Фізичне здоров'я. Плануємо вагітність

Отже, вам необхідно звернути увагу на власне здоров`я, оскільки від нього залежить здоров`я вашого майбутнього сина чи дочки. Слід знати, що будь-які хвороби батьків (і, перш за все, матері) впливають на внутрішньоутробний розвиток дитини. Крім того, вагітність нерідко загострює хронічну хворобу жінки. Може навіть виникнути небезпека для її життя. Тому майбутнім батькам потрібно заздалегідь, і краще задовго до настання вагітності, з`ясувати, чи можна їм мати дітей, чи здатні вони на світ здорове потомство. І чоловік, і дружина повинні пройти медичне обстеження. У наш час здоров`я батьків - серйозна проблема, оскільки тільки чверть чоловіків і жінок практично здорові, а інші страждають різними хворобами, і, зокрема, такими, при яких їм доводиться відмовитися від народження спадкоємця.

Вагітність протипоказана, якщо у жінки є хоча б одна з таких захворювань.

1. Важкий вроджений або набутий порок серця з явищами порушення кровообігу (набряки, задишка, зміни серцевого ритму і т.д.).

2. Важкий перебіг гіпертонічної хвороби з порушеннями кровообігу, особливо мозкового.

3. Захворювання легенів з дихальною недостатністю.

4. Хронічна ниркова недостатність у результаті хвороб нирок (пієлонефрит, нефрит, гідронефроз і ін.).

5. Активний ревматичний процес і системні хвороби сполучної тканини (червоний вовчак, склеродермія).

6. Важкий перебіг ендокринопатій (цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, надниркових залоз).

7. Онкологічні захворювання (злоякісні новоутворення будь-яких локалізацій, лейкози).


8. Деякі вірусні і паразитарні інфекції під час вагітності (наприклад, краснуха, кір, цитомегалія, токсоплазмоз).

9. Сильна короткозорість, ускладнена відшаруванням клітковини.

10. Отосклероз, який після пологів нерідко набуває злоякісного перебігу і закінчується повною глухотою.

11. Спадкові хвороби.

Якщо у чоловіків є хвороба спадкового характеру або її носійство, йому також не рекомендується мати власну дитину.

Вкрай несприятливо для розвитку плода, якщо батьки зловживають алкоголем або вживають наркотики, а також, якщо курить мати.

Передбачаємо ваше запитання: що ж виходить - 75% жінок, оскільки вони чимось хворі, не можуть народити здорову дитину? Можуть, звичайно. Але ризик патологічної вагітності, а значить, і появи на світ хворої потомства у них різко підвищується. Тому так важливо вагітність планувати, готуватися до неї заздалегідь. Що це означає? Виявити і усунути вогнища інфекції - внутрішньоутробне зараження дитини можливо, приміром, через хворі зубів, синуситу, гаймориту, тонзиліту, бронхіту, циститу, запальних захворювань статевих органів. Якщо у вас хронічна хвороба, до якої ви вже звикли, постарайтеся її вилікувати. Якщо це вже зробити не вдається, потрібно добитися стійкого поліпшення стану здоров`я і підтримувати його під час виношування дитини. За вагітною жінкою в такому випадку спостерігають акушер-гінеколог і лікар-фахівець.

Зараз розроблені і застосовуються комплексні методи лікування вагітних, які страждають пороками серця, гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом, туберкульозом. За допомогою цих методів зменшується або усувається несприятливий вплив хвороби матері на плід. Діють і спеціалізовані пологові будинки. Хворі жінки при відповідній підготовці до вагітності і лікування під час неї народжують здорових дітей.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Плануємо вагітність фото

Плануємо вагітність

Можна говорити з впевненістю - сьогодні у великих містах все більше сімей вважають за необхідне планувати не тільки…

Вагітність і віл-інфекція фото

Вагітність і віл-інфекція

ВІЛ викликає важкий імунодефіцит, особливо при вагітності, що супроводжується розвитком опортуністичних інфекцій та…

Чи можете ви стати батьком? фото

Чи можете ви стати батьком?

Багато чоловіків і жінки впевнені в тому, що відповідь на це питання залежить тільки від того, чи можуть вони зачати…

Патологічна вагітність фото

Патологічна вагітність

Іноді вагітність набуває патологічних риси - здоров`я жінки погіршується. Причиною тому може бути хронічна хвороба, що…

Невиношування вагітності фото

Невиношування вагітності

До 1975 року недоношеними вважали дітей, що народилися між 28-й і 38-м тижнями вагітності з масою тіла від 1000 до 2500…

» » Фізичне здоров'я. Плануємо вагітність