Трудоголіки - хворі люди або психічний стан?

Трудоголіки - хворі люди або психічний стан?
Фраза, що все добре в міру, відноситься і до такого корисного якості людини, як працьовитість. Здавалося б - чим погано, коли людина працьовитий, але якщо він стає справжнім трудоголіком, тут можна говорити про те, що це справжня хвороблива залежність, яку треба лікувати. Одержимість роботою - психічний стан, яке руйнує і здоров`я, і особисте життя.

Людина стає трудоголіком не відразу. Якщо робота починає приносити йому задоволення, то його мозок починає виробляти гормони задоволення - ендорфіни, і чим більше людина починає працювати, тим більша кількість ендорфінів стає для нього необхідним. Виходить якесь замкнуте коло, в основі якого лежить бажання людини підмінити роботою справжнє життя, втекти від насущних проблем. У цьому трудоголіки дуже схожі з людьми, страждаючими алкоголізмом, в мозку у тих і інших при цьому активуються одні і ті ж зони, що відповідають за стан ейфорії.

Але і серед трудоголіків є свої підвиди. Наприклад - трудоголік, який думає, що працює для інших -наприклад, для сім`ї, він не визнає свого хворобливого стану. Трудоголіки, які працюють для себе - найбільш адекватно оцінюють свою залежність і часто намагаються позбавитися від неї. Успішні трудоголіки - ті, кому вдалося досягти висот кар`єри, хворобою свій стан не вважають і виправдовують його тим, що сім`я від цього тільки виграє, хоча це і не завжди так. Трудоголіки-невдахи виконують нікому не потрібну роботу, отримують мало і зариваються в неї все більше, втішаючи себе тим, що так вони зможуть заробити. Приховані трудоголіки запевняють всіх, що вони більше не хочуть багато працювати, розуміючи свою залежність, але продовжують також наполегливо працювати.


До групи ризику, в основному, відносяться чоловіки, хоча у жінок це проявляється в ще більш важкій формі. Страждають їм люди інтелектуальної праці і творчих професій, часто - програмісти, актори. У програмістів це ще накладається на комп`ютерну залежність, що ускладнює їх стан.

Як і будь-яка хвороблива залежність, трудоголізм сам по собі не проходить. У важких випадках потрібне медикаментозне лікування лікарськими препаратами і допомога психотерапевта. Їх треба перемкнути на отримання задоволення іншими способами - заняттями спортом, спілкуванням з друзями, подорожами.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Сексуальна залежність фото

Сексуальна залежність

Сексуальна залежність з медичної точки зору - це надмірне, хвороблива пристрасть до сексу. У тому, що здоровий молодий…

5 Рад трудоголікам фото

5 Рад трудоголікам

До хворобливого стану, який вимагає лікарського втручання, трудоголізм відноситься з 1919 року. Людина спочатку з…

Мій чоловік - трудоголік фото

Мій чоловік - трудоголік

Чоловіки - трудоголіки майже ніколи не бувають вдома, вони рано йдуть і пізно повертаються. І навіть у вихідні…

Залежність від улюбленого фото

Залежність від улюбленого

Часто любов називають хворобою: від неї частішає серцебиття, з`являється блиск в очах, рум`янець на щоках. Але якщо…

» » Трудоголіки - хворі люди або психічний стан?