Шкода комп'ютера на здоров'я людини

Шкода комп`ютера на здоров`я людини
Комп`ютеризація нашого суспільства вже давно вийшла за рамки просто технічної оснащеності. Сьогодні комп`ютер увійшов в усі сфери людського життя. Причому, комп`ютер в наші дні став уже не просто робочим пристосуванням, а правою рукою людини. Це цілком природний і закономірний процес, однак, з ним пов`язані деякі питання. Людей все більше турбують наслідки контакту людини і комп`ютера, зокрема, їх турбує питання про те, чи є шкода комп`ютера на здоров`я людини. журнал aboutginka.ru постарається розібратися в цьому питанні разом з вами.

Про вплив комп`ютера на здоров`я людини стали говорити ще в сімдесятих роках минулого століття, але ці питання не вщухають і понині. Комп`ютер настільки ж безпечний, як і інші побутові прилади. Однак, як і з іншими приладами, із застосуванням комп`ютера пов`язані потенційні загрози для нашого здоров`я. розглядаючи шкоду комп`ютера на здоров`я людини, жіночий журнал aboutginka.ru відзначить головні чинники ризику. До них відносяться:

• Наслідки електромагнітного ізлученія-
• Проблеми з зором-
• Проблеми з м`язами і суглобами.

шкоду комп`ютера

При цьому ступінь ризику залежить від того часу, який людина проводить за комп`ютером.

Почнемо з проблем зору. Вони в більшій чи меншій мірі знайомі практично всім користувачам персонального комп`ютера. Так, проблеми проявляються у вигляді неприємних відчуттів - затуманення зору, різі в очах, печіння, головні болі, болі при русі очей. Таким чином, в цьому випадку шкоду комп`ютера на здоров`я людини проявляється в найбільш яскравій формі. Справа в тому, що зображення на моніторі «не справжнє». Тобто, воно світиться інакше, має іншу різкість, ніж той же самий текст, але написаний на папері. Велике значення має і те, як організовано робоче місце: при неправильному режимі освітлення ризик виникнення проблем із зором великий. Крім того, очі отримують величезне навантаження при перебігання з екрану, наприклад, на документи, що лежать поруч, і назад.

Однак, все не так страшно, як здається, адже комп`ютер комп`ютера ворожнечу. журнал aboutginka.ru зазначає: найбільш безпечними для очей вважаються сучасні рідкокристалічні монітори. Ну, а застарілі монітори, випущені до 1997 року, з діагоналлю 14 дюймів представляють найсерйознішу небезпеку для здоров`я. Монітори останнього покоління практично позбавлені таких недоліків, як електромагнітне випромінювання. А воно, як відомо, не додає нам здоров`я. Так що, говорячи про шкоду комп`ютера на здоров`я людини потрібно мати на увазі, про якому комп`ютері йдеться.


Зупинимося докладніше на такому явищі, як електромагнітне випромінювання. Адже у багатьох людей це поняття асоціюється з чимось, на зразок рентгенівських променів, і шкоду комп`ютера на здоров`я людини в основному пов`язують з цим терміном. Електромагнітне випромінювання створюється навколо будь-якого пристрою, що виробляє і споживає електроенергію. Це випромінювання не можна почути, побачити або понюхати, але воно все одно присутня всюди. І хоча шкоду комп`ютера на здоров`я людини через електромагнітного випромінювання не доведений, люди продовжують вважати, що це те саме високочастотної форми радіації, що викликає ризик виникнення раку. Жіночий журнал aboutginka.ru запевняє: щодо монітора комп`ютера не можна говорити про рентгенівське випромінювання. Що стосується випромінювання дуже низької і наднизької частоти, яке створює комп`ютер, то тут немає єдиної думки навіть серед учених.

Люди, які заробляють на життя за допомогою комп`ютера, часто скаржаться на проблеми з суглобами і м`язами. Найчастіше вони виражаються у вигляді болю в попереку і плечах, поколювання в ногах, оніміння шиї. Однак не рідкі і більш серйозні недуги. Так, з-за тривалої роботи на комп`ютері може виникнути кистьовий тунельний синдром - тобто пошкодження нерва руки. При важких випадках людини можуть мучити сильні болі, які позбавляють його працездатності.

Шкода комп`ютера для дітей

журнал aboutginka.ru не може залишити без уваги і питання про те, яким є шкоду комп`ютера для дітей. У дітей проблеми з м`язами і суглобами через комп`ютера виникають рідко, адже навіть самі захоплюються не проводять за ПК стільки часу, скільки дорослі працюють люди. Однак, все одно дорослі повинні стежити за тим, скільки часу їх чадо проводить перед монітором, як організовано його місце, в якому становищі він сидить. Жіночий журнал aboutginka.ru настійно рекомендує: не економте на моніторі! Це може спричинити проблеми для зору вашої дитини.

шкоду комп`ютера для дітей

щоб мінімізувати шкоду комп`ютера для дітей, вибирайте сучасні монітори. Простежте, щоб частота розгортки була не меншою 70 герц. Зверніть увагу і на те, щоб монітор відповідав міжнародним стандартом захисту (Low Radiation). Бажано поставити комп`ютер в кутку, щоб випромінювання з боків і ззаду монітора йшло в стіни. Нарешті, журнал aboutginka.ru рекомендує обмежувати час, проведений дитиною перед екраном. Якщо дитині не більше 4 років, то йому не бажано проводити перед комп`ютером більше сорока хвилин. Молодшим школярам цей час можна збільшити до півтора-двох годин. Пам`ятайте і інші елементарні правила, які дозволять знизити шкоду комп`ютера для дітей і зберегти їхнє здоров`я: займайте дитини рухливими іграми і вправами, а під час занять перед монітором намагайтеся вибирати аркадні ігри, які вимагають зорової та м`язової реакції, а також головоломки та логічні ігри.

Аліса Терентьєва / Жіночий журнал aboutginka.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Шкода соціальних мереж фото

Шкода соціальних мереж

Сьогодні неможливо уявити своє життя без комп`ютера. Вони оточують нас всюди: на роботі, вдома, в лікарні, метро, …

Захищаємо очі від комп'ютера фото

Захищаємо очі від комп'ютера

Реалії сьогодення такі, що навряд чи можна назвати галузь або вид діяльності, прямо або опосередковано не пов`язаний з…

Комп'ютер веде до зморшок фото

Комп'ютер веде до зморшок

Дорогі жінки, якщо ваша робота пов`язана з постійним сидінням за комп`ютером, то вашій зовнішності загрожує серйозна…

» » Шкода комп'ютера на здоров'я людини