Роздільний бюджет

роздільний бюджет
Ще зовсім недавно сама думка, що у сім`ї може бути роздільний бюджет, здалася б неможливою. Але в міру того як зміцнювалася ідея рівноправності статей, а також із зростанням добробуту переважної маси людей і з широким впровадженням в побут інституту громадянського шлюбу, така форма бюджету ставала все більш поширеною.
Колишня модель сім`ї, довгі століття здавалася непорушною, мала на увазі чіткий поділ обов`язків і ролей подружжя. Головним обов`язком чоловіка було забезпечувати сім`ю всім необхідним, головним обов`язком дружини - виховувати дітей і розумно, дбайливо вести господарство. Іншими словами, чоловік приносив гроші, а дружина їх витрачала, зрозуміло, з дозволу глави сім`ї. При цьому дружині не заборонялося також вносити свою частку в сімейний бюджет, заробляючи рукоділлям, пранням, продажем домашньої випічки і т.п.

Тепер же в розвинених країнах ця модель пішла в минуле. Жінки працюють нарівні з чоловіками, іноді, вносячи не менший (а то і більший) внесок в сімейну касу. Тому їх часто не влаштовує необхідність узгоджувати з чоловіком будь-які витрати. «Я заробляю - я і вирішую, що купувати на свої гроші!» - Такою логікою вони керуються. А дивлячись на це, і чоловіки вирішують: «Ну, тоді я буду витрачати зароблене на що хочу!»

Крім того, якщо раніше саме поняття «цивільний шлюб» однозначно трактувалося, як перелюбство, співжиття, і викликало загальний осуд, то тепер цього немає. У наші дні все більше пар воліють жити не в офіційно зареєстрованому, а в цивільному шлюбі. Головне пояснення цьому: «Нам треба перевірити свої почуття, переконатися, що ми не зробимо помилку». А, оскільки «перевірка» ще не завершена, то і вести загальний бюджет такі пари часто вважають недоцільним. Інша людина почне витрачати свої грошенята на власний розсуд, а потім раптом виявиться, що він тобі не підходить, і ніякої весілля не буде? Ну вже немає!


Це, по крайней мере, зрозуміло. Але чим пояснити, що часом на роздільне ведення бюджету переходять, здавалося б, вірні, дружні і люблячі пари, довгий час перебувають в щасливому шлюбі, у яких все було спільним? Тут теж чимало причин. З роками, на жаль, ні здоров`я, ні характер не змінюється на краще. Природні зміни психіки можуть проявитися в формі старечого егоїзму, зайвої підозрілості, скупості. Класичний приклад цього описаний в книгах М. Горького, дідусь Каширін вважав чаїнки, перед тим, як залити їх окропом, а потім почав окремо від дружини купувати масло для лампадки, не забуваючи скаржитися: «Опівало ви мене, об`їдають».

Звичайно, іноді у веденні роздільного бюджету немає нічого поганого, поганого. Але подумайте: адже сім`я - одне ціле.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Психологія: щаслива сім'я фото

Психологія: щаслива сім'я

Кожна дівчина ставить певні цілі у своєму житті. Природно, все починається з себе коханої, потім коханого чоловіка,…

Сімейний бюджет: як планувати фото

Сімейний бюджет: як планувати

Мало хто при вступі в шлюб замислюється про фінансові питання майбутньої сім`ї. Найчастіше це виникає тільки тоді, коли…

Цивільний шлюб. Чи є щастя? фото

Цивільний шлюб. Чи є щастя?

Цивільні шлюби вже давно перестали бути рідкістю. Але суперечки прихильників і противників таких відносин все не…

» » Роздільний бюджет