Якщо стати мамою не вийшло: депресія або все буде добре?

Скажу відразу - я щаслива людина, тому що я - мама. У мене, як говорив Новосельцев з кінофільму «Службовий роман», хлопчик і ... ще хлопчик.

Але ще зовсім недавно я думала, що мама вже трьох. Мені було все одно, хлопчик буде або дівчинка, просто було дивно себе відчувати знову майбутньою мамою. Вагітність, як у більшості жінок, була незапланована, а, так би мовити, суцільний експромт. Коли тест показав дві смужки, чесне слово, розгубилася. Моєму молодшому синові немає ще двох років, я перебуваю в декретній відпустці, відразу спливла ціла купа питань - що буде з роботою, чи впораюся я морально, «потягнемо» ми третю дитину матеріально, яку перестановку робити в квартирі, що все скажуть і ще маса всього, що просто обрушилося мені на голову.

Але через кілька днів природа взяла своє: я відчула, що всередині - нове життя і потрібно зробити все, щоб це життя було щасливим.

На 7-му тижні вагітності, як грім серед ясного неба, з`явилися проблеми: ознаки загрози викидня. Лікар відразу ж направила на УЗД, де загрози підтвердили. Призначили повний спокій, «Утрожестан», «Магне В6» і валер`янку. У стаціонар не полягали (нікуди подіти малюка), але чесно виконувала всі розпорядження лікаря. Знайомі дівчата, які живуть за кордоном, заспокоювали, мовляв, у нас на таке лікарі взагалі уваги не звертають, мовляв, це все природно.


Через пару-трійку днів загрозливі виділення припинилися, відчувала себе відмінно, ніде не боліло, не тягнуло. Словом, я була впевнена, що все буде добре. За час лікування думала-передумала про все на світі, навіть ім`я дитині придумала (чомусь була впевненість, що народиться дівчинка).

Через місяць на наступному прийомі у лікаря, мені знову дали направлення на УЗД, щоб перестрахуватися. І тут я почула страшну фразу: «Але ж він уже неживий. Уже майже два тижні як плід завмер ». Я це почула, як крізь барабанний бій в голові. Далі пам`ятаю, як мене обіймає чоловік ... лікарня ... наркоз ... медаборта ... антибіотики. Треба сказати, що за всі 4 дні перебування в лікарні я жодного разу не зазнала недовіру до лікарів або якогось «мінусового» ставлення з боку всього медперсоналу. Спасибі їм за це велике. Переконалася, що професіонали-лікарі у нас є.

Але найдивніше почалося потім. Як би розумом я розуміла, що все, я не вагітна. А думки по інерції з`являлися все одно про дитину, якого вже не було - як назвати, як меблі переставити, де брати гроші на все. Тобто, я розумію, що я не божевільна, але організм перші два тижні наполегливо відмовлявся визнати правду. Психологи з цього приводу кажуть, що «біль від втрати довгоочікуваного малюка погіршує страждання. Головне в цей час не замикатися в собі. Допомога близьких і рідних повинна стати основними ліками в період після викидня ». А ще фахівці настійно рекомендують парам, які зіткнулися з такою бідою, «не мовчати і не замикатися в собі. Потрібно більше розмовляти, ділитися наболілим один з одним ».

Моїм ліками або навіть «блокує» від депресії стали мої діти. Я зрозуміла, що у мене двоє живих і здорових дітей, яким в будь-якому випадку потрібні моя любов, увага і турбота. Та й з чоловіком мені пощастило. Але я можу зрозуміти тих жінок, які хочуть народити хоча б першу дитину і не виходить. Тут дійсно все залежить від рідних і близьких. А найголовніше - від самої жінки. Головне - зробити правильний вибір: впасти в депресію і зруйнувати всі можливі перспективи і все своє життя або взяти себе в руки, налаштуватися на краще. Адже думка матеріальна, тому яке майбутнє ви собі придумаєте, таким воно і буде.

У мене вийшло зробити правильний вибір. Впевнена, що вийде і у вас. Адже головне - здоров`я і впевненість у завтрашньому дні.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як і де усиновити дитину фото

Як і де усиновити дитину

Мама, я хочу дитину. Все почалося з того, що в один прекрасний день мій тоді ще 9-річний син раптом заявив: "Мама, я…

Безкоштовні спільні пологи фото

Безкоштовні спільні пологи

Коли я завагітніла, я якось зовсім не замислювалася про майбутні пологи, термін був маленьким і я ще не до кінця…

Співачка глюкоза, біографія фото

Співачка глюкоза, біографія

Глюкоза ... мила дівчина.Сама сонячна і усміхнена дівчина на естраді Глюкоза розповість нам про своє авантюризмі, щастя…

» » Якщо стати мамою не вийшло: депресія або все буде добре?