Три відтінки заздрості

Три відтінки заздрості
Заздрість - почуття, яке відчував кожен з нас. "Хвороба червоних очей" - так називають заздрість китайські мудреці. Навіть чітко усвідомлюючи, що заздрити погано, це почуття часом просто поглинає. Боротися з завіться складно, часто буває простіше припинити будь-які стосунки з більш успішною людиною, ніж перестати йому заздрити.

Кожен з нас відчував заздрість. І чоловіки і жінки в рівній мірі можуть відчувати її уколи. Це почуття викликає у більшості людей сором, нам хочеться приховати то, що ми можемо заздрити оточуючим.

Заздрість має дещо відтінків. Найнебезпечніша це, безумовно, заздрість "чорна". Коли людина не просто заздрить комусь, а й бажає йому зла. У всіх людей є свої слабкі сторони. Хтось не може добитися кар`єрного росту, у кого-то не вистачає сили волі сісти на дієту. Наші власні комплекси, наша нездатність та й небажання йти вперед, ставити цілі і домогтися їх розливається "чорної" заздрістю на адресу більш успішних і, як правило, близьких нам людей.

Нерозумно заздрити персонам недосяжним - зіркам Голівуду, олігархам, набагато зручніше заздрити подрузі, яка зуміла схуднути після пологів, або приятелеві, який зайняв керівну посаду. Найприкріше, якщо людина усвідомлює, що при рівних умовах його колега отримав підвищення тільки в силу везіння або хороших відносин з босом, а не в силу своїх професійних якостей.

Як поводитися, якщо людина відчула гостру заздрість до ближнього? Перш за все перестати себе картати. Ви жива людина. Заспокойтеся і гарненько подумайте, в чому ваша перевага перед тим, кому ви тільки що гостро позаздрили. Може у вас відмінна сім`я, справжній тил, а може ви - володар прекрасного голосу, душа будь-якої компанії.


Обов`язково знайдеться якість, або матеріальне втілення вашого переваги перед тим, до кого ви відчуваєте Зараз заздрість. Хороший прийом заспокоїтися, може і не зовсім коректний - зателефонувати знайомому, який зазнає певних труднощів і ви про це знаєте. На тлі його проблем ваше власне життя здасться подарунком долі.

Крім "чорної" заздрості існує так звана заздрість "біла". Вона може стати певним двигуном, - почуттям, яке буде стимулювати вас на рух вперед. Ми заздримо і одночасно захоплюємося іншими людьми, нас підбурюють чужі успіхи. А чим я гірший ?! Я теж так можу! Ось ці емоції - позитив, який потрібно вміти винести із спілкування з більш успішними людьми. Зумійте побачити в даній ситуації корисне для себе, чужий досвід перемог - це хороша школа успіху. Якщо не виходить, пробуйте знову і знову і ваше завзятість буде винагороджено.

Психологи виділяють ще один відтінок заздрості. Заздрість "зелена". Всім нам знайоме вираз - "позеленів від заздрості". Є категорія людей - і досить велика - які хочуть, щоб їм заздрили. Вони часто навіть прикрашають свої успіхи і ретельно приховують їх зворотний бік. "Я не вірю в вроки і інші забобони, я хочу бачити заздрісні погляди оточуючих на себе" - так думають багато. І дуже часто буває складно утриматися від спокуси похвалитися перед іншими, особливо тими, хто в вас не вірив, що не оцінив.

Але подумайте чи потрібно вам доводити щось людині, яка не приймав вас раніше? Заздрість - це все-таки негативна емоція, і купатися в морі негативу, який спрямований проти Вас не так вже й приємно. Нехай тільки коло близьких людей знає про ваші успіхи, які не кічітесь ними. Життя має властивість розставляти все по своїх місцях.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Заздрість на благо фото

Заздрість на благо

Всім відомо, що заздрість - одне з найбільш руйнівних почуттів. Заздрісники ніколи не бувають щасливі і задоволені…

Заздрість чорна і біла фото

Заздрість чорна і біла

Про заздрісників кажуть, що щастя іншої людини ранить їх болючіше, ніж їх власне горе. Починаючи з давніх-давен, і…

Заздрість подруг фото

Заздрість подруг

У житті людина стикається з безліччю неприємних ситуацій, однією з яких може бути заздрість подруг. Почуття це аж ніяк…

Як перестати заздрити фото

Як перестати заздрити

Жила-була в людському мозку заздрість. Цвіла, як троянда, обдаровуючи шипами всіх оточуючих. І відчував людина, що…

Чому заздрять жінки? фото

Чому заздрять жінки?

Про жіночої заздрості можна складати легенди. Або байки, як хочете. Приводів, що викликають заздрість, стільки, що їх…

Заздрість як джерело лих фото

Заздрість як джерело лих

Заздрість - один з найпоширеніших людських пороків. До неї схильні, як не дивно, і красиві, і багаті, і успішні. Адже…

Заздрість. Як з нею боротися? фото

Заздрість. Як з нею боротися?

Людині, схильній до заздрості, постійно чогось не вистачає, постійно чогось хочеться, особливо того, що є у інших. І…

» » Три відтінки заздрості