Психологія і робота з субличностями

Психологія і робота з субличностями
Сучасний світ ставить досить жорсткі вимоги до особистості. Щоб бути успішним і гармонійним людиною, потрібно володіти певним набором якостей. У гонитві за цим люди перечитують масу літератури від психології до езотерики. Чи допомагає це зробити глибше і ширше нашу душу, сформувати або зміцнити наше «Я»?

У різних ситуаціях ми проявляємо різні боки нашої особистості, різні якості, різні бажання і почуття. часто психологічні конфлікти всередині людини виникають тому, що психічні процеси - бажання, почуття, емоції - розрізнені і навіть суперечать один одному (наприклад, бажання є смачно і багато і бажання схуднути). Ці елементи в кожній ситуації утворюють щось на зразок особистості в мініатюрі.
Основоположник теорії психосинтеза, Роберто Ассаджиоли, італійський психіатр, психотерапевт і психолог, назвав ці розрізнені структури, процеси або частини особистості "субличностями".

Виступаючи в певних ситуаціях на перший план, субличность може керувати діями людини, мислити від імені всієї особистості в цілому, у неї є свої власні рушійні мотиви, часто відмінні від стилю життя і мотивів інших субособистостей. Загалом просторі особистості можуть бути актор і мислитель, звідник і ледар, організатор і добряк і т.д. Кожна субличность намагається за всяку ціну задовольнити свої потреби, реалізувати бажання, навіть деструктивними способами. Цей процес протікає несвідомо.

Тому часто виходять ситуації, коли прийняте рішення або дія виявляється в подальшому небажаним, виникає відчуття: «я цього не хотів, а знову зробив». Зроблене було продиктовано якимись прихованими мотивами або страхами. Людина вважає, що він діє як цілісна особистість, а в дійсності їм управляє лише невелика, що отримала відносну автономію, частина особистості. Тобто субличности сприймаються як відносно самостійні частини нашої особистості. Але їх окреме функціонування аж ніяк не сприяє нашій цілісності і зростання.


Робота з субличностями спрямована на усвідомлення, прийняття, об`єднання розрізнених частин так, щоб виникла гармонія, внутрішня сила-і на осягнення свого істинного «Я», виявлення об`єднуючого центру особистості, розкриття внутрішнього потенціалу. Зміна, трансформація хоча б однієї субличности впливає на всю психіку в цілому. У той же час, основна думка теорії психосинтеза полягає в розумінні того, що «Я» і «мої частини» (тіло, вчинки, почуття, думки) - не одне і теж. Наприклад, «я» і «мій гнів» - не рівні, «я» переживає почуття, обумовлене ситуацією, але не тотожне йому. Розуміння цього змінює сприйняття власних страждань і дозволяє виробити до них більш позитивне ставлення.

Робота з субличностями - одна з основних форм роботи в техніці психосинтеза. Це звернення свого погляду на внутрішній світ, звернення до своїх внутрішніх ресурсів. Методика роботи на перших порах передбачає взаємодію з тими субличностями, які потрапляють в поле нашого зору. Спілкуючись з ними, ми можемо тримати ситуацію під контролем. За аналогією з будовою всієї особистості, автори виділяють в субособистостей три рівня: підсвідомість, свідомість і надсвідомість. Підсвідомість - це рівень нижчої, тваринної енергії, що забезпечує існування. Усвідомлюючи певну частину «Я», ми отримуємо можливість відсторонитися і спостерігати за нею, це часто супроводжується почуттям просвітлення і звільнення, хоча можуть бути і інші емоції, переляк, наприклад. Але незалежно від цього, плюси в тому, що усвідомленість підвищується, і збільшується ступінь свободи.

Слід пам`ятати, що немає поганих або Xорошо субособистостей, всі вони висловлюють якісь життєво важливі частини нашого єства, хоча спочатку ці складові можуть здаватися негативними. Субличности стають шкідливими тільки тоді, коли контролюють поведінку особистості, нав`язують властиві собі стереотипи. Кінцева мета в роботі з субличностями полягає в тому, щоб сильніше відчути себе як "Я", як центр особистості.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Субличности людини фото

Субличности людини

Кажуть, переходити на особистості - неінтелігентно. Але нам все одно не терпиться декого обговорити. Ось, наприклад,…

» » Психологія і робота з субличностями