Харчовий вуайеризм

Дієтична параноя і харчової вуайерізм опановують нами все сильніше: ми міняємо власні звички харчування, спостерігаючи за тим, як і що їдять навколишні. І зовсім даремно ...

Ви сьогодні обідали у себе в офісі? Або в ресторані? А може, просто перекусили з друзями на ходу? Як би там не було, готова посперечатися: ви звернули увагу на те, що їли інші жінки. Більш того, якщо вони їли щось незвичайне, то вам вистачило кількох хвилин, аби прикинути походження продукту, його користь для здоров`я і, найголовніше, вирішити, чи не варто і вам спробувати цю штуку. Не хвилюйтеся, ви не самотні. Харчовий вуайеризм - новий прояв наших складних взаємин з їжею.

Тепер недостатньо звичайної дієти, нам неодмінно потрібно знати, хто ще як харчується і чому. Глянцеві журнали підтримують нашу пристрасть, вивідуючи інформацію про те, що вважають за краще на сніданок, обід і вечерю знаменитості. Вам хотілося б потрапити в будинок до зірки? Звичайно! Адже там можна заглянути в холодильник і вивчити список покупок.

Так чому ж нам потрібно контролювати не тільки те, що ми їмо, але і те, що їдять навколишні люди? Почасти справа в нашому природженому прагненні рівнятися на інших. Нам подобається думати, що ми унікальні, проте насправді ми всі стадні тварини і спостерігаємо за друзями і колегами, копіюючи їх поведінку. Заглушаючи голос власного тіла, ми повторюємо: «Дієта, детокс, здорове харчування», орієнтуючись на тих, чиї успіхи викликають повагу.

Але хіба у вас є колеги, які планують раціон за допомогою місячного календаря, дотримуючись одночасно дієти по Аткинсу і принципів роздільного харчування? Так якого біса ви так робите? «Існує неймовірна кількість обмежень в їжі, придуманих нами і тими, що оточують нас людьми. З їжею тепер пов`язано і почуття провини, і маса побоювань, так що жінки вже не прислухаються до свого апетиту », - журиться психотерапевт Сьюзі Орбах, автор книги «Жир - проблема феміністок».

По моєму особистому досвіді, харчової вуайерізм ніде не проявляється так яскраво, як в офісі. У компанії, де я перебуваю в штаті, прийнято обідати на своєму робочому місці. Обов`язковий пункт програми - коробка з ланчем, «наспіх зібраним» напередодні ввечері. Варіанта насправді всього два: або ви ретельно продумуєте меню, слідуючи останнім тенденціям від знаменитостей, або просто отоварюватися в якомусь супермаркеті і потім моліться, щоб коробочка приховала ваш ганьба.

Параноя починається, коли перша смілива жінка дістає ланч під захоплені вигуки колег: «Як смачно пахне! Як красиво виглядає! Скільки ти всього наготувала! »Але насправді вони говорять:« Невже твоя їжа краще, ніж моя? »Кожна прагне перевершити інших. Минулого тижня я спостерігала, як цілком нормальна і розсудлива дама, побачивши, що принесла її подруга, вигукнула: «О, ікра! Невже хтось ще її їсть? »

Одна моя знайома зізналася, що просить приносити їй органічні овочі, коли сусіди будинку і можуть бути свідками її турботи про свій раціон. Це приблизно те ж саме, що «ненароком» демонструвати оточуючим логотипи на кшталт Prada або Chanel на своїх речах - який сенс витрачати час і гроші на те, що ніхто не помітить? Інша моя подруга скаржиться, що похід в місцевий супермаркет займає у неї не менше двох годин, так як вона постійно то кладе продукти в корзину, то виставляє назад на полицю - в залежності від того, що беруть інші жінки.


Я сама в останню хвилину пішла з черги до каси, помітивши струнку дівчину з якимись незвичайними пророщених насінням, тому що відчула непереборне бажання купити точно такі ж. Тоді я поклала ці пагони в кошик, відчувши себе відважною кулінарної авантюристкою, але тепер розумію, що насправді піддалася «харчової параної». Ще одна моя подруга, яка за службовим обов`язком часто зустрічається зі знаменитостями найвищого рангу, каже, що ніколи не упускає можливості заглянути в холодильник зірок. Вона жартує над відомими актрисами, які один тиждень їдять червону їжу, а іншу - жовту, або над моделями, які вірять в те, що в простроченої їжі менше калорій. На перший погляд вона розповідає ці історії, щоб показати, якими ненормальними бувають зірки, але ми обидві знаємо, що насправді їй шалено цікава їхня крапка зору.

Насправді жінки зациклені на тому, що вони їдять, що вони не їдять і що їм слід їсти, оскільки вірять в існування єдиної правильної відповіді на всі питання, пов`язані з харчуванням. Якого-небудь священного Грааля споживання. Незважаючи на всі старання, в глибині душі ми розуміємо, що головного досягти не виходить. Якби тільки вдалося знайти хитру дієту, яка дозволила б всі наші проблеми!

Ось наприклад, Гвинет Пелтроу клянеться, що можна схуднути за допомогою чаю з кульбаб, Дженіфер Лопес нюхає грейпфрутовий масло, щоб придушити апетит,Сінді Кроуфорд з тією ж метою перед їжею ковтає оцет, а Дженіфер Еністон сидить на дієті, заснованої на суші ... Так, може, і нам спробувати?

Цікаві ідеї, але, звичайно, вони не гарантують результату. Еністон виглядає так добре завдяки регулярним візитам в спортзал, хорошим генам і ретельному догляду за собою, а не тільки тому, що вона снідає ролами з тунцем замість бутербродів з маслом. Тільки зізнавшись собі в цьому, ми зможемо налагодити нормальні відносини з їжею і нарешті трохи розслабитися. Наші переваги в харчуванні повинні бути так само індивідуальні, як вміст косметички або список колишніх хлопців. До речі, про останніх: ви коли-небудь бачили чоловіка, з цікавістю роздивляється вміст тарілки свого приятеля? Вони-то знають: конкуренція при виборі їжі недоречна.

Кейт Вебстер

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чому жінки симулюють оргазм? фото

Чому жінки симулюють оргазм?

Багато жінок симулюють оргазм. За статистикою у жінок 10% оргазмів є зімітувати. Але якщо послухати жінок, то це число…

Що таке емоційний голод фото

Що таке емоційний голод

Навряд чи хто-небудь наважиться заперечувати твердження, що для сучасної людини їжа є не стільки джерелом енергії,…

Що їдять голлівудські зірки? фото

Що їдять голлівудські зірки?

Їжа має на стан волосся і шкіри, фігуру, зовнішність величезний вплив. Дерматолог знаменитої Джулії Робертс говорить,…

Дієта сінди кроуфорд фото

Дієта сінди кроуфорд

Американській актрисі, моделі і одного з найвідоміших ведучих музичного канал МТВ Сінді Кроуфорд в 45 років виходить…

Найкращі дієти знаменитостей фото

Найкращі дієти знаменитостей

Знамениті люди, як ніхто інший, прагнуть бути ідеальними в усьому. Особливо це стосується їх зовнішнього вигляду. Тому…

» » Харчовий вуайеризм