Вплив імені на долю

Вплив імені на долю
Чи впливає ім`я, дане дитині при народженні, на його майбутню долю? Gредкі свято вірили: впливає, та ще й як! Не випадково дитині на Русі давали два імені: «таємне», яким його нарікали при хрещенні, відоме тільки батькам і найближчим людям, і «публічне», яким його називали в побуті. Це робилося для того, щоб «відвадити» нечисту силу від головного імені, залучити її увагу до імені другорядного.

До цих пір багато людей вірять, що ім`я людини багато в чому визначає його долю. Воно як би його «дороговказ». Опоненти резонно заперечують: виходить, якби біснуватого фюрера при народженні нарекли НЕ Адольфом, а наприклад, Гансом, Дітріхом або Ервіном, чи не почалася б 2-а Світова війна? Виходить, що від такої незначної дрібниці залежить життя десятків мільйонів людей? Нісенітниця! Смішно навіть подумати!

Швидше за все, істина лежить десь посередині.

Так, з одного боку, ім`я - це всього лише ознака, за яким одну людину можна відрізнити від іншого. Начебто зростання, статури, форми обличчя, кольору очей і волосся. Абсолютно права була Джульєтта, говорить своєму коханому: «Що значить ім`я? Роза пахне трояндою, Хоч трояндою назви її, хоч ні ».

І просто чудово висловився про це знаменитий герой Фенімора Купера, хоробрий і благородний «Звіробій» - мисливець Натті Бампо: «Найбільшого боягуза, якого я знав у своєму житті, звали Левом!»


З іншого боку, ім`я у багатьох народів знаходиться в нерозривному зв`язку з прізвищем, а в деяких і з по батькові. І якщо це поєднання звучить не тільки органічно, а й красиво, людина інстинктивно відчуває гордість за сам факт належності і до своєї сім`ї, і до свого народу. А це дуже важливо для пробудження в ньому здорового честолюбства, бажання досягти успіху в якій-небудь справі, прославити своє ім`я. У цьому сенсі, добре підібране ім`я дійсно може виявитися «дороговказною зіркою».

І навпаки, якщо ім`я і саме по собі не найвдаліший, а вже в поєднанні з прізвищем та по батькові взагалі викликає вибух реготу, про яку гордості і ентузіазмі людини, яким їм наділений, можна говорити? Його можна тільки щиро, від щирого серця, пошкодувати. Дуже добре в свій час сказав про це чудовий поет Маршак:

Якщо тільки ти розумний,
Ти не даси хлопцям
Настільки вигадливих імен,
Як Протон і Атом.
Нехай зрозуміють батько і мати,
Що з прізвисько цим
Століття доведеться вековать
нещасливим дітям.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Роль імені в житті людини фото

Роль імені в житті людини

Яке питання ми задаємо, після того, як дізнаємося, дівчинка народилася в сім`ї або хлопчик? Вірно: "Як назвали?" Чому…

Як вибрати ім'я дитині фото

Як вибрати ім'я дитині

Як же вибрати ім`я дитині? Як не помилитися з вибором імені? Визначених правил або інструкцій не існує, але є деякі…

Вибір імені для дівчинки фото

Вибір імені для дівчинки

Як назвати доньку - вельми непросте питання, адже у кожної людини є свої улюблені і красиві імена для дівчинки. Перед…

Що в імені тобі моєму фото

Що в імені тобі моєму

Ім`я є невід`ємною частиною особистої історії кожної людини. Забавна прислів`я говорить: «Як корабель назвеш, так…

Як дізнатися число імені фото

Як дізнатися число імені

Ще древні вважали, що кожне ім`я накладає свій відбиток на долю і характер людини. Саме тому і з`явилася наука, яка…

Яким ім'ям назвати дитину фото

Яким ім'ям назвати дитину

Народження дитини - це велике щастя. Але кожен батько стикається з одним і тим же питанням - як же назвати малюка? Адже…

Яке значення імені агату? фото

Яке значення імені агату?

Вплив імені на людську долю відомо з найдавніших часів. Вважалося, що дане при народженні ім`я буде допомагати людині в…

» » Вплив імені на долю