Скажи мені, що тобі сниться ...

Скажи мені, що тобі сниться ...
Уявіть собі, що всі ми - створення, що живуть в різних світах. Так, в загальному, щоб представити це - не потрібно навіть володіти розвиненою уявою. Достатньо лише щоночі закривати очі і переноситися в свій особистий власний світ, а вранці знову повертатися в той - єдиний для всіх. Його ще називають реальністю.

Що таке сон? Наші далекі предки припускали, що сни - божий дар людям, якесь послання, в якому зашифровані найважливіші речі. Аристотель вважав, що сон є не що інше, як гра уяви. Езотерики переконані, що сновидіння - це інші грані реальності або сигнали про майбутні події. І лише психоаналіз, не так давно з`явився на світло, вважає, що сни - це слабкий голос підсвідомості, який ми стаємо здатні почути завдяки тому, що свідомість занурилося в дрімоту.

Але про що намагається розповісти нам ця найзагадковіша частина нас, які, як деякі вважають, є людською душею? Звичайно ж, про нас самих. Про те, що нас турбує, турбує, куди можуть привести сучасну пору, про що ми мріємо, чому страждаємо. Простіше кажучи: «Скажи мені, що тобі сниться - і я скажу, ким ти є, про що думаєш і тривожить».

Сюжети наших сновидіння так чи інакше відображають наше повсякденне життя, а також наші мотиви, установки, прагнення і страхи. Зигмунд Фрейд вважав, що сновидіння - це якийсь охоронний механізм, покликаний розрядити якісь дратівливі ситуації шляхом уявного їх задоволення.

Як би там не було, сни - це пряме відображення нашої дійсності. Дивно, але розрізняють лише три види сновидінь і 12 типів сюжетів! Бувають сновидіння-здійснення мрій, зустрічаються страшні сни, а також сни, де фігурує покарання.


Зі снами - реалізаціями бажань все просто. Голодний у сні багато накритий стіл, вимушеного аскету - оголені жінки, замерзаючому - теплу ковдру або багаття.

Причиною нічних кошмарів може стати що завгодно - фільм жахів, переглянутий напередодні, занадто щільний вечеря, книга чи іншу подію. Дуже багато ведеться суперечок про те, яку функцію несуть в собі кошмари. Фактично, до цих пір існує фрейдистське крапка зору на сни (згідно з нею уві сні ми розвантажуємо психіку, уві сні вирішуючи якісь свої проблеми).

Однак фінський психолог Антті Ревонсуо висунув теорію, згідно з якою кошмари є не що інше, як репетиція реальних небезпек, які можуть трапитися наяву. Щось на зразок тренувального залу.

Сновидіння-покарання теж, по суті, є снами-виконаннями бажань. Але тільки не тих бажань, які дають нам насолоду і задоволення, а, скоріше, бажання тієї частини нас, яка критикує, наставляє і піддає цензурі все наше життя.
Знаючи все це, стає важко вважати сновидіння просто грою уяви. Чи не так?

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Здоровий сон дитини фото

Здоровий сон дитини

Хороший сон - це здоров`я. Важливо, щоб сон вашого малюка ніщо не турбувало.Ще не так давно медицина дуже сумнівалася в…

10 Фактів про сновидіння фото

10 Фактів про сновидіння

Індіанці Майя стверджували, що вони живуть лише для того, щоб бачити сни. Свого часу сни прирівнювалися до пророкувань…

Про що говорять еротичні сни фото

Про що говорять еротичні сни

Психологи і сексологи встановили, що еротичні сни сняться більшості людей. З віком, як правило, кількість подібних…

Еротичні сни фото

Еротичні сни

Рідко жінки в відкриту зізнаються в тому, що їм періодично сняться еротичні сни, але факт залишається фактом. І сюжети…

Чому сняться страшні сни? фото

Чому сняться страшні сни?

Часом сон після важкого трудового дня не приносить нам сил, щоб на наступний ранок приступити до нових справ.…

» » Скажи мені, що тобі сниться ...