть плантації меліси, які вирощують її для промислових і фармакологічних цілей. У медицині використовуються стебла і листя меліси, які збирають до або на початку цвітіння, як раз коли вона володіє запашним лимонним запахом. Після цвітіння цей аромат змінюється неприємним запахом, який чимось нагадує запах клопів. А цвіте ця рослина протягом усього літа. Потім його висушують в тіні або духових шафах. суху мелісу лікарську і використовують як ліки від багатьох напастей. Вона добре допомагає при астмі, гіпертонії, різних захворюваннях шлунка, та й болю вона знімає відмінно. Тому відвар меліси п`ють при мігрені і головних болях, болях і кольках в шлунку, болісних менструаціях і болях в серці. З давніх-давен меліса відома як прекрасний заспокійливий засіб, а тому при будь-яких нервових хворобах і безсонні вона незамінна. Авіценна ж давно відзначав її загальнозміцнюючі і тонізуючі властивості. ця травичка збуджує апетит, додає сил і надає бадьорості на весь день. Завдяки настільки широкому спектру дії її використовують в комплексній терапії та додають до багатьох трав`яні збори.

Дуже часто мелісу плутають з м`ятою перцевої (її навіть деколи називають м`ятою лимонної). Хоча це зовсім різні рослини, багато в чому вони схожі, тому підміняють і взаємно доповнюють один одного. Так само, як і м`ята, меліса допомагає при токсикозі в перший триместр вагітності, знімає блювотні позиви і освіжає подих, допомагає при зубних болях. І м`ятний, і мелісовий чай мають приємний аромат і прекрасно втамовують спрагу.

Меліса лікарська містить в своєму складі безліч корисних для здоров`я людини компонентів: і ефірне масло, і вітамін С, і смоли, і різні кислоти. А тому траву меліси не тільки висушують. З неї виготовляють ефірну олію з лимонним запахом. Ароматерапевтичні сеанси з мелісового маслом розслаблюють тіло і заспокоюють. Цим же дією, до слова, мають і ванни з екстрактом меліси. Ефірна олія меліси застосовується і всередину: його рекомендують людям з різними захворюваннями серця. Крім того, масло використовують у парфумерній промисловості. Цю траву також наполягають на спиртовому розчині. Такі настойки частіше застосовують зовнішньо при ударах, виразках, поліартриті, паралічі. Їм також змащують різні шкірні висипи.

меліса лікарська фото

Мелісса хороша не тільки в медичних цілях, її часто додають у всілякі страви та напої, особливо широко використовувати її в дієтичному харчуванні завдяки тому, що вона нормалізує обмінну діяльність організму, допомагає швидкому засвоєнню продуктів харчування. висушену мелісу лікарську вживають в їжу в якості пряної приправи, а її свіже листя додають в супи, салати, овочеві, м`ясні і рибні страви. У чорний чай підсипають трохи сухої меліси, щоб надати особливої лимонний смак і аромат, а часом чай заварюють і з її квіток. Мало того іноді чай заварюють виключно з меліси. 3 чайні ложки заливають склянкою кип`яченої води і настоюють 10 хвилин. У порівнянні зі звичайним чаєм меліси кладуть більше, щоб він був більш густий і темний.

Незважаючи на те, що зараз до послуг мелісового настоїв, настоянок, відварів, припарок офіційна медицина вдається не так часто, не визнати її корисні властивості неможливо. У багатьох країнах з великою пошаною ставляться до цієї лікарської травичці. Мелісса нешкідлива для здоров`я людей. Хоча протипоказання все ж є: страждають на артеріальну гіпотензію не варто її використовувати.

Меліса лікарська тисячі років відома людству і заслужено улюблена багатьма. А рецепти тисячолітньої давності рідко підводять.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Меліса лікарська в медицині фото

Меліса лікарська в медицині

Не просто траваМеліса лікарська має ряд корисних властивостей, частина яких описував ще відомий медик Авіценна. Він…

Цілющі властивості меліси фото

Цілющі властивості меліси

Мелісу, або лимонну м`яту, можна безпомилково дізнатися по сильному лимонному запаху. Ще одна її назва - бджолина…

» » Мелісса - запашна лікарська трава