Відкрити спільний бізнес

Може ви підете додому? - Терпляче вмовляла я клієнта, який був уже сильно п`яний.

-Мені здається, вам не варто більше пити, а ви все вимагаєте пива ... Давайте-ка, закругляйтеся - і додому, спати. Домовилися? В цей час з підсобки вийшла шефиня.

- Що ти виробляєш ?! - Сердито прошипіла вона мені на вухо. - Чому відмовляєшся обслуговувати клієнта ?!

-Я попросила, щоб він пішов, - пояснила їй, киваючи на чоловіка, ледь стоїть біля бару. - Йому краще лягти спати, а не купувати черговий келих.

- Значить так, дорогенька, продай йому випивку, - твердо сказала Маргарита.

-Ти йому що, мама, щоб вважати, скільки він випив? Бажання клієнта для нас завжди закон, тим більше, якщо ми на цьому непогано заробляємо. І взагалі не забувай, що парадом командую тут я!

Я подала чоловікові пиво. Він насилу дійшов з ним до столика, випив буквально ковток, а потім поклав голову на стіл і міцно заснув. Як мені все це набридло!

Кожен день одне й теж. Ті ж п`яні пики, моторошний запах перегару і сигаретний дим стовпом ... Звичайно, жоден порядний клієнт сюди не зайде: кому захочеться бачити це неподобство, де можуть нахамити, принизити або навіть вдарити? Можна пошукати місце і пристойніше.

У момент моїх роздумів в кафе зайшли дві жінки років сорока п`яти, добре одягнені, дуже доглянуті. Я радо їм посміхнулася, але вони, гидливо заглянувши в зал, тут, же вийшли. З жалем проводила панянок поглядом, абсолютно не ображаючись. На їх місці я вчинила б так само: ні за які пряники не стала б сидіти в такому гадючників.

- Ех ... - сумно зітхнула, знову мріючи про те, щоб ця забігайлівка перетворилася в зовсім інше місце -Красивое, затишне, тихе ... Я тисячу разів говорила шефині, що потрібно змінити меню, позбутися всіх цих п`яниць і зробити ставку на численних відвідувачів з розташованого поруч торгового центру.

Або інших людей, яких можна залучити яскравою вивіскою. Але Марго тільки крутила пальцем біля скроні і говорила, щоб я перестала мудрувати.

- Дорогенька, я зробила бізнес саме на цих клієнтів і має намір продовжувати в тому ж дусі, - повторювала вона.

- І вам не набридли їх вічно опухлі морди? - Дивувалася я. - Постійні скарги сусідів на шум? Міліція?

- За все потрібно платити, і все в цьому житті має свою ціну. Але поки я в плюсі ... Сама розумієш, - посміхнулася Марго.

- А чому ви думаєте, що з іншими клієнтами ... - почала я, але мене перебив якийсь чоловік. Він вийшов з туалету і поскаржився, що там безлад.

- Іра, - уїдливо посміхнулася мені господиня. - Чи вистачить просторікувати. Бери ганчірку і займися своєю роботою. Драя туалет, я мріяла про свій власний бізнесі. Точніше, це було б кафе Маргарити, але абсолютно в іншому стилі. Взимку тут обов`язково горів би вогонь в каміні, клієнти смакували б гаряче вино і шоколад. Влітку працював би кондиціонер, а відвідувачам подавався апельсиновий фреш. І ніяких п`яниць, бійок, скандалів! Все дуже пристойно і цивілізовано ... Я не сиділа на місці - постійно шукала можливість реалізувати свою мрію. Ми з сестрою продали будинок, успадкований від батьків, а гроші поділили між собою.

Сума здавалася великий, але, як з`ясувалося, за такі гроші мрію не здійснив. Їх було занадто мало, щоб купити кафе, але досить багато, щоб витратити просто так. Не знайшовши кращого виходу, я залишила всю суму в банку, на депозиті. Нехай грошики трохи на мене попрацюють. Може, потім трапиться нагода вигідно вкласти їх в щось вартісне. Від приємних думок відволік незрозумілий шум. Вийшовши з туалету, я побачила, що в нашому закладі знову вибухнув скандал. Та й до бійки, мабуть, зовсім недалеко. Як же мене все це дістало ... Уже через півгодини перед забігайлівці зібрався натовп роззяв, машина «швидкої допомоги» і міліція. Не перший раз мені довелося розповідати представникам влади про те, що трапилося. Люди, що живуть поблизу, досить голосно обурювалися, вимагаючи «закрити цю забігайлівку». Я їх прекрасно розуміла і дуже співчувала. Зате Марго злобно і невдоволено поглядала на натовп.

- Недоумки! Сплять і бачать, як би іншим нормальним людям створити проблеми, - сердито прошипіла вона мені на вухо.

Але потім шефиня не витримала і вплуталася в сварку з жінкою, яка кричала голосніше всіх. Напевно, від злості Марго зовсім перестала себе контролювати, тому стала ображати мешканців. Я знала, що з цього не вийде нічого хорошого. На щастя, поруч був наряд міліції і всіх розігнав.

Я мовчки пішла до барної стійки. Стояла і зосереджено протирала келихи. Коли шефиня повернулася, поставила їй один лише питання:

- А ви б хотіли жити біля такого закладу? Щоб кожен раз серед ночі ваших дітей будили крики і мат? Марго з таким щирим здивуванням подивилася на мене. А потім заявила.

- Так нехай переїжджають, якщо їм погано! -А Мені весь час здавалося, що ми повинні намагатися жити з сусідами мирно. І я була права. Тому що наступні кілька днів принесли дуже багато неприємних сюрпризів. Мешканці написали на нас скаргу. Згадали все: і нічні крики, і бійки, і останню сварку з господинею. Спочатку мою шефиню викликали в міліцію. Потім в кафе прийшло кілька інспекторів. Вони перевірили всі, і Марго стала отримувати попередження. Її заклад вимагало ґрунтовного ремонту і ... змін.

- Але це, же буде коштувати цілий стан! - Жахнулася Маргарита, переглянувши результати всіх перевірок.

- А якщо цього не станеться?

- Тоді будуть чергові штрафи, а потім кафе закриють! - Застогнала вона.

В той день я вперше бачила її по-справжньому наляканою. Хоча раніше мені здавалося, що Марго нічого не боїться. Вона в стані була поставити на місце навіть цілу юрбу п`яних мужиків ...

- Що робити?! - Переживала шефиня.

- Може, кредит? - Порадила їй.

- Черговий ?! Мені його не дадуть. Я недавно купила квартиру! Розраховувала, що кафе буде приносити прибуток ...

- Мені шкода, що так сталося ... - прошепотіла я, хоча вже давно передбачала, що все закінчиться саме так.

Тієї ж ночі я стала обдумувати один варіант. Розповіла чоловікові, проте він став відмовляти мене від втілення цієї ідеї в життя. Але чим більше Ілля говорив «ні», тим соблазнительнее мені здавалася моя вигадка. І настав день, коли Маргарита з сумом повідомила, що їй доведеться продати кафе.

- Але є інший вихід, - заперечила я.

- Цікаво, який ?!


- Знайти інвестора, який вкладе гроші і стане вашим співвласником.

- Іра, - шефиня здивовано подивилася на мене, - ти що, п`яна?

- Ні! Ви ж знаєте, що я не п`ю! Просто у мене є деяка сума грошей. Цього має вистачити на ремонт. Але натомість я стану вашою компаньйонкою.

- Ти з глузду з`їхала! Адже це мій бізнес!

- Я пам`ятаю. Але вибір у вас невеликий: або продати кафе, або його закриють. А так є реальний шанс ще попрацювати ...

Я точно знала, як переконати Маргариту. Незважаючи на всі свої недоліки, вона дуже дорожила своїм закладом.

- Якщо погодитеся на мої умови, то нічого не втратите. Ви, як і раніше, будете отримувати прибуток від кафе, може, спочатку трохи менше, ніж раніше, але з часом вона збільшиться. Маргарита попросила один день, щоб подумати. Я знала, що вона погодиться.

Чоловік на мене трохи образився. Він боявся, що партнерство з Маргаритою не принесе нам нічого доброго. Але за три роки спільної роботи зі своєю шефинею я встигла її добре вивчити, тому знала: у мене все вийде. Коли на наступний день вона з`явилася на роботі і повідомила, що приймає пропозицію, я посадила її за стіл і строго повела мову:

- Кафе повністю зміниться. Ми назавжди відмовимося від п`яниць і горілки на розлив. Це буде дуже пристойний заклад ... - Маргарита здивовано дивилася на мене. - Нам знадобиться реклама. Спочатку варто залучити жителів сусідніх будинків і клієнтів торгового центру. У нас можна буде перекусити, випити кави або коктейль. Курити теж заборонимо. Але перед тим як перейти до справи, попросимо юриста скласти договір. Наше партнерство повинно бути оформлено офіційно.

- Бачу, ти все обдумала і передбачила, - Маргарита сумно посміхнулася.

- Ну звичайно, інакше не можна. Самі знаєте, в якій країні ми живемо. Не дай бог що, я ж потім нічого не доведу. А ризикувати пристойною сумою не має наміру.

- Це правильно, - погодилася Марго.

- Значить, ви згодні?

- А у мене є вихід?

- Компаньйони? - Я простягнула їй руку.

- Компаньйони! В такому випадку, давай на «ти». А то якось безглуздо виходить ... Я повністю занурилася в роботу. Втомлювалася страшно, але знала, що тепер працюю не на Марго, а на себе, тому намагалася як ніколи. Відкриття оновленого кафе було заплановано напередодні різдвяних свят.

- Невдалий час, - невдоволено морщилася моя партнерка. - Всі люди сидять вдома, ніхто не ходить по шинках!

- За забігайлівках, звичайно ж, не ходять, а в наше кафе прийде дуже багато народу, - клятвено пообіцяла я їй. Спочатку написала привітання зі святами на листівках і розклала їх у поштові скриньки в сусідніх будинках. Вже на наступний день до нас завітали дві жінки. Я запропонувала їм сісти, хоча кафе ще не було відкрито. Розповіла, що тут буде, і запросила на відкриття. Вони обіцяли прийти.

- Ну, ще б не погодилися! Адже все буде безкоштовним! - Скривилася Марго.

- Ну, а як ти хотіла? У всіх перелічених місцях на відкритті все безкоштовно! А нам з тобою, крім цього, ще потрібно задобрити сусідів за всі попередні бешкети. Зате люди побачать, що такого неподобства більше не повториться. І їм добре, і нам з тобою прибуток.

Я виявилася права. Наше кафе з кожним днем ставало все популярнішим. Але з`явилася інша проблема - моя компаньйонка. Вона продовжувала ставитися до мене як до своєї підлеглої: давала вказівки, сама приймала рішення. На мої зауваження виправдовувалася: мовляв, забуває про те, що вона не шефиня.

Вибачалася і ... знову робила те ж саме. Але одного разу я вибухнула. Моя партнерка весь вечір просиділа за столиком зі своїми друзями, я ж в цей час обслуговувала не тільки клієнтів, але і їх столик. Коли вони йшли, Марго сказала, що її приятелі не будуть платити за частування.

- Тобі не здається, що це занадто?

- Не перебільшуй! Я ж не могла взяти з них гроші! - Виправдовувалася вона.

- Значить так. З цього дня ти платиш за своїх, а я за своїх друзів виключно зі своєї кишені. Ясно?

- Але хіба ... - почала бурмотіти Маргарита, але в цей час її перебила жінка, яка виходила з туалету. Вона зніяковіло сказала, що там брудно.

- Вибачте. Зараз ми приберемо, - і запитально подивилася на Марго. Та неодмінно втупилася на мене.

- І чого ти чекаєш? - Запитала Марго.

- Як чого? Зараз твоя черга!

- Що ?! - Обурилася вона.

- Ти що, забула? Ми тепер партнери. Прибуток ділимо навпіл. І з роботою так само. Тепер парадом командуєш не ти, а МИ! Так що, або наймай прибиральницю, або ганчірку в руки - і вперед!

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Розлучення: зрада чоловіка фото

Розлучення: зрада чоловіка

Коля вже вдруге дзвонив, я спізнювалася. Буду через півгодини, - пообіцяла коханому. - Жди ... Мамуся, можеш закрити за…

Любов зла штука фото

Любов зла штука

Допомагаючи молодшої сестри і маленької племінниці, я намагалася не звертати уваги на те, що її чоловік ставав…

Перша любов не забувається фото

Перша любов не забувається

Я поправила чубчик і прискіпливо оглянула своє відображення. Сьогодні мені як ніколи хотілося мати гарний вигляд, тому,…

Психологія: нещасна любов фото

Психологія: нещасна любов

Серце моє було вільно. Серед співробітників поки ніхто особливо не залучав. Але якось зустріла хлопця, в якого відразу…

Таємні любовні відносини фото

Таємні любовні відносини

Цього року перший сніг з`явився досить-таки пізно. Сніжинки, падаючи на вії, раптом нагадали мені про початок…

Я щаслива, що ти моя подружка фото

Я щаслива, що ти моя подружка

З Нелею ми познайомилися на курсах англійської мови. І дуже швидко подружилися. У нас увійшло в звичку після занять…

Закрити плетусі рот фото

Закрити плетусі рот

Вона знає все про вас і ваших друзів. Вона знає навіть більше: навіщо, чому і як ви поступите завтра, через місяць,…

Нервова анорексія і булімія фото

Нервова анорексія і булімія

Життя так закрутила гайки, що іноді мені здавалося: виходу немає і не буде ніколи. Я колола як проклята, бо два роки…

Дитині мало приділяють уваги фото

Дитині мало приділяють уваги

Прагнеш жити Умій вертітись! Ось ми з чоловіком і крутилися, як могли. Але тільки в турботах про бізнес зовсім забули,…

Анна семенович, інтерв'ю фото

Анна семенович, інтерв'ю

Анна Семенович інтерв`ю.В її житті було багато чого від дуетів до соло. Вона вибрала останнє. музику«Якщо комусь…

» » » » Відкрити спільний бізнес