Календар розвитку дитини в утробі

Для кожної нормальної жінки усвідомлення власної вагітності і період очікування появи малюка на світ болісно-солодке час. Що ж відбувається в цей момент в її організмі? Давайте спробуємо зазирнути в утробу ...

Перший тиждень

Поки що малюк - це більшою мірою ідея, чим реальний організм. Його прообраз (точніше, половина прообразу) - це одна з багатьох тисяч жіночих яйцеклітин, що знаходяться в своїй "колисці" - яєчниках. Друга ж половина прообразу (батьківська) ще навіть не встигла оформитися в зрілий сперматозоїд - це станеться приблизно через два тижні. Чекаємо-с.

Другий тиждень

В організмі жінки відбуваються практично одночасно два важливі біологічні цикли: овуляція - поява зрілої яйцеклітини, готової до оплодотворенію- а в ході ендометріческого циклу стінка матки готується для імплантації заплідненої клітини. Обидва циклу тісно пов`язані один з одним, тому що ендометріческіе зміни регулюються гормонами, які виділяються в яєчнику.

третій тиждень

"

Яйцеклітина і сперматозоїд зустрілися в матковій трубі. В результаті їх злиття утворилася зигота - перша і найголовніша клітина майбутньої дитини. Всі наступні 100 000 000 000 000 клітин його організму є дочками зиготи! Через три доби після запліднення зародок складається з 32 клітин і за формою схожий на ягоду шовковиці. До кінця цього тижня число клітин зросте до 250, форма буде нагадувати порожню кульку з діаметром 0,1 - 0,2 мм.

четвертий тиждень

"

Плід знаходиться на самій ранній стадії розвитку -його зростання може становити від 0,36 до 1 мм. Імплантована бластоциста занурилася глибше в слизову оболонку матки, і почала формуватися амніотична порожнина. Тут надалі буде з`явиться плацента і судинна мережа, що містить материнську кров.

п`ятий тиждень

"

На цьому тижні зародок зазнає значних змін. По-перше, змінюється його форма - тепер маля вже не схоже на плоский диск, а більше нагадує циліндрик завдовжки 1,5 - 2,5 мм. Зараз лікарі назвали б маляти ембріоном - на цьому тижні почне битися серце!

шостий тиждень

"

Стрімко розвиваються зачатки мозку і кінцівок. Головка приймає знайомі контури, з`являються очки, вушка. Всередині самого плоду формуються найпростіші версії внутрішніх органів: печінки, легенів та ін.

сьомий тиждень

"

На цьому ж терміні вагітності формується внутрішнє вухо немовляти, розвивається зовнішнє вухо, оформляються щелепи, з`являються зачатки зубів. Малюк підріс - його довжина становить 7 - 9 мм, але, найголовніше - малюк починає ворушитися!

Восьма неділя

"

Малюк вже зовсім став схожий на дорослу людину. Серце б`ється, шлунок виробляє шлунковий сік, починає функціонувати нирки. М`язи скорочуються під впливом імпульсів, що надходять від мозку. За крові дитини можна визначити його Rh-приналежність. Сформувалися пальці і суглоби. Особа малюка набуває власних рис, міміка починає відображати те, що відбувається в навколишньому його середовищі. Тіло дитини реагує на дотик.

дев`ятий тиждень

"

Довжина маляти від тім`я до крижів складає приблизно 13-17 мм, вага - близько 2 м Йде інтенсивний розвиток головного мозку - на цьому тижні починається формування мозочка.

десятий тиждень

"

Довжина маляти від тім`я до крижів складає приблизно 27- 35 мм, вага - близько 4 м Закладено генеральні параметри тіла, пальчики вже відособлені, з`являється смаковий сосочок мови і зубні зачатки. Хвостика вже немає (він зникає на цьому тижні), мозок продовжує розвиватися. Серце ембріона теж вже сформувалося.

одинадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів складає приблизно 55 мм, вага - близько 7 г. Починає працювати кишечник, здійснюючи скорочення, що нагадують перистальтику. Цей тиждень знаменує собою кінець ембріонального періоду: відтепер майбутня дитина називається плодом.

дванадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів складає приблизно 70-90 мм. Вага - близько 14-15 г. Печінка маляти вже починає виробляти жовч.

тринадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - 10,5 см. Вага - приблизно 28,3 г. Сформувалися всі двадцять молочних зубів.

чотирнадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів -12,5 - 13 см. Вага - приблизно 90-100 г. Цей тиждень - важлива для внутрішніх органів. Щитовидна залоза досить сформувалася, щоб виробляти гормони. У хлопчика з`являється простата, у дівчаток яєчники опускаються з черевної порожнини в тазостегнову область.

п`ятнадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - 93-103 мм. Вага - близько 70 г. На голові малюка з`являється волосся.

шістнадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - 16 см. Вага - близько 85 г. З`являються брови і вії, дитина вже тримає голівку прямо.

сімнадцята тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - 15-17 см. Вага - близько 142 м Ніяких нових структур на цьому тижні не сформувалося. Зате маля вчиться користуватися всім, що у нього є.

вісімнадцятий тиждень

"

Загальна довжина малюка - вже 20,5 см. Вага - майже 200 грамів. Триває зміцнення кісток плоду. Сформовано фаланги пальців рук і ніг.

дев`ятнадцятий тиждень

"

Зростання триває. На цьому тижні плід важить вже близько 230 грамів. Якщо у Вас дівчинка, то вона вже має примітивні яйцеклітини в своїх яєчниках. Сформувалися вже зачатки постійних зубів, які розташовуються глибше зачатків молочних зубів.

двадцятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 25 см. Вага - близько 283-285 г. Утворюється первородне мастило - біле жировидною речовина, що захищає шкіру дитини в матці

Двадцять перший тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 25 см. Вага - близько 360-370 г. Плід вільно переміщається усередині матки. Травний тракт вже здатний відокремлювати від проковтуваної дитиною амніотичної рідини воду і цукру і пропускати її волокнистий вміст аж до прямої кишки.


Двадцять другий тиждень

"

Вага плоду - приблизно 420 грамів, а довжина - 27,5 сантиметрів. Плід продовжує зростати і готувати себе до життя поза маткою.

Двадцять третій тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 30 см. Вага - близько 500-510 г. Дитя продовжує заковтувати невеликі кількості навколишньої рідини і виводити її з організму у вигляді сечі, дитина накопичує меконій (первородний кал).

Двадцять четвертий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 29-30 см. Вага - близько 590 - 595 р У шкірі утворюються потові залози. Шкіра дитини потовщується.

Двадцять п`ятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 31 см. Вага - близько 700-709 г. Продовжується інтенсивне зміцнення кістково-суглобової системи. Стать дитини вже остаточно визначився. Яєчка у хлопчика починають опускатися в мошонку, а у дівчаток оформляється піхва.

Двадцять шостий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 32,5-33 см. Вага - близько 794 - 800 г. На цьому тижні дитина вже помалу починає розплющувати очі. До цього часу вони майже повністю сформувалися.

Двадцять сьомий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 34 см. Вага - приблизно 900 г. Шкіра Вашої дитини дуже зморщена через плавання в амніотичної рідини. З цього тижня шанси дитини вижити в разі передчасних пологів складають 85%.

Двадцять восьмий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 35 см. Вага - приблизно 1000 г. Тепер маля користується всім набором почуттів: зором, слухом, смаком, дотиком. Його шкіра ущільнюється (товщає) і стає більше схожа на шкіру новонародженого.

Двадцять дев`ятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 36-37 см. Вага - приблизно 1150- 1160 г. Дитя починає регулювати свою власну температуру, і його кістковий мозок повністю відповідає за виробництво червоних кров`яних тілець крові. Дитина мочиться близько півлітра сечі в амніотичну рідину щодня.

тридцята тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 37,5 см. Вага - приблизно 1360 - 1400 г. Дитя вже починає тренувати свої легені, ритмічно піднімаючи грудну клітку, що іноді призводить до потрапляння навколоплідної рідини не в те горло, викликаючи гикавку.

Тридцять перший тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 38-39 см. Вага - приблизно 1500 р альвеолярних мішечках з`явився шар епітеліальних клітин, що виділяють сурфактант. Це поверхнево-активна речовина розпрямляє легені, дозволяючи дитяті втягувати в себе повітря і дихати самостійно. Через збільшення підшкірної жирової клітковини, шкіра малюка здається не червоною, як раніше, а рожевою.

Тридцять другий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 40 см. Вага - приблизно 1700 г. У малюка утворюється підшкірно-жирова клітковина, ручки і ніжки стають пухкими. Відбувається закладка імунної системи: маля починає отримувати від матері імуноглобуліни і інтенсивно утворювати антитіла, які захистять його в перші місяці життя. Обсяг навколоплідних вод, що оточують дитину, становить один літр. Кожні три години вони повністю оновлюються, тому малюк завжди "плаває" в чистій воді, яку можна безболісно ковтати.

Тридцять третій тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 42 см. Вага - приблизно 1800 До цього часу дитина вже розвернувся головкою вниз: він готується до народження.

Тридцять четвертий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 42 см. Вага - приблизно 2000 г. Волосся на голові дитини стало значно густішим, дитина вже майже скинула зародковий пушок, а ось шар первородного мастила стає ще рясніше.

Тридцять п`ятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 45 см. Вага - приблизно 2215 - 2220 г. На цьому тижні нігті дитини вже доросли до самого краю пальчиків. Триває відкладання жирової клітковини, особливо в околоплечевой області: плічки у немовляти стають круглими і м`якими. Пушок-лануго поступово сходить з нього.

Тридцять шостий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 45-46 см. Вага - приблизно 2300 г. З дев`ятого місяця вагітності маля щодня додає у вазі від 14 до 28 г в день. У його печінці накопичується залізо, яке буде допомагати кровотворенню в перший рік життя на землі.

Тридцять сьомий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 48 см. Вага - приблизно 2800 р Відкладення жиру продовжують накопичуватися із швидкістю 14 грамів в день, а утворення мієлінового шару деяких нейронів головного мозку тільки ще починається (воно продовжиться після народження).

Тридцять восьмий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 50 см. Вага - приблизно 2900 г. Дитя додає тепер по 28 грам в день. Зазвичай в 38 тижнів його голівка опускається до входу в малий таз.

Тридцять дев`ятий тиждень

"

Довжина від тім`я до крижів - близько 50 см. Вага - приблизно 3000 г. Нігті на ногах відросли повністю.

сороковий тиждень

"

Народження дитини на терміні 38-40 тижнів є нормою. До цього часу звичайна довжина новонародженого - 48-51см, а середня вага 3000-3100 грамів.

Сорок перша і сорок другий тижні

"

Тільки десять відсотків жінок дохажівать до такого терміну. Для малюка це абсолютно не шкідливо - він лише додає у вазі.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

» » » » Календар розвитку дитини в утробі