Кропива для здоров'я і краси

Кропива для здоров`я і краси
Напевно, не існує людини на Землі, який би не відчув на власній «шкірці» дію кропиви - до божевілля пекучої і в той же час такої корисної. Дивно, але матінка природа немов «переборщила», надавши корисні властивості кропиви в такій кількості, що вистачило б на десяток рослин. Таким чином, звичайна пекуча кропива - це дивовижна унікальна трава, яку практично можна назвати панацеєю від усіх бід.

У давні часи з «кропив`яних» волокон виготовляли рибальські мережі і мотузки, нитки і навіть тканину, причому досить міцну. Кропива отримала визнання і в магічних обрядах, так як за повір`ями, саме ця рослина здатна виганяти злих духів. А тому в будинках були плетені з кропиви килимки, які виконують роль домашнього оберега. Вважається, що щоб кропива ввібрала в себе всю силу землі, її потрібно збирати тільки в першу чверть місяця, причому на зорі і, що дивно - у вівторок.

Чудодійна кропива знаходить своє застосування і в сільському господарстві - при добавці до корму птиці і великої рогатої худоби підвищує несучість і надої молока. А в харчовій промисловості з кропиви виготовляють натуральний барвник зеленого кольору, який ніколи не викличе алергію.

Звичайно, основним використанням кропиви є медицина, так як рослина має цілющі властивості: згущує кров, підвищує її згортання, лікує нагноєння (досить присипати порошком розтертої кропиви). Простіше перерахувати, що кропива не лікує. Однак рослина протипоказано під час вагітності, а також людям, страждаючим тромбофлебітом.

Корисні властивості кропиви також використовуються в кулінарії, адже з її участю готується маса смачних, часом вишуканих страв. Під час війни кропива врятувала від голоду масу людей, віддаючи свої соки і силу у вигляді щей, салатів і коржів.


У складі багатьох косметичних препаратів міститься витяжка з кропиви, яка має цілющий ефект для волосся і шкіри. В цьому напрямку випущені цілі косметичні лінії - у вигляді шампунів, кремів, бальзамів.

Кропива - це настільки повсюдно поширена рослина, що практично у кожного є до неї доступ, щоб провести лікувальні або оздоровчі процедури в домашніх умовах. Зрозуміло, не можна використовувати рослини, які ростуть в межах міста, в загазованих місцях.

Навіщо купувати дорогий шампунь з витяжкою кропиви, коли можна зробити «кропив`яні» ополіскування? Для цього 150 г листя кропиви помістити в літр окропу, додати одну ложку меду, настояти близько години і процідити. Після миття голови таким відваром кілька разів обполіскують волосся, без змивання водою. Волосся стає блискучим, легкими і шовковистим.

Сама природа піклується про нас!

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Грінки з кропивою фото

Грінки з кропивою

За традицією, знайомимося з інгредієнтами. Від куща кропиви нам потрібні тільки листя - вони,інгредієнти:Кропива - 30…

Суп з кропиви фото

Суп з кропиви

Куряче філе помийте і наріжте невеликими шматочками. Складіть м`ясо в каструлю, залийтеінгредієнти:Куряче філе - 500…

Борщ з кропиви фото

Борщ з кропиви

Жителі центральної і північної Росії не особливо шанують кропиву. А даремно! Жителі півдня і жителі…

Салат з кропиви фото

Салат з кропиви

Дрібно наріжте петрушку і зелену цибулю. Горіхи подрібнити. Кропиву обдайте окропом мулінгредієнти:Кропива - 200…

Розкішне волосся фото

Розкішне волосся

Кожній жінці хочеться почути такий комплімент. Але для цього не обов`язково бігти в найближчий магазин і купувати…

Кропива - пекуча і корисна! фото

Кропива - пекуча і корисна!

Хто ж не пам`ятає цю пекучу красуню пустирів і околиць ... Не знаю, як читачкам, а в дитинстві мене часто лякали…

Відвари і настої з кропиви фото

Відвари і настої з кропиви

Користь кропиви полягає у великій кількості мікроелементів, органічних кислот і вітамінів. Завдяки цьому, вона широко…

Домашня косметика з кропиви фото

Домашня косметика з кропиви

З давніх-давен відомі лікувальні та косметичні властивості кропиви. Також ця рослина активно використовується в…

» » Кропива для здоров'я і краси