Куріння і вагітність. Відмовтеся від шкідливої звички

Всім відомо, що жінка, яка курить піддає загрозі не тільки своє здоров`я, але і здоров`я і життя свого потомства. У курящих жінок вагітність протікає важче, ніж у тих, хто ніколи не курив або кинув ще до зачаття. Вони частіше страждають від раннього токсикозу, гестозу, варикозного розширення вен, запорів і запаморочення. Незалежно від кількості і якості викурених сигарет при палінні прискорюється руйнування вітаміну C, і виникає його дефіцит. Наслідки цього дефіциту можуть бути досить серйозними - порушення обміну речовин, зниження імунітету, погіршення засвоєння білків, депресія і сонливість. Крім того, нікотинове отруєння майбутньої мами в момент зачаття в 8-10 разів збільшує ризик викидня.

Але найголовніша загроза - це вплив нікотину на ще не народженого малюка. Тільки уявіть, що своє життя ваша дитина почне в умовах нікотинового отруєння (інтоксикації). По суті, перебуваючи в утробі кращий матері, малюк виступає в ролі пасивного курця.
Діти, чиї мами курили під час вагітності, народжуються зі зниженим вагою, у них уражається нервова система, зокрема, зменшується маса мозку. Вони повільніше розвиваються, причому особливо помітно це стає в школі, де вони гірше встигають і сприймають матеріал. У фізичному розвитку такі діти теж значно відстають від своїх однолітків і в цілому не повністю реалізують закладений в них природою потенціал через негативного впливу куріння.
Незалежно від кількості викурених сигарет при палінні прискорюється руйнування вітаміну С і виникає його дефіцит. А в нашій середній смузі люди і так недоотримують цей вітамін. Наслідки такого дефіциту можуть бути досить серйозними - порушення обміну речовин, млявість, схильність до простудних захворювань і погіршення засвоєння білка. А у вагітних жінок - погіршення розвитку плода.
Хронічне куріння призводить до ураження клітин головного мозку, що зовні може виявлятися тремором, зниженням працездатності, порушенням функції сну і різних відхиленнями, в тому числі сексуальними.
Крім усього іншого, нікотин призводить до звуження судин. А це - порушення харчування органів і тканин плоду киснем і речовинами, необхідними для росту і розвитку, що також негативно позначається на розвитку дитини. У малюка можуть виникати гіпоксії і трофічні зміни. Про результати ми вже говорили - народжується дитина з маленькою вагою.
Нікотин посилює скоротливу здатність гладкої мускулатури, тому у вагітних, схильних до викиднів, він може спровокувати викидні або передчасні пологи.
Але найнебезпечніше все-таки те, що жінка завдає шкоди своєму потомству при палінні не тільки під час, а й до вагітності. Від народження кожна дівчинка отримує певний набір зачатків яйцеклітин, що дозрівають протягом життя, - на відміну від чоловіків, у яких статеві клітини постійно оновлюються. У жінок ці зачатки можуть дивуватися через вживання будь-яких хімічних речовин, зокрема, нікотину. Таким чином палять мами погіршують здоров`я свого малюка ще до вагітності
Звичайно, краще взагалі ніколи не починати курити. Але якщо ви вже придбали цю шкідливу звичку, бажано приблизно за рік до передбачуваного зачаття відмовитися від сигарет. Саме стільки часу необхідно для повного виведення нікотину з жіночого організму.

Нерідко можна почути приблизно такий монолог "Я курю вже близько 10 років і не можу відмовитися від сигарет. Але я п`ю вітаміни, правильно харчуюся і багато гуляю на свіжому повітрі. Загалом, я роблю все можливе, щоб куріння не відбилося на здоров`ї моєї майбутньої дитини ". Звичайно, вітаміни, правильне харчування і прогулянки на свіжому повітрі - це, безумовно, великий плюс, але свою дозу нікотину (і, причому, не малу) дитина все одно отримає. Тому знайдіть в собі сили відмовитися від цієї шкідливої звички.


Вагітним жінкам куріння абсолютно протипоказано. Підкреслюємо - абсолютно. Тому помилково вважати, що від 4-5 сигарет в день "нічого не буде", що ризик появи різного роду проблем знаходиться в прямій залежності від кількості споживаного тютюну, тобто викурити одну сигарету краще, ніж дві і т.д. Правда, виходячи з цієї логіки, викурені 4-5 сигарет, звичайно, краще, ніж 7 або 10.
Треба просто кинути цю шкідливу звичку зовсім і якомога швидше: адже вже доведено, що у жінки, що перестала курити до 16-го тижня вагітності, шанси народити повноцінну дитину такі ж, як і у некурящей жінки.

Всупереч поширеній думці сигарети - це не наркотики. Практично будь-яка, психічно здорова жінка, в змозі відмовитися від цієї згубної звички. Найважче - це перший день без сигарет. Вам буде нікуди подіти руки, ви будете постійно хотіти їсти, спати і швидко дратуватися через дрібниці. Нікотинова залежність (на відміну від алкогольної та наркотичної) досить слабка (незалежно від стажу курця). Психологи стверджують, що якщо ви перетерпить 24 години без сигарет, то більше вони вам не знадобляться. На наступний день до сигарет вас буде штовхати вже все що завгодно, тільки не нікотинова залежність. Тепер головне зрозуміти, навіщо вам це треба. Стимули взяти в руки сигарету можуть бути найрізноманітніші: за компанію, бажання вписатися в "палить" колектив, за звичкою, бажання прийняти ефектну позу, знічев`я, від нервів і.т.д. Кожен раз, коли рука тягнеться до сигарети, чесно запитуйте себе "Навіщо мені це треба?" Відповівши, придумайте собі інший, більш безпечний, спосіб зняти роздратування, розслабитися або вбити час.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Шкода куріння для жінок фото

Шкода куріння для жінок

Загальновідомо, що куріння шкодить здоров`ю. Токсичні речовини від викуреної сигарети руйнують клітини і тканини…

Куріння і жінка фото

Куріння і жінка

У більшості випадків шкода для жінок на їх організм під час куріння можна почути вже на кожному кроці. Дівчатам,…

Шкода куріння для жінки фото

Шкода куріння для жінки

Про те, що куріння шкодить здоров`ю, знають багато, але величезна кількість людей належить своєї згубної звички, не…

Як правильно кидати курити фото

Як правильно кидати курити

Перед тим як прийняти остаточне рішення кинути курити, потрібно усвідомити, що куріння - НЕ пристрасть, а фізіологічна…

Шкода сигарет для жінки фото

Шкода сигарет для жінки

Куріння шкодить як здоров`ю чоловіків, так і жінок. Токсичні сполуки, присутні в сигареті, здатні руйнувати клітини…

Куріння під час вагітності фото

Куріння під час вагітності

Як відомо, мати, плід і плацента представляють собою органічну єдність і це відбивається на різного роду порушення, що…

» » Куріння і вагітність. Відмовтеся від шкідливої звички