Чому я не можу сказати «ні»?

Чому я не можу сказати «ні»?
Існують добрі, чуйні люди, готові безкорисливо надати посильну допомогу тому, хто її потребує: грошима, особистою участю або просто корисною порадою. Це дуже гідна якість, воно робить честь таким людям. На жаль, на жаль, буває так, що їх доброта і чуйність починає їм шкодити. Від них постійно чекають допомоги, навантажують своїми проблемами, причому іноді, дуже безцеремонно. А вони не можуть сказати «ні».
Такі люди по натурі дуже чуйні, вразливі, з підвищеними вимогами до себе. Їм доставляє справжню душевну біль чуже горе. Їм нестерпна думка, що в світі багато зла, жорстокості, несправедливості. Тому вони вважають своїм обов`язком допомагати іншим людям, ніж ті часом користуються, без найменших докорів сумління перекладаючи свої проблеми на чужі плечі.

Що тут можна сказати, порадити? Треба згадати народну мудрість: «Все добре в міру!» Ви допомагаєте іншим - це прекрасно і гідно, але така допомога не повинна наносити збиток вашому особистому житті, йти у шкоду вашим інтересам і інтересам ваших рідних, близьких. Зрештою, ви не можете і не повинні відповідати за все негативне, що є в світі.

Інший раз людина не може сказати «ні», тому що боїться уславитися черствим, егоїстичним, байдужим до чужих проблем, неприємностей. Така поведінка властива тим людям, які надають великого значення громадській думці, постійно турбуються: «А що люди скажуть?» У цих випадках їм слід згадати, що їх особисте життя - Належить тільки їм, і ніхто не має права без запрошення лізти зі своєю думкою, оцінками. Що могли - робили, допомагали. А якщо немає можливості або бажання допомогти комусь в черговий раз, це їх право.


Але найчастіше таке безвідмовну роботу властиво людям, які мають в дитинстві занадто суворе виховання. Батьки абсолютно переважали їх, вимагаючи беззаперечного послуху старшим, припиняючи найменші спроби самостійності, ініціативи. В результаті, вже ставши дорослими, такі люди як і раніше коряться жорсткого, безапеляційному натиску, наказовому тону. Вони не можуть ні заперечити, ні обуритися, коли їх безпардонно ставлять перед фактом: «Мені нема з ким дитину залишити, посидиш з ним ввечері як завжди!» Або «Я тебе чекаю в гаражі, приїжджай, поглянь, що з мотором, знову забарахлив , а ти ж майстер на всі руки! », навіть якщо потребують допомоги забувають додати елементарне слово« будь ласка ».

такій людині допоможе тільки одне. Треба згадати, що він вже давно не дитина, а дорослий, самостійна людина, і ніхто не сміє йому вказувати, як треба розпоряджатися його вільним часом, грошима, здібностями.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чи варто бути щедрим? фото

Чи варто бути щедрим?

Одні кажуть, що бути щедрим - означає бути хорошим іблагородним людиною. Інші вважають щедрість безглуздою звичкою,…

Як говорити "ні" фото

Як говорити "ні"

На думку психологів, вміння говорити «ні» необхідно. Мова йде не про протиставлення себе оточуючим, а лише…

Надто добра ... фото

Надто добра ...

Доброта - прекрасне, гідне якість. Зазвичай чоловіки, відповідаючи на питання «Якою має бути твоя майбутня…

Як навчитися відмовляти фото

Як навчитися відмовляти

Людині, яка не вміє відмовляти, досягти кар`єрних висот буде вкрай складно, а то й неможливо. Адже він ризикує постійно…

» » Чому я не можу сказати «ні»?