Як перестати ненавидіти

Ненависть .... Щаслива людина, яка жодного разу не відчував цього жахливого, що руйнує почуття, не корчився в душевних судомах, при цьому доброзичливо усміхаючись предмету ненависті, який не відчував мук від розуміння власного безсилля без будь-якої надії якось втихомирити злість. Аби не допустити відбирати хліб у психологів, жіночий журнал aboutginka.ru, проте, спробує розібратися в проблемі і, може бути, дати кілька слушних порад читачкам з приводу того, як позбавитися від напасті, а саме, як перестати ненавидіти.

У рубриці Основний інстинкт: домагання на роботі

Людиноненависництво - повільне самогубство.

(Фрідріх Шиллер)

Ненависть - сильне почуття неприязні до іншої людини, самого себе, невдоволення життям або обставинами. Люди здатні ненавидіти як власне тіло, так і весь навколишній світ. Найсильнішим і руйнівним почуттям є ненависть до себе подібним.

Іноді ненависть виникає в один момент в результаті якихось дій або висловлювань іншої людини, іноді злість і роздратування накопичується роками, в результаті перетворюючись в пекуче, непереборне відчуття, з яким практично неможливо впоратися.

Ненависть - руйнівний почуття. Вона дає людям масу енергії, яка при цьому не може бути спрямована ні на що позитивне. Ненависть жадає руїн і випаленої землі, чужого горя.
Ненависть в першу чергу шкодить тому, хто ненавидить. Хто ненавидить піддається її руйнівному впливу. Безліч хвороб як фізичних, так і психічних, викликані цим жахливим почуттям.

Посудіть самі, величезна негативна енергія буквально розпирає вас зсередини при вигляді об`єкта вашої злості або навіть згадки про нього. При цьому ви найчастіше не можете проявити свої емоції в усьому їх напруженні, доводиться стримувати себе. Куди дівається енергія? Правильно, вона проникає всередину, руйнуючи все на своєму шляху.

Відчуваючи, що більше так жити неможливо люди починають замислюватися над тим, як перестати ненавидіти. Ненависть не пройде сама по собі, це потрібно твердо засвоїти. Над лікуванням від ненависті потрібно довго працювати, щодня, щогодини. Якщо ви людина віруюча, допоможе звернення до бога і сповідь.

Часто люди думають, що перестати ненавидіти вони зможуть, лише якщо ненависна людина помре. Але це рідко приносить полегшення. Дізнавшись, що чоловік, ненависть до якого вони вирощували і плекали дорогі роки, помер, вони розслабляються і розуміють, що їм навіть шкода його. Образи здаються дрібними і незначними. І тоді у людини є шанс, провівши півжиття в ненависті, другу половину провести, страждаючи почуттям провини.

Тим часом, провівши багато часу в виношуванні планів помсти або просто постійно думаючи про об`єкт ненависті, з втратою цього самого об`єкта, що ненавидить просто втрачає сенс в житті. Як не страшно це звучить, але таке дійсно буває.
Тому, якщо ви відчуваєте подібні почуття, потрібно всіма силами намагатися позбавитися від нього, перестати ненавидіти.

Не претендуючи на лаври фахівця-психолога, все ж хочу дати декілька порад, швидше навіть позначити напрямок, в якому потрібно спробувати рухатися. Свого часу цей метод допоміг і мені.

Як престати ненавидіти. Крок перший: знайдіть причину

Ненависть не може виникнути на порожньому місці, хоча часом на питання, за що ми ненавидимо людини, ми можемо відповісти, що нас дратує сама його присутність на землі, ми ненавидимо його просто за те, що він є.

Насправді причина для ненависті є і вона гранично конкретна. Інша справа, що вона може бути абсолютно нікчемною, і з часом ми навіть можемо забути про неї. А злість залишиться. Часто саме розуміння нікчемності причини допомагає людині престати ненавидіти.

Може бути, ненависний вами людина щось сказав або зробив, що вивело вас із себе і призвело до повного неприйняття. А може, ви ненавидите начальника, який кожен день нищить вас причіпками. Або це родич вашого чоловіка або друга (відмовитися від зустрічей з яким ви не можете), який веде себе абсолютно неприйнятно для вас? З`ясуйте причину, і вам буде легше зробити наступний крок.

Як престати ненавидіти. Крок другий: поставте себе на його місце

Інша людина, як би дивно це не звучало, може навіть не підозрювати про вашу ненависті. Він може щось робити, не знаючи, як це на вас діє. Мало того, про ваше ставлення до нього не підозрюють і оточуючі. Ще б пак, де їм запідозрити недобре, якщо ви перебільшено люб`язні і уважні з об`єктом вашої ненависті. Саме ненависний чоловік викликає у нас підвищена увага і бажання бути приємною. Адже наша мета - приховати свої почуття, не дати прорватися емоціям.

В результаті ми і отримуємо те, що отримуємо. А всього-то й потрібно поговорити з цією людиною, просити його змінити свою поведінку, подумати над висловлюваннями. Скільки внутрішніх конфліктів було вирішено подібним чином!


Але буває і так, що, поставивши себе на його місце, ви розумієте, що він робить гидоти, в вашому розумінні, тільки з бажання досадити вам. Він прекрасно знає про ваші почуття і злить вас, щоб мати можливість насолодитися проявом ваших емоцій або з задоволенням поспостерігати за вашими спробами придушити їх в собі.

Навіщо він це робить? Та просто тому, що йому це подобається. Мабуть є якісь причини, найчастіше комплекси, які заважають йому налагоджувати нормальні контакти з людьми, привертати увагу до своєї персони якимись іншими способами.

Може бути, ви ненавидите людини, який зробив поганий вчинок. Подумайте над тим, чому людина так вчинив або надходить. Він зробив щось жахливе? А як би ви вчинили на його місці? Як ви вважаєте, могли б ви вчинити так само в подібній ситуації? Може бути, ви зрозумієте, що непривабливий вчинок - просто прояв слабкості даної людини.

Таким чином я підводжу вас до наступного кроку.

Як перестати ненавидіти. Крок третій: постарайтеся пробачити

Як ми побачили, бридкі вчинки і слова найчастіше викликані тим, що людина слабка і йде на поводу у власної слабкості. Яким би підступним він не виглядав, це найчастіше саме слабкість.

Саме ця думка повинна вам допомогти пробачити його і заспокоїтися. Легко сказати: «Пробачити!», А як це зробити, якщо ненавидиш всією душею? Якщо при одній думці про цю людину стискається шлунок, неможливо ні їсти, ні спати, і, тим не менш, думки постійно обертаються навколо об`єкта ненависті.

Є одне просте вправу, яке може вам допомогти. Головна думка - у кожної людини є душа. Вона невинна і прекрасна, як дитина. Ось і уявіть цю людину у вигляді маленької дитини. Можливо, це важко, але ніякого протиріччя на даному етапі ви відчути не повинні. Адже об`єкт вашої злості колись дійсно був малюком, у нього були люблячі мама і тато, він був наївним і зворушливим.

Уявіть, що ця дитина продовжує жити всередині цієї людини. Він переляканий і нещасний, він заплющує кожен раз, коли «хазяїн» говорить вам гидоти або провокує. Пожалійте малюка, дайте йому зрозуміти голосом, інтонаціями, що ви знаєте про нього, шкодуєте його, готові підтримати.

Це не означає, що при появі неприємного людини, ви повинні наблизитися до нього, постукати йому в груди і сказати, щось на зразок: «Гей, малюк, я знаю, що ти там». Ні, просто розмовляйте з людиною так, як розмовляли б з дитиною. Не ведіться на провокації, шкодуйте його маленьку чисту душу, замість того, щоб ненавидіти.

Багатьом ця вправа може здатися дурним і непотрібним. Це поки ви не спробуєте. Даний прийом я свого часу використовувала на собі. Ненависть до людини була настільки сильною, що я навіть стала погано ставитися до його родичів, за те що вони його терплять і навіть примудряються любити.

Об`єкт моєї ненависті мені шкодив, говорив гидоти, робив капості. Причому він навіть не бачив своїми перемогами, йому було все одно, він просто вважав, що має право так робити, ну, просто тому, що я йому не подобаюся.

Тільки розібравшись в ситуації, виділивши конкретні причини, дізнавшись, що саме підтримує мою ненависть і спробувавши зрозуміти, чому він себе так веде, я побачила, які у нього резони (нехай несправедливі, але зрозумілі), зрозуміла, чому він робить саме так (просто тому, що інші способи йому не доступні, так як він, надходити найлегше). Я змогла пробачити йому його власну недосконалість, дурні комплекси, змогла навіть пошкодувати.

Процес йшов повільно, було досить важко, але я намагалася навчитися сприймати людину, як якийсь об`єкт експерименту, відволіктися від своєї неприязні хоч на час. Потім змогла побачити в ньому малюка і розмовляти тільки з ним.

В результаті, останні кілька років у нас мирні відносини. Людина перестала будувати підступи і говорити гидоти і навіть ставиться до мене з деякою теплотою. Я не полюбила його всією душею, це просто неможливо, але сприймаю його нормально, без злості і неприязні і не зціплюю зуби, коли він приходить в мій будинок.

Чи не стверджую, що даний метод - панацея, але в не дуже запущених випадках, при вашому великому бажанні, звичайно, може спрацювати. Дуже сподіваюся, що він комусь допоможе перестати ненавидіти, і в світі стане одним тим, хто ненавидить менше.

Якщо ж ви не можете впоратися з собою, і ваша ненависть настільки велика, що ви не можете її на час приручити, щоб хоча б проаналізувати ситуацію неупереджено, краще, напевно, звернутися до фахівця.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чи можна прощати зраду? фото

Чи можна прощати зраду?

Так уже склалося, що зрада насамперед асоціюється зі зрадою. Але чому ця скороминуща зв`язок часом руйнує навіть…

Етапи: ненависть, любов фото

Етапи: ненависть, любов

Ми, без сумніву, можемо погодитися з тим, що як любов, так і ненависть не приходять раптово, несподівано, відразу ж.…

Крок до ненависті фото

Крок до ненависті

Зараз дуже часто можна почути слово «ненавиджу». Воно втратило свою силу, свій споконвічний зміст, який…

Як зрозуміти і пробачити фото

Як зрозуміти і пробачити

Між двома закоханими людьми може відбуватися практично всі. Починаючи з радісних моментів, і закінчуючи моторошними…

» » Як перестати ненавидіти