Здоров'я і материнство

Материнство позитивно впливає на розвиток розумових здібностей жінки. На думку дослідників, після народження дитини мозок жінки починає стрімко розвиватися. При цьому, як з`ясували вчені, пологи позитивно впливають не тільки на розумові здібності жінки.

Дослідження також показали, який ефект роблять пологи на жінок, які вирішили завести дитину в пізньому віці. Материнство дає жінкам різкий поштовх у здатності до запам`ятовування і навчання - до такого висновку прийшли вчені Крег Кінслі з Ричмондского університету і професор Келлі Ламберт з коледжу Рендольф-Макон.

Вчені стверджують, що позитивний ефект від народження дитини, пов`язаний зі змінами розміру і форми окремих зон мозку, може протривати кілька десятиліть, пише The Times.

Причини позитивних змін у мозку пов`язані з вивільненням гормонів, а також з активізацією його структур, що виникає під час догляду за дитиною. Гормональні коливання під час вагітності, пологів і годування грудьми збільшують розміри клітин в окремих ділянках мозку. Мова молодих матерів може бути обмежена сюсюканням і курликанням, але їх мозок стрімко розвивається в міру того, як вони пристосовуються до змін, пов`язаних з появою дитини.


Спостерігається також загострення сприйняття, завдяки якому жінки впізнають дитину, орієнтуючись, зокрема, на запахи і звуки. Проблема в тому, що більшість матерів в перший час після пологів занадто виснажені, щоб активно використовувати свої нові розумові здібності, до того ж їх наявність замаскована неминучим недосипанням. Дослідники пишуть: «Материнство пов`язане з багатьма перевагами, тому що мозок матері намагається" вирости ", щоб відповідати вимогам, що пред`являються йому новим станом».

Медики говорили про користь пізньої вагітності давно і продовжують говорити. У випадку з пологами в більш пізньому віці жіночий мозок отримує додаткові сили в той самий період, коли зазвичай починається погіршення пам`яті, властиве зрілому віку. Таким чином, розумове здоров`я продовжується. Крім того, пологи, на думку вчених, позитивно впливають не тільки на розумові здібності жінки, але і на її загальнофізичний стан. Незважаючи на те що з часом здоров`я жінки послаблюється і фізіологічне навантаження може переноситися важче, ніж у молодому віці, при пологах після 40 років включаються приховані резерви організму - адже тепер жінці потрібно встигнути виростити дитину. Тому, на думку англійських вчених, у зрілих матусь є всі шанси дожити до 100 років.

Втім, шанс порозумнішати після народження дитини є і у батька, говорять вчені. Чоловік не може розраховувати на гормональні зміни, що сприяють поліпшенню роботи мозку, проте якщо він буде брати активну участь у вихованні дитини, то стимуляція мозку, також пов`язана з новими випробуваннями, призведе до поліпшення його роботи.

krasotke.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Біологічний годинник жінки фото

Біологічний годинник жінки

Біологічний годинник жінки - це поняття, що припускає здатність жіночого організму виробляти потомство. У минулі кілька…

Народження першої дитини фото

Народження першої дитини

Століттями вважалося, що найоптимальніший вік жінки для народження першої дитини - 20-25 років. Вагітність, яка…

Як зберегти здоров'я мозку фото

Як зберегти здоров'я мозку

Практично кожна людина після 50-ти років страждає від тих чи інших форм втрати пам`яті. Іноді це елементарна…

Шкідливі звички і вагітність фото

Шкідливі звички і вагітність

зловживання наркотиками"Вагітні жінки, які вживають кокаїн, героїн, барбітурати та амфетаміни, наражають на небезпеку…

» » » » Здоров'я і материнство