20 (Двадцята) тиждень вагітності. Прибавка в вазі

Матка піднімається все вище і Ваш живіт вже може виступати вперед. Тепер це явище буде наростати разом з терміном вагітності.

Можливо, у Вас вже зараз з`являться деякі труднощі з диханням, оскільки внутрішні органи черевної порожнини підтискають діафрагму вгору, тим самим трохи утискаючи вільні рухи Ваших легенів.

Зазвичай це триває до тих пір, поки плід не опуститься глибше в порожнину Вашого тазу. При першій вагітності це зазвичай трапляється за кілька тижнів до пологів, а при наступних вагітностях - безпосередньо перед пологами.

На шкірі можлива поява пігментних плям, але після пологів вони обов`язково зійдуть.
З сосків, ймовірно, виділяється жовтувата напівпрозора рідина - молозиво. Витирайте її серветкою. Ні в якому разі не намагайтеся видавлювати.
Можливо, Вам вже доставляють деяку незручність такі звичайні при вагітності явища, як рясні виділення з піхви і кровоточивість ясен.
Суглоби і зв`язки розслаблені, тому не виключені болі в попереку та інших місцях.


У цьому місяці Ви могли набрати до 0,5 кг в тиждень. Тепер треба особливо стежити за харчуванням, так як наступні тижні - період інтенсивного росту дитини, тобто збільшення вашої ваги. Оптимальна надбавка до 20-ти тижнях 3 кг.

На голові з`явилися волосся (лануго).
Формуються зуби.
Утворюється первородне мастило - біле жировидною речовина, що захищає шкіру дитини в матці (десь я чула, що медсестри та акушерки в пологових будинках використовують первородну змазку в якості молочка для рук з-за його приголомшливо пом`якшують і захисних властивостей).
Ручки і ніжки вже розвинені.
Через вашу кров дитині передаються захисні речовини, що забезпечують опірність організму.
Дитина дуже актівен- вперше ви відчуєте його рух - як ніби слабке тремтіння. Він може реагувати на зовнішні звуки. Але якщо поштовхи не часті - не хвилюйтеся: у цей час у багатьох настає період затишшя.
Дитина може стискати кулачки.
Ніжки пропорційні іншим частинам тіла.

Довжина від тім`я до крижів - близько 25 см.
Вага - близько 283-285 г.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Третій триместр вагітності фото

Третій триместр вагітності

У третьому триместрі з 28-ю по 38-й тиждень вагітності (37-я і 38-й тиждень життя плоду) матка досягає рівня грудини.…

» » 20 (Двадцята) тиждень вагітності. Прибавка в вазі