Подарунок для дитини до нового року

У моїх руках опинилася іноземна грошова купюра і коробочка з духами. Я захоплено дивилася на добру фею, що зробила диво.

- Спасибі, - прошепотіла я.

- Як тебе звати?

- Катя.

- Побажай мені щастя, Катя, - попросила жінка, з надією дивлячись на мене. Ми, і це було очевидно, потребували один одного.

Яка вона була красива! Я заворожено дивилася на тонке бліде обличчя і мовчала.

- Ну ж, Катюша, - ласкаво підбадьорила вона.

- Ви обов`язково будете щасливою! - І звідки впевненість з`явилася в моєму голосі?

- Дякую Катю. Ти мене врятувала, - сумно прозвучали слова.

Я дивилася услід віддаляється силуету і плакала дитячими сльозами щастя. Ось воно, здійснилося, і мені теж подарували подарунок - нехай не Дід Мороз, але добра чарівниця! Притискаючи до себе білу коробочку і гроші, я піднімалася по сірій, з вищербленими ступенями сходах і відчувала себе принцесою на балу. Старий смердючий під`їзд не псував враження, я просто не помічала його убогості, щастя було всередині мене, і воно освітлювало все навколо. Коли двері квартири відчинилися, і я побачила сердиту маму, яка тримала на руках мою маленьку сестричку, чарівність випарувалося.

Я простягнула мамі гроші, коробочку же сховала за спину.

- П`ятдесят доларів! Ти де їх взяла? Вкрала? - Зло запитала мама.

- Мені тітка дала, - тихо відповіла я.

- Тітка їй дала! Так я тобі і повірила. А що за спиною?

- Подарунок. Від чарівниці. Я тобі його не дам, - і звідки з`явилася ця сміливість у мене, завжди тихій і слухняною, навіть забитої дівчинки ...

А ну-ка швидко показуй, що там у тебе?

Мати смикнула мене за руку, інший вона тримала однорічну Світлану, і тому я змогла ухилитися і прослизнути в кімнату, міцно притискаючи до себе білу коробочку.

Я швидко накинула гачок, мама вже стукала в двері, але я встигла. Я поставила блискучу коробочку на стіл і спочатку помилувалася їй, розглядаючи написані чорним на білому «№ 5», а внизу латинські букви. Це потім я дізналася, що в моїх руках виявилися одні з найзнаменитіших духів - «Шанель № 5» і назавжди таємницею для мене залишиться вчинок прекрасної жінки, яка подарувала мені дитяче щастя. А тоді я, німіючи від захвату, розірвала целофанову обгортку, і відкрила коробочку. Невеликий флакончик з жовтою рідиною постав моєму погляду. Я обережно відкрила пробку і піднесла до обличчя - на мене війнуло свіжим запахом жасмину і троянди, запахом багатства і успішності. І потім запах цих духів завжди нагадував красиву жінку, зустріч з якою змінила моє життя. І вже коли я сама стала дорослою і дечого в житті досягла, користувалася, та й зараз користуюся цими духами.


Мамі тоді я так двері і не відкрила. Я її не боялася, хоча вона грізно кричала, трясучи окриками повітря:

- Катька, відкрий, тварюка! Що за дівка підла, відкрий, кажу!

Сестричка заливалася плачем, і мати, нарешті, пішла від дверей, зло, прокричав наостанок:

- Ну, я з тобою завтра поговорю.

Я лягла спати голодною, заснула щасливою, притиснувши до себе коробочку. На ранок я її заховала, попередньо капнув на руку і розтерши крапельку на зап`ясті. Моя мама завжди була сердитою, я не пам`ятала її в іншому стані - завжди насуплені, заклопотана, зла. Напевно, життя змусило її бути такою, а, може, дідусеві гени сердитості передалися. Посміхалася вона вкрай рідко, і посмішка виходила завжди зловісної. Але все-таки вона дбала про мене і моєї сестрички як могла. А могла вона небагато - робота і ще раз робота, щоб нас прогодувати абияк, так що одягнені та взуті ми були дуже бідненько, але чистенько.

Я в десятирічному віці стала ще розумнішими Свєти. Я забирала її потім і з садка, годувала. Мама приходила з роботи роздратованою і втомленою. Батька свого я не знала. Однак коли мені було сімнадцять років я спробувала завести розмову про нього, але мама тут, же мене зупинила:

- Не було і ніколи тебе татка. Змирися і не питай більше про батька.

У той пам`ятний новорічний ранок я вийшла з кімнати щасливою, а мама, принюхуючись, запитала:

- А, з`явилася - НЕ запилилася. Ти чим це развонялась?

- Нічим, мама.

Я вже звикла не відповідати на мамину грубість, і іноді мовчки, терпіла образу, іноді відповідала нейтрально, щоб мама не розлютилася.

На початку літа я повідомила мамі про своє рішення вступати до вузу.

- Ти хочеш нас кинути, ти завжди була егоїсткою, Катька.

- Мам, я ж ... - Роби що хочеш, але запам`ятай - я тобі, ні копійки не дам, - не бажаючи слухати мене, відрізала мама.

Поїхала до Києва і зуміла вступити на бюджетне місце на факультет економіки.

Вчитися і працювати було дуже важко, особливо перший час. Але кожні два тижні я, накупивши подарунки, їхала додому. Вже хто був мені радий - так це Свєтка. Мама і раніше була всім незадоволена:

- І навіщо тобі це утворення? Допомагала б краще нам.

Я закінчила університет, влаштувалася працювати в іноземну фірму. Заробітки дозволяли одягати-взувати Свєтку, збирати на квартиру, а сама я звикла до дуже скромного існування.

Особисте життя у мене не складалося. Перше кохання - Вітя - вмів будувати повітряні замки, при цьому нічого не роблячи для втілення в життя своїх ідей. Потім з`явився Кирило, який вважав себе центром світобудови, і я була зобов`язана виконувати найменші його бажання. Я зібралася з духом і сказала йому все, що про нього думаю, ми розлучилися. І ось скоро Новий рік. Я буду знову одна, в своїй орендованій квартирі. На столі - пляшка шампанського, фрукти та цукерки. І обов`язково - флакончик. Той самий - Шанель № 5. Я вірю - щастя близько.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Любов зла штука фото

Любов зла штука

Допомагаючи молодшої сестри і маленької племінниці, я намагалася не звертати уваги на те, що її чоловік ставав…

20 Гірших фраз для ліжка фото

20 Гірших фраз для ліжка

Багато хто погодиться, що ліжко це не найкраще місце для жартів, і все ж іноді буває є над чим посміятися, а іноді…

Таємні любовні відносини фото

Таємні любовні відносини

Цього року перший сніг з`явився досить-таки пізно. Сніжинки, падаючи на вії, раптом нагадали мені про початок…

Невдача в особистому житті фото

Невдача в особистому житті

Все в моїй долі складаються так, як не хотілося б. Я не відчувала від життя радості, а тільки одне лише роздратування…

Закрити плетусі рот фото

Закрити плетусі рот

Вона знає все про вас і ваших друзів. Вона знає навіть більше: навіщо, чому і як ви поступите завтра, через місяць,…

Співачка глюкоза, біографія фото

Співачка глюкоза, біографія

Глюкоза ... мила дівчина.Сама сонячна і усміхнена дівчина на естраді Глюкоза розповість нам про своє авантюризмі, щастя…

Співачка юлія савічева фото

Співачка юлія савічева

Юна, вибухова і не погодам безпосередня співачка Юлія Савічева повідає нам про свої творчі злети й падіння після…

» » » Подарунок для дитини до нового року