Ходіння по муках: ксенія собчак проти рпц

Ходіння по муках: Ксенія Собчак проти РПЦ
Відома телеведуча, світська левиця і опозиційна активістка Ксенія Собчак все активніше бере участь в політичному житті країни. Ксенія відкрито висловлює свою думку, в тому числі і стосовно діяльності РПЦ. Не так давно в своєму Twitter вона написала: «Я віруюча людина. І мене ображає поведінка РПЦ, VIP-проходи до поясу Богородиці, котли за тридцятку, розправа з Pussy Riot і спайка з владою ».
У листопаді 2011 року, коли вся країна обговорювала величезні черги в Храм Христа Спасителя з паломників, охочих потрапити до чудотворного Поясу Богородиці, в мікроблозі Ксенії Собчак з`явилася інформація про те, що до святині можна пройти по «віп-квитків», інакше кажучи - по блату. В якості підтвердження своїх слів Ксенія вклала фотографію пропуску. Ця новина миттєво переросла в скандал, до обговорення якого приєдналися навіть ті, хто ніколи не ходив до церкви.

Представники РПЦ не заперечували існування пропусків для «обраних» і прокоментували ситуацію наступним чином: «Ми йдемо до святині для того, щоб стати чистіше. Не потрібно нікого засуджувати. Якщо людина проходить без черги, по блату - може, це єдиний досвід молитви у цієї людини ».

У лютому 2012 року Ксенія Анатоліївна дорікнула РПЦ, що та підтримує чинну владу і залежить від неї. Свою думку світська левиця висловила після передвиборної зустрічі Володимира Путіна з релігійними діячами, коли патріарх всієї Русі Кирило високо оцінив діяльність тоді ще майбутнього президента в ролі прем`єр-міністра.

Представники РПЦ визнали, що церква протягом всієї історії зверталася і звертається до учасників політичного процесу, але при цьому не намагається подобатися всім. За словами протоієрея Всеволода Чапліна, голови синодального Відділу по взаєминах Церкви і суспільства, церква неодноразово викривала влада і вказувала на невирішені в країні проблеми, але це не говорить про те, що церква повинна підтримувати погляди і діяльність опозиції.


Ксенія Собчак не утрималася від коментарів і з приводу ще одного обговорюваного події - виступи скандальної панк-групи Pussy riot в Храмі Христа Спасителя. Собчак зізналася, що вона не підтримує цю акцію, але ще більше не підтримує реакцію на неї. На думку Ксенії, представники духовної влади повинні бути більш терпимими і розуміють до молодих дівчат, які просто хотіли заявити про себе і вибрали для цього не найвдаліший спосіб. «Ці хуліганки хотіли епатажно себе проявити, і їм дали таку можливість, а якби на акцію прореагували терпиміше, то їх епатаж пішов би в нікуди », - пояснила Ксенія.

Що стосується своєї віри, то Ксюша називає себе віруючим, але не релігійною людиною: «Я не можу себе зарахувати до православної конфесії чи до якоїсь іншої, хоча я хрещена».

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Стиль ксении собчак фото

Стиль ксении собчак

Мабуть, немає такої людини, яка б не знала, хто така Ксенія Анатоліївна Собчак. Вона постійно перебуває на виду. І,…

Особисте життя ксении собчак фото

Особисте життя ксении собчак

Ксенія Собчак стала практично культовою фігурою нульових. У нашій країні, мабуть, немає жодної людини, який був би до…

Персона: ксенія собчак фото

Персона: ксенія собчак

Ксенія Собчак - всім відома телевізійна ведуча. Одна з трьох провідних реаліті-шоу на телеканалі ТНТ -…

» » Ходіння по муках: ксенія собчак проти рпц