Як говорити "ні"

Як говорити
На думку психологів, вміння говорити «ні» необхідно. Мова йде не про протиставлення себе оточуючим, а лише про усвідомлення і відстоювання власних інтересів.
Найчастіше відповісти відмовою на прохання родича, знайомого, колеги досить складно. Переступаючи через власні інтереси, людина з ввічливості погоджується зробити те, що йому неприємно, або порушує особисті плани. Як правило, при цьому він жертвує своїми інтересами на догоду інтересам інших. Наприклад, жінці хочеться відпочити у вихідний, а подруга наполягає на тому, щоб вранці пройтися по магазинах. Або, посилаючись на завантаженість, один співробітник так і норовить підсунути іншому свою роботу, а останній не може відмовити.

Тим часом, поки людина не навчиться говорити «ні», він змушений жити чужими клопотами і проблемами. На реалізацію власних планів часом не залишається ні сил, ні часу. Та й оточуючі так звикають до безвідмовності, що починають їй безсоромно користуватися.

Психологи вважають, що в основі невміння сказати «ні» лежить глибинна невпевненість в собі. На сеансах психотерапії з`ясовується, що безвідмовного людини ще дитиною батьки не навчили усвідомлювати свої потреби і інтереси і відстоювати їх. «Віддай іграшку молодшої сестри, бачиш, вона плаче!», «Кинь цю свою дурну гру, вирушай робити уроки!» Якби батьки розуміли, який шкоду вони завдають малюкові подібними установками, ймовірно, багато хто з них утрималися б від таких висловлювань.

Дорослій людині, яка усвідомлює своє невміння сказати «ні», варто попрацювати над собою. Усвідомте, що ви - така ж особистість, як і навколишні вас люди і заслуговуєте не менш любові, уваги, допомоги. самий кращий ваш помічник - ви самі. Дозвольте собі не робити те, що не хочеться. Якщо ваші інтереси йдуть врозріз з інтересами знайомих або колег, які звернулися з якоюсь проханням, поставте свої інтереси вище. Скажіть «ні» спокійно і доброзичливо. При цьому не варто пускатися в пояснення, чому саме ви відмовляєте людині. Цим ви даєте привід співрозмовнику безпардонно «канючити», оскаржуючи наведені вами доводи. Максимум, що варто сказати: «Вибач, але у мене інші плани», «Вибач, на цей раз не можу тобі допомогти». Вибачення при цьому не повинні означати каяття, вони не більше, ніж данина ввічливості.

Протести оточуючих, які звикли до безвідмовності, сприймайте з посмішкою. Якщо ж вам буде складно на перших порах, то спробуйте допомогти собі за допомогою невеликого аутотренінгу. створюйте внутрішнє стан спокою, повторюючи про себе наступний текст:


«Я - це я, а ти - це ти,
І я прийшов в цей світ
Чи не для того, щоб відповідати
Твоїм очікуванням,

Я - це я, а ти - це ти,
І ти прийшов в цей світ
Чи не для того, щоб відповідати
Моїм очікуванням,

Я - це я, а ти - це ти. »

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чому я не можу сказати «ні»? фото

Чому я не можу сказати «ні»?

Існують добрі, чуйні люди, готові безкорисливо надати посильну допомогу тому, хто її потребує: грошима, особистою…

Як сказати ні? фото

Як сказати ні?

Думаю, якщо не в будь-якому, то в багатьох трудових колективах знайдеться безвідмовний співробітник, готовий всіляко…

» » Як говорити "ні"